Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el a fogyókúrát...

Hogyan kezdjem el a fogyókúrát? 20-30 kg-t szeretnék leadni.

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok 120 kg. Nem tudom hogy kezdjem el a fogyókúrát. Próbáltam már hogy nem eszek sokat,de egy hétnél tovább soha nem bírtam. Viszont le kéne fogynom mert az osztálytársaim is cikiznek emiatt és a lányok sem nagyon érdeklődnek irántam így. Kérem aki tudna segíteni nekem az válaszoljon.
2013. febr. 10. 00:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon sokat kell tanulnod. Az elhízás okairól, hormonális működésről, hormonális betegségek és a táplálkozás összefüggéséről.


Úgy fél órányi, 1 órányi kemény olvasás :)

2013. febr. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
24%
Segitek ha teis nekem a nagy problémám nem birok magamba többet ételt nyomni.! Boxolo vagyok sokat edzek szákás izomzat.! 80 kg akarok 68 kg vagyok.! Na ne probály értelmetlen éhezésbe fogni magad aval nem segitesz.! A legjobb fogyokura ha eszel de rencerezve napi 2 étkezés és minél keesebbet neagodj eléglesz napi két alkalomal futni hazzajövetel nem a hütö hanem a palackos viz edzés után 1l viz ez potolja hogy ne a hütöt nyisd.! Kevés evés de nem éheztetjük a testet az nen segit soha futás és utána viz ivás.! Irj üzenetet kérdéseidel.!
2013. febr. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Én a tápanyagösszetételen változtatnék így jóval kevésbé, sőt valószínűleg egyáltalán nem lennél éhes.

Elég sok felesleg van rajtad ezért mindenképpen egy lassú fogyókúrát ajánlanék, mellette aerob edzést végezz, ha még szigorúbban akarnám elmondani akkor kövesd a szálkásítást (lásd testépítő oldalak).


Kezdjük az elején a fogyásod maximum 1kg/hét legyen.

Miért is? Mert ezzel a gyorsasággal minimalizálható az izomvesztés mértéke, ami 20-30kg-nál így is viszonylag jelentős lesz. Gondolj bele mi lenne ha egy gyors diéta lenne.


Szénhidrátbeviteled 1,5-2g/kg-onként magyarul 120x1,5 vagy 120x2 (amennyibben nem történne fogyás akkor érdemes ezt 25g-al csökkenteni amíg be nem áll az 1kg hetente, ha ennél több lenne akkor ugyanígy növeld)


Fehérjebevitel: 2gxkg

Zsír: 20-30g kb (ez jellemzően az étel elkészítésénél pl étolaj hozzáadódik, ezt számold bele.)


Amit írtam ez csak egy nagyon alap egyfajta iránymutatás, ha érdekel ez a diéta ásd bele magad jobban a neten.

2013. febr. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Miért lett megint lepontozva T.Harcműves ? Persze aki 2-3 sornyi röpke tanácsot ír ( amely különben nem is ér sokat egy elhízott embernek ), annak mennek a zöld kezek, de ha valaki azt javasolja, hogy az illető olvasson utána a dolgoknak, akkor az már egyből mínusz. Pedig nem az a lényeg, hogy valaki össze-vissza minden tanácsot bepréseljen magába és azokból összegyúrjon valamit, aztán ami lesz az lesz, hanem az számít, hogy a kérdező meg is értse a test folyamatainak a működését és ennek függvényében tudjon célt elérni.


Kérdező- a 120 kg jelentős súlytöbblet. Valószínűleg étkezési zavarokkal küzdesz és talán egyéb problémáid is vannak. Azzal kell kezdenünk, hogy leírod ide nekünk, hogy nagyjából hogyan néz ki egy napon az étkezésed, mert ezt fontos tudnunk. Ezen kívül azt is írd mellé, hogy mennyit mozogsz hetente, és mit.

2013. febr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
15%
Edzô vagyok.! 120 kg nagy.! Nagy suly 30kg 7-8 honap alat lehet leadni.! És csak a viz fogyasztás segit.!A táplálék hiányát szabályozhatod.! A kocogàs után sok viz segit.! Valoban az erobik is segit.!
2013. febr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

kb 3x eszem egy nap ebből nálam igazából a vacsora a főétkezés.

Heti 4x 30 percet sportolok

2013. febr. 10. 10:16
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Kapásból az a gond, hogy nálad a vacsora a főétkezés. Megszeged az alapszabályt, melyszerint reggelizz, mint egy király, ebédelj, mint egy polgár és vacsorázz, mint egy koldus. Elsősorban csökkentsd a szénhidrát fogyasztásod (azt is reggel ill. délelőtt fogyaszd) és csökkentsd a vacsorád mennyiségét.

(Off topic: egyesek sportot űznek abból, hogy Harcművest rendre lepontozzák, holott a témában a legtöbb és leghasználhatóbb válasza neki van.)

2013. febr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

# 7- Egyetértek az off-oddal. S azzal is, hogy a vacsora, mint főétkezés, hiba.


Viszont még mindig nem tudtuk meg azt, hogy mit eszel. Ne légy lusta, írd csak le, hiszen az a fő.

2013. febr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Na, szóval.

Én úgy álltam neki, hogy végig vettem gondolatban, hogy mit ettem össze-vissza. Írhatsz listát is.

Az én esetemben a túl sok kenyér, túl sok édesség (csoki, süti, satöbbi) túl sok sós nass volt a hiba. Este is sokat rágcsáltam, és szendvicset toltam be, ebédre se mindig a legjobbat ettem.

Innentől kezdve már nagyon egyszerű a képlet, meg kell változtatni, amit eddig csináltál.

Nem koplalni kell, csak másképp étkezni, sok hús, zöldség és gyümölcs, ha lehet a legkevesebbre levinni a kenyér és édességek, sósak számát.

Kitartást! Én -15 kilónál tartok eddig, kb. 20-30 van hátra, nem tudom, sosem voltam sovány leányzó. :)

2013. febr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Hasonló súlyról indultam a nyáron.

Először fejben döntsd el a dolgot. Nem szabad hülyeséget csinálnod, gondolok itt a koplalásra, hirtelen fogyásra.

Szép lassan kell elkezdeni, kicsit csökkentsd az ételadagodat. Egyél naponta ötször. Hagyd el a fehér lisztes tésztákat, péksütiket. Sok gyümölcs, zöldség, és hús. Ezzel a módszerrel nem árthatsz magadnak. De beindulhat valami. :)

A mozgás az kényes dolog ilyen súlynál. Bár nem tudom hány centi vagy, mert nem mindegy hogy 160 vagy 180. Mindenképpen kell egy kis sport, mozgás. Télen még kellemetlenebb ez a dolog, de naponta fél óra séta sose árt.

A lényeg hogy óvatosan és menni fog lefele az a súly sok sikert.:)

2013. febr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!