Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek miért nem használ...

Szerintetek miért nem használ az edzés? Heti kétszer járok kungfuzni, intenzív 2 órát. Mégsem változik a testem. Alapjábavéve vékony testalkatú srác voltam csak az utobbi idő alatt híztam egy kicsit. Miért nem szálkásít az intenzív 2 órás edzés?

Figyelt kérdés

156 cm vagyok és 59-60 kg.

Kicsit hájas.

Az edzsést intenzíven csinálom.



2013. febr. 12. 09:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mert szerintem fiúnak ez a súly jó ehhez a magassághoz. Meg lehet izmosodtál és akkor többet mutata a mérleg.
2013. febr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem úgy eszel?
2013. febr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Egy kicsit sokat eszek,de aki sportol az többet eszik.És sajnos abszolút nem vagyok izmos,inkább hájas.Még a háj alatt sincs izom.Egyébként 14 éves vagyok.
2013. febr. 12. 10:52
 4/21 anonim ***** válasza:

Mert nem szálkásításra való. Szálkásításra valamilyen monoton, alacsonyabb intenzitású mozgásformát végezz nagyjából 1 órán át folyamatosan. Ez lehet gyors gyaloglás, bicajozás.


Egyél edzés után fehérjedúsan, estére is inkább fehérjét, a szénhidrát meg edzés előtt menjen. És igyál sok vizet, min. 2 litert! Cukros, lisztes dolgokat kerüld, üdítőket szintén, egyél sok zöldséget (saláta, savanyúság), húsból halat csirkét, pulykát, marhát.

2013. febr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Igen, aki sportol az többet eszik, csak éppenséggel nem mindegy, hogy mit eszik. Láttam elég sportolót, akinek olyan a teste, mint egy pizzának a tésztája és kizárólag csak azért, mert nem a megfelelő ételeket ette.


Ahogyan előttem is írták, törekedj minél fehérjedúsabb ételeket enni, emellett pedig rengeteg zöldséget, gyümölcsöt és egyéb természetes és friss ételt.

Ha hízékony típusú vagy és ebédre megeszel 4 rántott húst szalmakrumplival akkor hiába jársz heti 2x edzésre, mert nem leszel szálkás.


Növésben vagy, nem kell megvonnod magadtól az ételt, viszont válogasd meg, hogy miket eszel.

2013. febr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Jó rendben van,de szrintetek mennyi hájt kellene leadnom hogy átlagosan nézzek ki? A hasam körfogata:75-80cm.
2013. febr. 12. 15:12
 7/21 anonim ***** válasza:

Talán ha kitartóbb és türelmesebb lennél, akkor sikerülne ledolgozni azt a hasat.


Komolyan nem akarom látni, hogy 14 éves srácok is úgy állnak hozzá a testükhöz, mint a tini fitnesz-őrült lányok sokasága.


Elbonyolítasz egy amúgy egyszerű képletet:

rendszeres testmozgás + aktív életmód + helyes táplálkozás = erős, fitt és vonzó test

Ekkor jönnek az olyan fogalmak, mint a kalóriák, hasi átmérő , bicepszméret, derékbőség, stb., olyan fogalmak, amelyekkel régebb senki nem babrált, hanem odatette magát keményen és megdolgozott azért, hogy elérje amit akar.


Senki ne jöjjön azzal, hogy " hát de én nem tudhatom, hogy mennyit kéne mozogjak és mennyit kéne fogyjak "- Nyilván aktívnak kell lenned és a lehető legtöbbet kell sportolnod most, amíg fiatal vagy, nincs olyan, hogy túl sok mozgás. Ne aggódj, mert szinte kizárt, hogy túlmozogjad magad.

Ami pedig a fogyást illeti: hülye kérdés, hogy szerintünk mennyi " hájt " kellene még leadnod magadról. Betervezed, hogy most akkor -20 centi a hasadból, megnyomsz egy gombot és kész is lesz ? Nem, nyilván folytatod keményen az edzést és fokozatosan kifog alakulni a tested is.


Már férfi létedre nemsokára nem lehet az, hogy ne tudjál mit kezdeni magaddal, mi lesz akkor később, amikor valóban foglaltabb leszel és a tanulás mellett minimális időd fog maradni a testmozgásra, akkor hogyan fogod kordában tartani a súlyod ? Ezért mondom, hogy most kell még időben összeszedned magad, mert az életben nincs idő elveszni a részletekben és arra sincs idő, hogy siránkozzunk, ha nem érjük el egyből a kívánt eredményt- ha nem elég amit csinálsz ahhoz, hogy fogyjál, akkor csinálj többet ennél. Ilyen egyszerű.

2013. febr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi,de 20 centi az nagyon sok.Egyébként meg sokat tanulok,és nincs időm semmire azért csak 1-2 alkalommal járok kungfuzni.
2013. febr. 12. 16:11
 9/21 anonim ***** válasza:

A 20 centit csak példának írtam, nem állítom, hogy neked ennyit kell leadnod.


Amúgy semmi gond, volt nekem is egy osztálytársam, aki súlyproblémákkal küszködött, de ugyanakkor tudtuk róla, hogy szinte egész nap tanul megállás nélkül. Ő is heti kétszer járt edzeni, pont mint te, csak ő karatézni járt, majd később úszni. Szóval a lényeg az az, hogy ha nem is változott nádszál királyfivá, azért rakott magára némi izmot, amely jelentősen jobbá tette az egész kinézetét is.

Elhiheted, ha valakinek szűkös volt az ideje a mozgásra, akkor az ő volt. De ennek ellenére megoldotta.


Úgyhogy csak a kifogásokat kell mindig kihúzni és máris egyszerűbben fognak menni a dolgok.

2013. febr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
De szerintetek mennyit kellene hogy átlagosan nézzek ki?
2013. febr. 12. 16:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!