Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Eszem gabonát, rossz ember...

Eszem gabonát, rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Reggelire szoktam enni, de nem sokat kb 10 gramm szénhidrátnak megfelelő ropogós kenyeret. Most én akkor rossz ember vagyok?

Igen bele buktam a paleoba. 3-szor kezdetem neki, sajnos mind 3 alkalommal csúfos vége lett.

De ezen kívül nem eszek gabonákat. Rossz ember vagyok?


2013. febr. 11. 08:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%

10 gramm szénhidrát még ketóban is megengedett, sőt nagyjából a napi 50 gramm a határérték ( ketónál !, paleonál nem ilyen szigorúak az értékek ).


Azt, hogy rossz ember vagy, nem a szénhidrát bevitele határozza meg, hanem egyéb morális tényezők.

2013. febr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyû! Nem sajnálod szegény gabonákat?

De most komolyan, miért lennél ettôl rossz ember?!

2013. febr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Nem a gabonák miatt, hanem, hogy elhatároztam, hogy tartom a paleot és nem tudom, mert kell a gabona és nem kell a zsír. A többivel nincs gondom, a tej nem hiányzik.

Ettől én rossznak, selejtnek érzem magam. Kudarcként éltem meg, hogy végre találtam egy jó étrendet és nem tudom tartani.

2013. febr. 11. 09:04
 4/26 anonim válasza:
Szerintem az nem olyan sok. :) Annyit nyugodtan egyél.
2013. febr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem mindegyik étrend felel meg mindenkinek.


Viszont az is igaz, hogy ideális étrend nincs, TE teszed ideálissá az étrendedet azzal, ahogyan beiktatod azt az életedbe. Ergo nincs olyan, hogy valaki nem tud megfelelően étkezni, mert nem tud tartani egy adott étrendet, ugyanis nem te kell igazodjál az étrendedhez, hanem az étrended kell igazodjon a te életedhez ahhoz, hogy elérd a kívánt eredményeket.


Ha neked nem a paleo az utad, akkor más étrendet kell keresned. Viszont mielőtt átváltanál, érdemes lenne az alábbi szempontokat is megvizsgálnod:

- mennyire gondoltad komolyan az egészet, mennyire voltál kitartó ?

- mi az amin megcsúszott a diéta, valamilyen elkerülhetetlen ok vagy inkább csak az addig megszokott étrend iránti sóvárgás ?

- milyen jelentősebb okok volnának amikért nem tudnád tartani a paleot ?

- helyesen csináltad-e egyáltalán ?


Vannak szigorú diéták, de a paleot nem tartom annak. A választék igen nagy és jelentős adagkorlátozások sincsenek. A szénhidrát mellőzésén kívül- és ez még nem is helyes, hiszen csak a gabonafélékkel kell vigyázni - , nem látok semmilyen más kritériumot, amelyet ennyire ne lehetne elfogadni.

2013. febr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
23%

[link]


ez itt az egeszseges taplalkozas piramisa. amint lathatod az ALAPJAT alkotjak a gabonak. te megis mit vartal ha alapjaitol fosztod meg az etrended? a dietad halalra volt itelve az elso perctol kezdve, es akarhanyszor kezded el, a tested KOVETELNI fogja ami JAR nek. egyel egeszsegesen es a MENNYISEGRE ugyelj (kcal szamolas) es majd azt be tudod tartani.

2013. febr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%
Az " egészséges táplálkozás " piramisa egy hamis tényeken alapuló helytelen étkezési útmutató, amelyet már számtalanszor megcáfoltak és akinek van egy kis esze, az már ki is törölte a fejéből ezt a piramist.
2013. febr. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
akkor megis hogyan kene etkezni szerinted? hogy nezne ki a helyes piramis? na erre nagyon kivancsi vagyok :D
2013. febr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Ismerem a táplálkozási piramist és ismerem azokat az érveket is, melyek szerint egy ember étrendjének 50%-át kell, hogy alkossa a gabona. Egyikkel sem értek egyet. Nem hiszem el, hogy ennyire sok gabonát kell enni, hiszen egyikben sincs szinte tápanyag.
2013. febr. 11. 09:28
 10/26 anonim ***** válasza:
9%

Igen. De nem a gabonaevés miatt, hanem mert úgy tűnik mindenki rossz. :D

Ki mennyire törekszik, hogy jó legyen? Mi a jó? Ezek már elvont kérdések.

2013. febr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!