Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Összeállítottam magamnak egy...

Összeállítottam magamnak egy egészséges étrendet, de lehet-e valami bajom attól, hogy hónapokig csak ezeket a kajákat fogom enni mindig ugyanakkor?

Figyelt kérdés
2013. febr. 14. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mindenki ugyan azokat a kajákat eszi.

A Földön korlátozott számú, variációjú állat és növény van, tehát.. a változatos táplálkozás azt jelenti, hogy többféle zöldséget is eszel, ergó ha valóban egészséges az az étrend, és többféle zöldséget is tartalmaz (nem csak egyet) akkor valószínűleg jó lesz.

2013. febr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Leírom az étrendemet, hogy mit eszeltem ki magamnak. A cél a zsírvesztés. :) Szerinted ez így jó lesz? Fogyhatok vele?


R: 3 db főtt tojás (sárgája is, fehérje is!) 1 alma

T: 1 banán

E: 1 bögre > 3 dl paradicsomleves (cukor nélkül, tészta nélkül), 200g csirke/pulykamell, 450g brokkoli (ebből csak fagyasztottat tudok beszerezni)

U: 30g mandula/dió/napraforgómag vagy konzervhal (saját levében, olaj nélkül)

V: 3db répa és 3-4db csiperkegomba megfőzve, 10dkg pulykamellsonkával

2013. febr. 14. 12:18
 3/11 anonim ***** válasza:

Te nagyon utánaolvastál a dolgoknak, ez látszik.

Jó étvágyat hozzá, kívánom hogy váljék egészségedre is, de arra fog erről gondoskodtál!

2013. febr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Hát igen, kezdek belemelegedni a témába, ugyanis élelmiszermérnök szeretnék lenni. Csak azt hallom minden felől, hogy változatosan kell táplálkozni és nem akarom kockára tenni az egészségem, hogy mindig csak ugyanazt eszem. De ezek szerint akkor nem számít.
2013. febr. 14. 12:24
 5/11 anonim ***** válasza:
A változatosság nem azt jelenti, hogy minden nap mást kell enni (legalább is szerintem!). Szerintem azt jelenti a változatos étkezés, hogy mindennap együnk zöldséget, gyümölcsöt és húst. De ha minden nap ugyanazt eszed az nem baj, bár én nagyon ráunnék egy pár nap elteltével.
2013. febr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, igazad lehet. Én nagyon szeretem a gyümölcsöket, zöldségeket és az olajos magvakat, tonnaszámra tudnám őket enni. Szóval nekem ezzel nincs gondom. :)
2013. febr. 14. 12:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Élelmiszermérnök képzéstől ne várj sokat. Az egyik órán éppen most tanulom, hogy milyen káros a sófogyasztás, majd jönni fog a koleszterin is..

Illetve 2 éve végzett élelmiszermérnök most jött vissza mesterre, mert a corvinusos BSC diplomájával annyira jól el tudott helyezkedni a piacon, hogy rendezvényszervezőként dolgozott. Na most ha az embernek nincsenek kapcsolatai.. akkor itthon nincs sok esélye /nyilván szerencsés néhányaknak lesz munkájuk, de ők minden évben 100-ból pár ember/. Gondold ezt át. Aztán igaz az is, hogy sokkal jobb ötletet sem tudok mondani mint az élelmiszermérnök képzés.. Ez valahol legalább érdekes, és addig törlik fel veled a padlót amíg felkészülsz az életre, a kudarcokat már napi rutinként veszed!

2013. febr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tök jó ez a kaja összeállítás, nekem kicsit kevésnek tűnik az adag hosszú távon, de ha bírod, akkor hajrá!

Vannak aki minden reggel kenyeret és péksütiket esznek, ebédre állandóan virslit vagy azt a vietnámi tésztalevest, én azon csodálkozom, ők hogy bírják.

2013. febr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

TaplalkozasHarcmuvesz, szerintem az állások 80%-a ilyen a mai Magyarországon. Sokat gondolkoztam én is és úgy döntöttem inkább ez, minthogy olyasvalamit válasszak amit nem szeretek, nem is érdekel, de nagy legyen a jövedelmem. Ez is olyan, hogy ha az ember jól "sakkozik" és van kreativitása, akkor nagy dolgokat el tud érni vele. Az embernek az evés a legalapabb alapszükséglete, minden napunkban jelen van, így úgy gondolom, hogy a táplálkozástudománnyal foglalkozó szakemberek nem nélkülözhetőek. Persze ebbe is bele lehet bukni, hogy ha az ember nem tud küzdeni és új dolgokat letenni az asztalra. Ja és az nyilvánvaló, hogy az iskolai tananyagnak van "egy-két" része, ami hatalmas hazugság, de ez mindenhol így van. De ugye aki kételkedik, az már gondolkodik. :)

5-ös, szerintem nem annyira kevés. :) Az alapanyagcserém 1450kcal körül van, ennek az étrendnek a kalóriatartalma 1350-1400kcal körül húzódik és a vércukorszintemet se dobja fel nagyon. Fehérje 112g, CH 81g, zsír 37g.

2013. febr. 14. 13:07
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem tetszik az étrended,minden benne van,ami kell,nem fogsz koplalni.viszont nagyon uncsi lesz két hét múlva,meg két hónap múlva is ezt enni

lehet a brokkolit mással is helyettesíteni,karfiol,káposzta,répa,nem sokban tér el a kalóriatartalom.én nem csak sovány húst ennék,szerintem semmi bajod nem lesz egy kicsit zsírosabb hústól,pl egy kis sült tarja,vagy oldalas,vagy resztelt máj is mehetne vagy hal

paradicsom leves helyett zöldségleves,akár úgy is,hogy belefőzöd a húst.sőt én gulyás levest is szoktam enni.a változatosság szerintem ez,hogy váltogatod a kajákat,több félét eszel.az a baj,ha mindig csak paradicsomleves,csirkemell,brokkoli lesz,akkor ki fogsz éhezni más ízekre,és hosszútávon nem megy.

én egy hónapja váltottam életmódot,nagyon változatosan eszem,igazából majdnem mindent.nem eszek,riszt,krumplit,tésztát.kenyeret max. két teljes kiörlésű toast kenyér,amibe teszek egy nagy szelet sonkát,és jól megpakolom savanyú káposztával.sokszor még kefírt eszek hozzá,amit tudom nem ajánlanak pl a paleosok,de ennyi tejterméket eszek naponta,és kenyérből is csak ennyit.kb 1400 kalóriát eszek egy nap,de nem számolgatom,csak kb tudom.hetente háromszor járok edzőterembe,1,5 óra cardio mozgás(gyaloglás,elliptikus tréner,bicaj)

igaz nekem nagy a túlsúly,(40)de nyolc kilót fogytam egy hónap alatt úgy,hogy nem éhezem,sok húst,zöldséget eszem,és nagyon jól érzem magam a mozgástól

ja és a reggeli főtt tojás helyett is lehet rántotta zöldségekkel,vagy tükörtojás,amiről leitatod a zsíradékot

2013. febr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!