Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná, hogy a...

Valaki elmagyarázná, hogy a fogyókúra csak kalóriaszámlálásból áll?

Figyelt kérdés
Nem egészen tiszta a kép, mert mindenki mást mond...szóval fogyó alatt bármit lehet enni, csak benne legyen a napi kcal deficitbe, vagy csak olyanokat lehet enni, amiben nincs liszt, cukor és ilyenek? De az akkor nem a diéta? Mindenki mást mond... Nekem személy szerint könnyebb lenni csak a kcal-re figyelni, mert nem mindig tudom megoldani, hogy diétás-fogyós cuccokat vegyek... Ja, és az alap, hogy sport legyen mellette, ezt mondani sem kell :)
2013. febr. 28. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A kalóriaszámlálással nagyon mellé lehet fogni, ha csak azt az egy számot nézed... A gyk tele van ilyen példákkal.

A fogyókúrából nem következik, hogy bármit is számolj.

2013. febr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Én sohasem számoltam, fölösleges görcsölésnek érzem.

Oda figyelek mit eszek és mennyit.

Nem lesznek álmatlan éjszakáim ha ez egyik nap 100 kcal-lal több, mint máskor.

2013. febr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A kalóriaszámlálásos fogyókúrával semmire nem jutsz. Válassz valami értelmesebbet, mint a Testkontroll, Paleolit vagy Atkins. Ezekkel éhezés és számolgatás nélkül fantasztikus eredményeket lehet elérni.
2013. febr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A kalóriaszámolással lehet értelmes módon is fogyni, de nem CSAK a kcal-t kell figyelni, mert úgy nem sok értelme van.


Elöször meg kell határozni, hogy NEKED hány kcal kell ahhoz, hogy fogyjál, erre vannak megfelelö oldalak, pl. itt egy:

[link]


Ez figyelembe veszi, hogy milyen súlyú, magasságú, korú és nemü vagy, illetve mennyit mozogsz.


Ha megvan, hogy mennyi a napi megengedett kcal-érték, akkor ebbe MINDENT bele kell számolni, akár az egy falat akármit is.

CSAK akkor van értelme, ha a megadott határokat betartva NEM VAGY éhes, jól laksz azzal, amit megeszel.

Az étrended nagy része célszerü, ha gyümölcsökböl és zöldségekböl áll, emellett fehérjére is szükséged van, viszont a keményitö és cukortartalmú élelmiszerekböl lehetöleg keveset egyél.

Tilos étel nincs, de nem mindegy, miböl mennyit eszel.

Ha valamire rákivánsz, ami sok kalóriát tartalmaz, akkor azt is ehetsz, de NEM sokat, és a nap folyamán máshol célszerü "megspórolni" a többletet.

Mindent le kell eleinte mérni, késöbb megtanulod a súlyt megsaccolni, illetve idövel a legtöbb élelmiszer kcal-értékét is tudni fogod.

Ha elérted a kitüzött célt, akkor sem szabad visszaállni a régi rendszerre, mert akkor visszahizol, de természetesen akkortól azért többet ehetsz - ezt is ki tudod számolni, azt viszont célszerü nagyjából tartani.

2013. febr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Működik a kalóriaszámlálás (ezt számtalan testépítő igazolja) csak rendkívül komoly elvi problémák vannak vele, ezek sok esetben okoznak gyakorlati gondot. Rögtön a megvalósítása, nem életszerű.
2013. márc. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sose számoltam kcalt, 17 kilót fogytam eddig.

Kerülöm a cukrot, lisztet, magasabb CH tartalmakat, paleo "light" módon eszem, mert nem mindent tudok még megoldani.

2013. márc. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem...szóval le lehet vele fogyni, de sokkal egészségesebb és szebb lesz a végeredmény, ha inkább gyümölcsök, teljes kiőrlésű pékáruk, sok víz, zöldség, fehér hús szerepel a menüben...VISZONT ha néha becsúszik egy-egy csoki, vagy vékony szelet fehér kenyér, akkor nem kell eret vágnom, mert ez végül is nem egy olyan diéta, mint a cukorbetegeknél, hanem ez fogyókúra...ugye?
2013. márc. 1. 15:04
 8/11 anonim ***** válasza:

@ Harcmüves: a nagybátyám majdnem meghalt, mert elhitte ezt az ökörséget, amit terjeszteni próbálsz, és elkezdett nem fogyasztani gabonát, mivel a paleos nagyokosok azt mondják, hogy fölösleges és ha valaki eszerint él, akkor meggyógyul a cukorbajból (is). NEKI majdnem sikerült véglegesen, ugyanis ha nem került volna idöben orvos kezébe, akkor belehalt volna - igy sikerült za utolsó pillanatban megmenteni. Olyan kómába esett a keményitöhiány miatt, hogy csak nézett mindenki. Viszont az igaz, hogy ha belehalt volna, akkor UTÁNA már nem lenne többé cukorbeteg.


Sokkal jobban tennéd, ha abbahagynád ennek a rögeszmenek a terjesztését, mielött még jópáran belehalnak, ha hisznek neked.

2013. márc. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Tök jó, hogy töröltetitek a válaszaimat.


Annyit írtam, hogy aki megbetegítette már magát, annak FOKOZATOSAN kell lejönnie mind a cukorról/keményítőről, mind az inzulinról. Ha gyógyszert is szed (méreg) akkor ez különösen igaz, de ha nem lövi magát akkor is idő kell míg a hasnyálmirigye újra beindul. Tessék így csinálni, vagy ha ez egyedül nem megy, akkor orvosi segítséggel gyógyulni, nem csak úgy belevágni abba amit nem értünk..


Most minden nemű sértés nélkül írtam, ez maradhatna itt végszónak?


Ui.: Gyógyulást a nagybátynak, jó úton van csak ügyesen csinálja és ne legyen hamari.

2013. márc. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

És ezek után még komolyan van pofája ideírni, hogy csinálja csak tovább...

Ezt az embert fel kéne jelenteni!!!

2013. júl. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!