Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 178 cm,79-80 kg vagyok,15/f,...

178 cm,79-80 kg vagyok,15/f, hogy tudnék FOGYNI, hasról, combról, esetleg vállról, de onnan nem muszáj?

Figyelt kérdés
Nem izmos akarok lenni, hanem lefogyni. :) akkor lenne izmom is xD A lényeg hogy csodabogyók nélkül, természetesen, és minél rövidebb idő alatt, minél kevesebb idő ráfordítással. Napi 0,5-1 órám lenne. És heti 3-6x tudnám, idő függő, meg hogy mennyit kell tanulni.
2013. febr. 11. 20:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja hozzátéve az étrendemen nem változtatok. Reggeltől ebédig 6 házi kis pogácsa, (egy pogi 2 falat) vagy egy szelet kenyér megvajazva, házi kolbásszal, ebéd valami húsos leves, meg valami sülthús, esetleg tészta, vacsora 2 karéj kenyér, házi füstölt sonka, szalonna, kolbász. Ebéd vacsi házi savanyúsággal, befőttel. Nem ennék sokat, mégis nagyon meglátszik, és érzem is magamon, főleg nyáron nagyon melegem van, gondolom a felesleges hájtól...
2013. febr. 11. 21:05
 2/9 anonim ***** válasza:

Na akkor:

1. Innen, onnan meg amonnan nem lehet lefogyni. Nincs ilyen, hogy leadod pl. csak a hasadról a zsírt a végtagjaid meg ugyanakkor hájasak maradnak. Ha fogysz, mindenhonnan egyenletesen fogysz, illetve ahova jobban hízol, onnan jobban is fogysz, ezt már a genetikád határozza meg.

2. Ha lefogysz, már miért lenne izmod? Ha leadod a zsírt, attól még nem épül izmod, ugye te is tudod, hogy ez a kettő nem függ össze? Jobban nézünk ki zsírmentesen, ez tény, de mégjobban ha izmosak is vagyunk, viszont egyik nem következik a másikból.

3. A csodabogyókat meg az ilyen internetes fogyókúravakításokat nagyon jól teszed, hogy elveted őket. Hülyeség az összes, ne fordíts rájuk semmi időt vagy pénzt. A

4. A minimális ráfordítás kevés idő alatt viszont eleve bukott hozzáállás, így neki se kezdj. Ehhez is kell egy kis idő és türelem. Az, hogy az étrendeden nem változtatsz, még inkább. Tele van fehér liszttel, (telített) zsírral az étrended, további cukrot tartalmaz még a befőtt is. Ha hízékony vagy, és könnyen meglátszik rajtad, ha hizlaló dolgot fogyasztasz, akkor az ilyen dolgokat el kéne felejtened.

5. A napi 0,5-1 óra heti 3-6x nagyon jó lenne. Inkább többször. Ahogy már mondtam és te is mondtad, a csodakapszulák hülyeségek. Már régóta tudják a biztos módszert a fogyásra: ez pedig az aerob típusú edzések, diétával. Amennyiszer írtad heti lebontásban, kerékpározás, futás, úszás jó volna, és még sok minden más, úgy mint az ugrálókötél, kettlebell stb. A lényeg, h túl megerőltető ne legyen és lehetőleg megszakítatlanul tudd csinálni. Utána kellene fehérjebevitel, persze megfelelő napi vízbevitel is.

Annyit, amennyit írtál rá kellene szánni, néhány hétig-hónapig inkább, hogy legyen eredménye. És az étrendedre is oda kellene figyelned. Először azt mondanám, hogy a finomított, egyszerű szénhidrátokat és a zsírokat hagyd ki, de ha tényleg komolyan gondolod, úgyis utánakérdezel még :) Ennél sokkal részletesebben is el lehet mondani egy diétát, én most csak nagy vonalakban foglaltam össze neked.

2013. febr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
mert van izomzatom, csak ha kicsit lefogynék, akkor látszódna is. egyszer leadtam 8 kilót, bár 3-at visszaszedtem belőle, de nőttem is. akkor beteg voltam, 3 hétig alig ettem, már orvos is azt mondta hogy ha így folytatom kórház lesz belőle, de utána helyre rázódtam. Más bajom nem volt, de egy szelet kenyérnél több nem jött le egy nap. Inni ittam. Amúgy nem volt semmi bajom, mert mászkáltam, meg minden, nem éreztem rosszul magam. Semmi boltit nem eszek, egyedül a kenyér ami bolti, az se sokáig már, mert tavasszal épül a kemence. A befőttek cukormentesek, mident úgy rakunk el, kivéve a savanyú gyümölcsök. Nem tudok változtatni, régen is ezt ették az emberek, mégse néztek ki így. Apám 3x ennyit eszik, mégse nagyobb darab sokkal. Futás ilyenek nem megy, mert fáj a térdem, sétálni sem tudok túl sokat, ha a város másik végére sétálok másnap örülök ha fel tudok állni. pedig 3 km. futni meg abszolút nem. iskolai kuper után 3 nap csak ülni tudtam. Úgyhogy az nem jó. Futottam én nyáron is minden nap, de nem bírtam. A kaját meg nem adom :) pörköltek, sültek, nyam-nyam-nyam :)
2013. febr. 11. 22:17
 4/9 anonim ***** válasza:
pörkölteket sülteket eheted, kenyeret, tésztát, gabonát cukrot, túlzott szénhidrátot hanyagold. nem fogsz lefogyni amíg azokat eszed ;)
2013. febr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

de iskolába nem vihetek reggelire egy fél sült csirkét xD

Amúgy is nem eszek semminemű bolti ételt, boltból még húst sem veszünk. Vágunk évi 2 disznót, 1-2 birkát, 200 csirkét, pár nyulat, fácánt, gyöngyit, kacsát, libát, pulykát. Háztól hordjuk a tejet is. Szóval amiket meg normálisabb ditákat találtam, abba meg párizsi meg egyebek, én meg olyat 6. éve hogy nem esek. PAraszt kaják 1000-rel, paraszt vagyok én is. A családom is. Ez van felénk, megpróbálom hanyagolni az esti kenyeret, de suliba csak azt viszek, amúgy ma is egy marék ropit vacsoráztam. Az nem mindig van, csak egy átlagos vacsim olyan. Ma pl megettem 6 pogácsát, megittam 1 liter limonádét, egy nagy szelet rakott spagettit, meg egy marék ropit, ittam még egy liter teát. Meg egy kistányér házi savanyúságot. uborka, paprika, hagyma, karfiol, káposzta. Cukorból kéne kevesebb? Meg kenyérfélékből, tésztafélékből?

2013. febr. 11. 23:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, a fehér lisztből, akkor már egyél inkább teljes kiőrlésű lisztből készült dolgokat. A telített zsírt is hanyagolhatnád. Nem a sültekkel van a baj, én is meghalnék hús nélkül. Hanem akkor már inkább egyél zsír nélkül sütött ételeket. A kolbit meg pörköltet mellőzd. Nem tudom, mennyire vagy hízékony, de valószínűleg neked tudatosabban kell étkezned. Engem is kb. 17 éves koromig ilyesmi házikoszton tartottak, mégsem voltam soha kövér, persze világéletemben sportoltam. Plusz én sokkal nehezebben hízom, szerencsére, én megtehetem, bár egy ideje már nem teszem. Azóta már én állítom össze magamnak a kaját.


Azt javasolnám neked, hogy vegyél otthonra egy kettlebell-t, egy 12-16 kilósat. Azt a szobában is csinálhatod, bármilyen az idő, bár sokkal élvezetesebb a szabadban edzeni :) Azzal ha ráfordítod a leírt időt, egész szép eredményeket lehet elérni. Ha érdekel vagy már beszereznéd, akkor írj vissza, kell hozzá egy kis alaptudás, mielőtt nekikezd az ember.

2013. febr. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Awful11 ***** válasza:
Ilyen "étrenddel" te soha sem fogsz lefogyni. A fogyás 70-80%-ban az étrendtől függ, és ilyen hozzáállással sem fog menni.Ha fogyni akarsz akkor normális étrend és aerob edzés kell. Ha lefogynál lenne izmod is??xD Ezt ugye nem gondoltad komolyan?Csodabogyók nincsenek, és a fogyás nem egyik napról a másikra megy.
2013. febr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tehát fogalmazzak úgy, hogy izmom van, de rajta van háj is. Tehát ha lefogynék, akkor nekem elég lenne.
2013. febr. 12. 17:02
 9/9 Awful11 ***** válasza:
Ha a zsírt le akarod adni, ahhoz szálkásító étrend és aerob edzés kell, a jelenlegi "étrendeddel" nem lehet sehogy se zsírt leadni.
2013. febr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!