Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak at a napi 2xi...

Hogyan szokjak at a napi 2xi etkezesröl az 5xire? Mikor miböl mennyit egyek? Tudna ebben valaki segiteni?

Figyelt kérdés

Eddig napi 2x ettem, reggel, meg du 2-3 körül, illetve este meg alma, ha megkivantam. De szeretnek atszokni. Hogyan csinaljam?

Ami talan fontos lehet, hogy minden nap (igyekszem) 1 orat edzeni menni, aerob es kondi felvaltva.

Köszönöm a segitseget!


2013. febr. 8. 14:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
5-ször felesleges enni. Napi 3 étkezés a normális. Reggeli, ebéd, vacsora.
2013. febr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Jellemzően a többlet szénhidrátot érdemesebb a nap első felében elfogyasztani, az utolsó étkezésedben már nagyon kevés is elég, de fontos hogy megfelelő mennyiségű fehérje legyen benne.


De bővebb infót adhat neked az ha rákeresel a neten a szálkásításra. Hosszú iromány, de megéri elolvasni.

2013. febr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

5 étkezés mellett nem tud elég emésztő enzim, epe termelődni a megfelelő emésztéshez. Megéri így is enni? Ez az idealizált cél? Igaza van az 1. válaszolónak.


Ha nem eszel keményítődús, cukrozott ételt, tejtermékeket, akkor bármennyiszer is eszel, fogyni fogsz. Aerob edzésként mit végzel? Látod értelmét az idődet lassú edzésre fordítani? Esetleg ha jógát tekinted aerobnak, akkor jó, ha futást, akkor nem biztos hogy jó választás.

2013. febr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak igaza van és T.Harcművesnek is, mint általában...a napi ötszöri étkezés felesleges. A média által felfújt és dicsőített fitnesz őrület egyik aprócska és igen értelmetlen részlete, amelynek semmilyen alapja nincs.
2013. febr. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Szoval akkor annyira nem is nagy baj, ha 2 fö etkezesem van, meg egy keves vacsi? Oke. :)

Edzes... Aerobkent kocogok, biciklizek, futok, gyors setalok, amihez epp kedvem van. Amugy lanykent ez a szalkasitas dolog mennyire valo nekem?

2013. febr. 8. 18:09
 6/17 anonim ***** válasza:
Simán való, nem kell hozzá testépítőnek lenned.
2013. febr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Való nőknek is a szálkásítás.


Amúgy a kardió mozgás jó, de az anaerob mozgás sem ártana hetente néhányszor.

2013. febr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szálkásítás = fogyás zsírból, valódi fogyás.


Az aerob edzéssel az van, hogy egész nap aerob edzést végzünk. Sétálgatunk, fekszünk, ülünk.. mind kis intenzitású terhelés, zsírt bontogatunk, állandó a vércukorszintünk.. kivéve amikor eszünk, általában nem azt amit kéne, ilyenkor elszáll a vércukrunk, hízunk.. aztán visszaállunk újra zsírbontásra, aerob üzemmódra.


Azért kocogni, hogy továbbra is aerob állapotban maradjunk.. egyszerűen nincs értelme! :D Akkor van értelme, ha éppen olyan jógagyakorlatokat, ászanákat végzünk ami nem okoz nagy megterhelést, de ugye egészséges.


Viszont a testünknek pörgésre van szüksége, főleg ha csak napi 1 órát edzünk, vagy nem is minden nap, akkor megdolgoztatni kéne.

Ráadásul itt van az aerob futás. A térdet nem védik eléggé a rázkódástól az izmok, inak ha nem futunk gyorsan. Gyors futásnál ez automatikus, természetes "rázkódásvédelem", lassú futásnál.. igazából az ember sosem futott lassan, ha sietni kellett akkor gyorsan futunk, egyébként meg járunk, nem kocogunk. Nem jó mozgás, a sprintelés viszont már igen. Én ezt azért írtam le, hogy át tudd gondolni, hogy foglalkozol a témával, vagy folytatod ezt az edzésedet, természetesen a Te döntésed.

2013. febr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Akkor ez lenyegeben a sima kondis edzes, nem? Mert az is van. Kaptam minden testreszre 1-2 gyakorlatot, 3x10et kell csinalni belöle. Az is megy, minden masnaponta.
2013. febr. 9. 11:21
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem kifejezetten csak az edzés, mondhatni úgy hogy a súlyzós edzés mellékes a szálkásítás szempontjából azt mondanám mindössze 30% a maradék 70% az étkezés.
2013. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!