Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha kefírbe élesztőt aprítok,...

Ha kefírbe élesztőt aprítok, az mire jó?

Figyelt kérdés
Mármint ha reggelire elfogyasztok egy élesztős kefírt, annak milyen élettani hatása van?

2013. jan. 15. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

Az élesztő különböző vitaminokat, esetleg az immunrendszerünkre pozitív hatású anyagokat tartalmaz. Van egy élesztő kivonatos drága tápkieg, na az ugyan olyan mint a sima sütőélesztő.


A kefir gyakorlatilag semmi tápanyagot nem tartalmaz, magas marhainzulin tartalma van, erős inzulinszint emelkedést okoz, abszolút rossz hatású a testünk számára. És így nem éppen tápláló a reggeli. Nem tartalmaz zöldségeket, fehérjét alig, zsírt szinte semmit.

2013. jan. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Huhhh. Ezt nem is tudtam. És a kaukázusi kefír? Az miben más? Tény hogy a sima kefírnek semmi íze sincs. Általában natúr joghurtot eszem, ha tejtermékre vágyom.

Mikor kicsi voltam, édesanyám egy időben minden reggel kefírbe aprított élesztőt evett. Ekkor szerettem meg az élesztőt önmagában :)

2013. jan. 16. 10:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Az élesztő magában jó lehet.


Viszont sajnos egy másik emlős tejének a fogyasztása, ez egy olyan szokás ami sok táplálkozás eredetű krónikus betegséget okoz, a tejivó kultúráknál.

2013. jan. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!