Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Eszem gabonát, rossz ember...

Eszem gabonát, rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Reggelire szoktam enni, de nem sokat kb 10 gramm szénhidrátnak megfelelő ropogós kenyeret. Most én akkor rossz ember vagyok?

Igen bele buktam a paleoba. 3-szor kezdetem neki, sajnos mind 3 alkalommal csúfos vége lett.

De ezen kívül nem eszek gabonákat. Rossz ember vagyok?


2013. febr. 11. 08:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%

# 8- A táplálkozási piramis akkor eresztett erős gyökereket, amikor 1950-ben egy " lelkiismeretes " kutató felmérést készített a szívproblémák és zsírfogyasztás közötti kapcsolatról.


A következtetése a felmérés alapján az volt, hogy minél több a zsírfogyasztás, annál magasabb a szívbetegségek száma.


Az egyetlen bökkenő az volt, hogy a felmérésben számos országok ki lettek hagyva, amelyek a zsír és szívproblémák közti korrelációt megcáfolta volna, olyan országok például amelyek magas szívbetegségi számmal rendelkeztek alacsony zsírfogyasztás mellett, illetve olyan országok ahol kevés volt a szívbetegségek száma, noha magas volt a zsírfogyasztásuk. Ekkor minő merész gondolata támadt a lelkes kutatónak: teljességgel megsemmisítette azoknak az országnak az adatait, amelyek összeütköznének a kívánt eredménnyel, így tehát manipulálta a felmérést és ezzel együtt az egész alaptényt, amelyre a modern tudomány alapozódik. Ez volt a lipid hipotézis, mely rámutatott arra, hogy a zsír a felelős minden betegségért és a szénhidrát a pozitív hős. A gond csak az, hogy mindez hazugság volt.


Az ételpiramis viszont erre alapozódik, de mivel az alapjai teljességgel igaztalanok és hamisak, ezért maga a piramis, mely tulajdonképpen a végeredmény, egyértelműen maga is hamis és alaptalan.

2013. febr. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

Ez a vizsgálati mód hasonlít ahhoz mint amikor az ember másnaposan bemegy egy labor gy.akorlatra, halál mindegy mit csinál, mit mér, 3-ból 2 eredményt elhagy, helyettük pocira ütve beír az elsőhöz közelítő eredményeket, és elkészít egy tűrhető jegyzőkönyvet. Csak erre senki sem tekint tudományos tényként, feltételezzük hogy senki sem veszi ilyen komolyan.


Kivéve az orvostársadalmat, ami minden kényelmesre kozmetikázott mérési eredményt, statisztikát hitelesnek gondol.. holott áááhhh.. közel sem igaz.


Kérdező, nem eszel sok gabonát, a későbbiekben gondold át, hogy annyi amennyit eszel mennyire kell. Meg fogod szokni hogy zöldségeket egyél helyette, nem megy egyik hétről a másikra, és ez NEM minősít téged. Vagyis egy kicsit minősít, ember minőségű vagy így nem tökéletes. De van valaki különbözik ettől?

2013. febr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Semmilyen étrendre sem úgy kell átállni, hogy hétfőtől fenekestől felforgatod az egész életedet. Kezdetben vezess be egy napot, mikor csak olyanokat eszel, és így tovább.


Nem vagy kudarc, de így nem nagyon lehet átállni egy egészen más étkezésre, hogy csett, holnaptól másképp eszek, mint 20-30 éve minden áldott nap. Biztos van aki így csinálja, de szerintem teljesen normális, ha nem megy egyszerre.

2013. febr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2013. febr. 11. 12:48
 15/26 anonim ***** válasza:

Viszkis nem valaszoltal hogy akkor hogyan kene kinezni egy jo etrendnek? Mert ez nem volt ra valasz. En nem mondtam hogy nem kell zsirt enni de tetszik vagy nem, a szervezet foleg szenhidrattal megy, a gabona meg nagyon jo erre. Meg a rosttartalma jo arra is hogy kakalni tudjatok, ne csak f.sni a zsiros genyo etrendtol.


VALTOZATOS etrend a kulcsszzo szerintem, bar megprobalhattok gabona nelkul elni de lathatjuk meddig birjatok. Ha a kerdezonek megfelel a kudarcelmeny meg a hulyeseg akkor csqk tessek, az o teste. Mondjuk mert evek alatt cukros tesztan felhizlalta magat szerintem nem a masik veglet a megoldas de mindegy. En is fogytam 12 kilot kaloriaszamolassal, ugy hogy ettem gabonat. Es nem buktam bele allandoan. Kuszkodjetek csak nyugodtan ha nektek az tetszik.

2013. febr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

# 15 - Először is a whisky nem vodka, úgyhogy még marad " w " - vel.


Másodszor pedig, igaz, hogy nem készítettem egyéni táplálkozási piramist, de logikusnak tartottam, hogyha a gabonafélék a piramis legaljáról kivannak lőve, akkor következnek a következő sorok, amelyek a zöldségek, gyümölcsök és a húsok. Nyilván nem arra gondoltam, hogy a gabonafélék helyett a szaloncukrok fogják képezni a táplálkozás alapját.

Idenézz mit találtam neked : [link]


Különben az ilyen fajta táplálkozás, amely zsírokra és fehérjékre alapszik, megszórva rengeteg friss zölddel, egyáltalán nem küszködés. Azt, hogy a szervezet, a te szavaiddal fogalmazva " tetszik vagy nem foleg szenhidrattal megy " egyáltalán nem igaz, mert akkor én is és még sokan mások már rég egy másik világon kellene legyünk. A szervezet nagyon is jól működik gabonafélék nélkül, erre bizonyíték nagyon sok személy, aki ketón/paleón vagy bármilyen más szénhidrátszegény diétán él.

Viszont ez nem vallási témakör, itt nem a térítés a cél, ezért bárkinek joga van azt követni, amit akar. Nem szándékozunk rád erőltetni azt az életmódot, amelyet mi követünk, mert jogod van neked is a sajátodat követned.


Viszont az objektív tényekkel nem vitatkozhatsz, ezért ha nem akarod elfogadni a mi álláspontunkat, akkor nem kell megtenned, azonban nincs értelme belekötnöd, mert nem tudsz érvelni ellene.

2013. febr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

15. Válaszoló, itt egyedül te küszködsz. Te számolgatsz kalóriát, te képzeled azt hogy a durva gabona rostok majd segítik az emésztésedet.. persze, amit nem látsz, aminek nem nézel utána csak követed a könnyen hozzáférhető main stream-et abban könnyű okosnak TŰNNI.


De barátom, a cukorbetegek a gabona (tej) fogyasztók közül kerülnek ki. A szükséges szénhidrát zsírsavakból és proteinekből szintetizálódik a májunkban, TEHÁT nem is lőttél annyira félre, hogy a testünk szénhidrátokkal működik. Csak a biológiai ismereted hiányzik mellé, hogy nem a megevett cukorral és keményítővel, hanem az előállított cukorral. A megevett cukor a zsírraktáraidba kerül, legalábbis nagy részt. Közben okoz némi anyagcsere problémát, sokaknak ismerős az elhízás, inzulin rezisztencia, 'metabolikus szindróma', de nyugodtan lehet követni a gabonaevést.


Amikor kalóriát számoltál, mégis mennyi kalóriát ettél? Nem is tudtad, hogy mennyire van szükséged - hiszen nem ismerhetted az emésztésed pillanatnyi állapotát, a pillanatnyi napi anyagcserédet.. illetve ha gabonával kalóriát vittél be, akkor hasznos tápanyagokat vontál meg a szervezetedtől, helyettük keményítővel ellátva magad. Minőség, mi? :))

2013. febr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

viszkis.


eloszor is, nem vagy te nekem senki aki eloirhatja hogy mit hogy irok, ugyhogy a viszki marad v-vel mert en ugy ohajtom :)


masodszor: nem, egyaltalan nem volt logikus hogy a piramisnak csak az also szintjet loned ki, hiszen itt fikaztad hogy mennyire elavult es fuj :) gondoltam felforgatnad teljesen az egeszet.


egyebkent lehet igazad van, tenyleg egeszseges lehet ez a zsirdieta, azert kapott Robert Atkins is szivrohamot mert olyan egeszseges volt. 71 evet elt. jo nem volt mar fiatal, de tobbet varna az ember, nagyszuleim siman idosebbek a maguk gabonas ocsmany etrendjukkel.


en hol kuszkodnek mar amugy? hat a kerdezo tett fel rola kerdest, o nem birja, belebukik stb... de ti tudjatok... :)

2013. febr. 13. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

Tehát számodra Robert Atkins élete és műve (amiről én nem tudok sokat) de meghallgatnám hogy hogyan állt a tej, lektinfogyasztással, amik mind nagyban befolyásolják az egészséget.


A kérdező belebukott a paleóba, de tudunk róla konkrétumot, hogy miért? Semmit sem tudunk.. akkor még mindig csak egy (nem sokat érő) érv van, én húst zsírt és zöldséget eszem, és bárkivel felveszem a versenyt fizikai aktivitásban, illetve egy jelentősebb érv: mezőgazdaság előtt az ember főleg állati táplálékokból tudott tápanyagokhoz jutni, ha növényiből akkor az pedig többnyire szénhidrátszegény volt. De sebaj, mert ez kifejezetten kellemes a testünk számára.


Sok ember él 70 évnél tovább, de Atkins éppen hozta az átlagot, és általában a túlélő (nyugati, gabona alapú táplálkozás folytató) emberek életminősége már többnyire a gyógyszerszedésről és az orvoshoz járásról szól. Én a gyógyszerekkel, műtétekkel elért élethossz nélkül nagy figyelmet fordítanék a minimális egészségügyi beavatkozások mellett elérhető életminőségre is. Nagy királyság amikor nem kell napi 3-4 inzulint szúrni azért hogy az ember egyáltalán életben maradhasson.. :)

2013. febr. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

az elso mondat tok ertelmetlen.


amugy nagyon szivesen megneznelek eloben mert nagyon osztod itt az eszt egy csomo kerdesnel, aztan lehet ki is rohognelek ezzel az erovel :D


en eszek hust, zsirt is, tejet is, nem mondtam hogy nem, de gabonafeleket is. mezogazdasag elotti ido.. mikor volt az mar! reg volt, tan igaz se volt :D megneznem amugy hany evig eltek akkor az emberek.


amugy meg ne ferdits, most azert mert valaki eszik gabonat nem lesz cukorbeteg! mar megint a nagyszuleimmel kell jonnom: 80 felett vannak, nincsenek korhazban, nem betegesek es szerintem kicsit tobbet is dolgoztak eletukben mint Atkins, tobb mint valoszinu hogy szerenyebb korulmenyek kozott es megis ok elnek, a nagy dietetikus meg nem. Hiaba tudta mit kell enni, a szive nem ertett egyet ezzel. En probaltam regen az o dietajat, de 1 het utan hanyni akartam a sok zsirtol meg hustol. Szoval kepzelem a kerdezo is miert nem birja, en se birnam.

2013. febr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!