Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet jól lakni zöldéséggel?

Hogy lehet jól lakni zöldéséggel?

Figyelt kérdés
Akármennyi zöldséget eszek, bármilyen formában, és ha húst is eszek hozzá, sem érzem magamat jól lakottnak, csak a szénhidráttól. Nem értem, más hogy tud jól lakni mondjuk két kiló főtt répától vagy uborkától, én utána ugyanolyan éhes vagyok. A hús az jobban eltelít, de utána ugyanúgy kívánom a szénhidrátot.
2013. jan. 22. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Megszokás kérdése.


Te a jóllakottságot a nagy vércukorszint ingadozással, az étkezés utáni fáradtsággal kapcsolod össze, nem a tested táplálékigényének kielégítésével.


Ez bármely függőségre jellemző, nem csak a cukor (szénhidrát)függésre. Egy drogos sem tudja elképzelni, hogy élhet teljes életet valaki szer nélkül. Úgy, hogy alapvetően nincs szükségünk a drogokra, ahogy a magas keményítő tartalmú ételekre sem. Ezekre rákattanva, megszokva már nem kevés elszántságot igényel a visszaszokás. Sajnos olyan társadalomban élünk, ahol születésünk után nem is sokkal már nem megfelelő ízhatások érnek minket, és ez sokszor megbélyegzi későbbi táplálkozásunkat is, ha nem szabunk tudatos gátat.


A zöldségeket egyébként zsírban pároljuk, a zsiradék pedig mindig telít. Egy sovány csirkemell sosem fog olyan jó, egészséges teltségérzetet biztosítani mint egy tápláló, zsírokat is tartalmazó étkezés.

2013. jan. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Egyél a zöldséghez hajdinát, azzal soká esik le a vércukorszinted, azaz jóllakottnak érzed magad.
2013. jan. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy mégis nagy szénhidrátterhelést okoz egy ilyen gabona, és akkor már fölösleges az egésszel vacakolni.


70% szénhidráttal: a búza legalább olcsó.

2013. jan. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!