Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ér valamit így is az elején a...

Ér valamit így is az elején a mozgás? És a fogyókúra?

Figyelt kérdés

Aerobic videókkal próbálok mozogni netről. Eddig semmit se mozogtam, gyenge vagyok, hamar kifulladok. Ha eleinte csak 5 perc mozgás, 5 perc szünet, és így egy órán keresztül (tehát 30 óra mozgás összesen) az ér valamit? Igyekszek minél többet bíri egyszerre, és elkezdeni mellé kocogni, és sétálni felváltva (reggelente, kb fél-1 órát, hetente 2x v 3 x)

Zöldség, gyümölcs, fehérhús, tojás - ezekből ennél sokat.

Így lenne esélyem fogyni?

65 kg vagyok, 158 cm , 20 éves


2013. márc. 3. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Valamit mindenképpen ér, nyilván, ha nem bírsz többet, akkor mozogj annyit s úgy, ahogy tudsz, a semminél sokkal jobb :)

A leírás alapján nekem (egészséges életmód iránt érdeklődő de egyáltalán nem szakértőnek) jónak tűnik a terved, sok sikert!

(Én a különböző izomcsoportokra is rámegyek, sok gyakorlat van, ami nem fullaszt ki, csak az izmaimban érzem a fáradságot, pedig az én kora tavaszi erőnlétem is szánalmas. Az ugrálást egyelőre hagyom, mert az nem tesz jót a térdízületemnek. Én súlyosabb vagyok, mint Te.)

2013. márc. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jónak tűnik igen, de az edzés kicsit erőltetett.

Ha nem megy az aerobik, akkor ne tornázz 1 órát, hanem alakíts ki edzéstervet magadnak, hogy pl. 1 hétig napi 10 perc, aztán a következő héten már 15 perc és így tovább, vagy keress kezdőknek való programot.

Ha valaki soha nem edzett nem szokta első körben lefutni a maratont.

A fogyást nagyobb részben úgyis a diéta határozza meg, a mozgás csak pluszt ad.

A kajához annyi, hogy a keményítőt ne hagyd ki, rizs vagy teljes kiőrlésű kenyér formájában legalább, hamar hiánytünetek lépnek fel, nem is beszélve arról, hogy ezek hiánya miatt sem bírod annyira az edzést, mert energiára szükség van...

2013. márc. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!