Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire étkezem egészségesen?...

Mennyire étkezem egészségesen? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Mindenki leszól, de érdekes módon vékony vagyok, fitt és erős az immunrendszerem, vérképem rendben, nincs semmilyen hiánybetegségem.

Az a gond, hogy nem eszek húst, nem iszom tejet (csak szója vagy zabtejet) és nem szeretem a legtöbb zöldséget sem. Se a "normális" kajákat, például amit egy iskolában vagy rendes háztartásban főznek. Ritkán eszem meleg ebédet, naponta 8-10szer étkezem.

Sok gyümölcsöt eszem,sok vizet és zöld vagy vörösteát iszom,a bio és teljes kiőrlésű dolgokat részesítem előnyben.

Egyébként ez mindig így volt kiskoromtól, szüleim tolerálták, egészségesnek éreztem, de a barátom és az ismerőseim el vanak szörnyedve, azt mondják, beteg vagyok:/

18/L


2013. febr. 22. 01:04
 1/8 A kérdező kommentje:
plusz a tojást se szeretem és semmilyen állati eredetű dolgot
2013. febr. 22. 01:05
 2/8 anonim ***** válasza:

végülis vannak vega farkasok,meg medvék is.

nem természetes,nem tudom meddig élnek és a természet meggyalázása erre szoktatni őket,de léteznek.

az ember elsősorban húsevő,a fehérje a legelemibb tápanyag.

a természet elleni lázadás,hiszti,meg fura ízlés miatt nem a legjobb ötlet ezt felborítani.

a vékonyság meg ebben a témában nem releváns,de az biztos,hogy így nem lesz feszes kívánatos tested és ha a hiszti miatt enni sem vagy hajlandó húst,akkor ez a fajta makacsság súrlódásokhoz is vezethet a környezeteddel előbb utóbb.

tejre viszont tényleg nincsen szüksége felnőtt embernek.

2013. febr. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. A zöldségek likvidálása nem túl jó ötlet.

Még csak 18 vagy, a problémák később is előjöhetnek.

2013. febr. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A szója tej fogyasztása jó, mert tartalmazza a 20 szükséges fehérjét, de ez szerintem nem elég.

Például a rizs és a burgonya együtt mind a húsz aminosavat tartalmazza.


[link]

2013. febr. 22. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ebben a korban úgy éltem, hogy szinte csak szénhidrátot ettem, semmi gyümölcs, semmi tej, semmi hús, csak sült krumpli, rizs, tészták, péksütik, utáltam minden levest és főzeléket. Napi 2-3 dl folyadékot ittam, és ez legalább 10 évig Így ment. Totál jó volt a vérképem, soha nem voltam beteg, vékony alkatú voltam. Csak néha volt kis fejfájásom, mára már rájöttem, hogy ez a kevés víztől volt. Mára 42 vagyok, még egészséges, de mostmár azért ésszel eszek. Szóval van aki vacak kajákkal is egészséges tud maradni. Te nálam jóval egészségesebben étkezel.
2013. febr. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagy, mint az unokatestvérem. Ő is lány, még kisebb, mint te, de születése óta alig evett húst, tojást és a zöldségekkel is úgy van, mint a gyerekek többsége- ha nem muszáj, akkor inkább nem.


Kár, hogy nem írtad a testmagasságodat, mert arra kíváncsi lettem volna. Az unokatestvérem ugyancsak vékony, látszatra mozgékony és eddig még nem diagnosztizáltak semmilyen betegséget nála, viszont alacsonyabb kategóriába sorolható testmagasság szempontjából.


Mindenesetre, a te étkezésed még mindig jobb, mint egy tipikus amerikai diéta, ugyanis te nem fogyasztasz gyors éttermi kajákat, nem iszol üdítőt, nem nassolsz, stb.


Eltekintve attól, hogy a barátodnak és ismerőseinek nem illene megszólniuk téged az étkezésed miatt, lehetséges, hogy hosszú távon jelentkezni fognak adott hiányosságok, főleg azért, mert nő vagy, és a nőknél még több szövődményei is lehetnek a magnézium és vas hiányának például, amelyet főképp spenótfélékből és húsból, halból lehet nyerni.


A vitaminok szempontjából valószínűleg jól állsz a gyümölcsfogyasztásod miatt, de a vitamin nem minden. Vannak egyéb tápanyagok is, amelyek fontos szerepet játszanak és amelyekből hiányaid lehetnek.

2013. febr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem étkezel egészségesen, de ez a te döntésed. Mi nem tudjuk veled megszerettetni a halat, húst, tojást, zöldségeket.
2013. febr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát...rendben. Egyébként csak van valami oka, hogy elutasítja a húst a szervezetem. Undorodom a szagától és a kinézetétől. Emlékszem egyszer kiskoromban kolbászt akartak etetni velem és hánytam. Ha úgy alakul, a csirkemellet megeszem, de azt sem szeretem.

Ja, és a spenótot, brokkolit, salátát, sárgarépát és ilyesmiket nagyon is szeretem, elég gyakran eszem, sárgarépát főleg nyersen. A babot, lencsét, káposztát, tököt és ilyesmiket nem tudom megenni.

2013. febr. 22. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!