Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak le? (részletek alul)

Bazzs02 kérdése:

Hogy fogyjak le? (részletek alul)

Figyelt kérdés

Tudom ,hogy rengeteg ilyen kérdés van de én "személyre szabva" szeretnék tőletek segítséget kérni.

Szóval májusig szeretnék lefogyni annyit ,hogy kinézzek valahogy ,mert most elég túlsúlyos vagyok(176 cm,90kg).

Mit egyek? Mit sportoljak? Szóval szeretnék kérni tőletek tippeket. :)

Elsődlegesen az önmegtartóztatás az ami nehezen megy.Mert tudom ,hogy nem szabadna este sokat enni ,de akkor esik a legjobban.Azt is tudom ,hogy a tésztát ,péksütit,kenyeret és a cukros dolgokat kerülni kell mégis az esik a legjobban. Zöldségekkel nem nagyon szimpatizálok ,de gondolom ,ha le akarok fogyni akkor meg kell barátkoznom a gondolattal ,hogy ennem kell azt is.

Na de ne térjünk el a témától.légyszíves segítsetek mert szinte az egész osztály rajtam röhög mert túlsúlyos vagyok.Ha elolvastad idáig akkor köszönöm neked és ha tudsz légyszíves segíts!

Válaszokat előre is köszi!!! :))



2013. jan. 11. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

Sokan fogják azt mondani hogy "szálkásító" étrend kell, amit én nem tartok hosszú távúnak.Nincs gyors fogyás, vagy ha igen akkor az rövidtávú, nem lesz semmi eredménye, mert visszajön az egész.Az önmegtartóztatás butaság, hol látsz te olyan állatot a vadonban ami a "Most fogyózom, nem eszem" viselkedést követi?És nem kövérek, elhiheted.A lényeg az hogy mit eszel, nem az hogy mennyit.Hallgass a testedre, mit kíván?Szénhidrátot, nem fehérjét, nem zsírt, CH-t.Erre vagyunk beállítva, ha megvonod szépen túl fog járni az eszeden a saját tested.Ha csak minőségi ételeket eszel, nehéz elhízni, inkább lehetetlen.A kínaiak átlagban több kalóriát fogyasztanak mint az Amerikaiak mégis ki a kövér?A rizsevők vagy a húszabálók? Szerintem köztudott hogy Kína a leg-vékonyabb nemzet.Oda akarok kilyukadni hogy egyél olyan ételeket amik nincsenek feldolgozva (vagy csak minimálisan). Gondolok itt a Barna rizsre, babra, zöldségekre (a borsó és kukorica is zöldség), GYÜMÖLCSÖKRE (én napi 4-5 ezer kalória körül eszek belőlük mégis vékony vagyok, ezzel dobtam le 15 kilót) és ha nem vagy glutén érzékeny a teljes kiőrlésű gabonákra.A többi ételt tényleg csak minimális mennyiségben fogyaszd és minden okés lesz. (Forrás: John McDougall, Caldwell Esselstyn, Jeff Novick, Doug Graham)


Nem igazán érdekel hogy mennyire élvezetes a binge/purge ciklus amiben éppen a világ fele szenved.Kihagynám és szerintem te sem akarsz ebbe a körbe bekerülni.Ha mégis, akkor jó szórakozást a "szálkásításhoz". ;)

2013. jan. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Küldj képet privibe, mert számok alapján nehéz megmondani miből mennyit :)
2013. jan. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy pontosan tisztában vagy azzal, hogy mit teszel (eszel) rosszul, ebben nem szorulsz tanácsra.

Ezért a magam részéről akaraterőt és kitartást kívánok neked és sikeres leszel a célod elérésében!

2013. jan. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Írjál össze étrendet, tegyed bele táblázatba, jegyezzed, hogy mit ettél, hány kilókalórával, stb. Ha foglalkozol vele folyamatosan, akkor legalább kicsit segít nemet mondani egészségtelen kajákra.

Csirke, rizs, saláta, fehérjeturmix ajánlott.

A sport is mindenképp segíteni fog. Esetleg kűzdősport, edzőterem, ott segítenek is edzéstervvel. Vagy ha nincs kedved terembe menni, youtube tele van videókkal...

pl:

[link]

2013. jan. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

2013-01-11 22:49


Na, ő elég szépen le lett nullázva, pedig nem írt hülyeséget. Remélem a kérdezőnek sikerült ledobnia a kérdés kiírása óta feleslegét, de azért leírom, hogy a fent említett kommentelőnek valamennyire igaza van, bár én az indiaiakat is ide venném. Indiában a lakosság nagy része vegetáriánus nem is nagyon látni dagadt indiait. A húsban nincs semmiféle rost, napokig rothad az ember beleiben, ez pedig rengeteg betegség melegágya. Nézzétek meg Amerikát! Gyakorlatilag majdnem minden étkezésükben ott a hús, az USA lakosságának jó része súlyosan elhízott. Az amerikai konyha főleg a marhahúsra épül, a magyar pedig a sertésre, totál egészségtelen. A húsok tele vannak transz-zsírokkal, amelyek megemelik az LDL-koleszterinszintet és más, egyéb betegségeket okoznak. Egy fokkal egészségesebb pl. azon ázsiai országok konyhája, ahol inkább a csirke szerepel étlapon, valamint a skandináv országokban a hal. A húsban nincs rost, viszont van hullaméreg, rengeteg hormon és gyógyszerszármazék (az ipari állattenyésztésben rengeteg antibiotikummal és nyugtatóval tömik szerencsétlen marhákat, disznókat). Inkább választ a tojást, a növényi tejeket (a tehéntej sem jó az ember gyomrának), a teljes kiőrlésű pékárukat, a gabonákat: köles, barna rizs, rozs, stb. Valamint persze a zöldségeket és gyümölcsöket, cukros üdítők helyett pedig a tiszta vizet.

2017. júl. 31. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!