Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a gondolat...

Mit gondoltok erről a gondolatokról, hisztek benne? Így lenne?

Figyelt kérdés

"A gyomor leglassabban a fehérjéket emészti, ezért fehérjeétkezés után 3 óra teljen el, mire mást is fogyasztasz. A szénhidrát 2 órán át halad, a gyümölcs és zöldség viszont 30 percig időzik. A nyers gyümölcsök és zöldségek nagy előnye, hogy víztartalmuk magas, a szervezet könnyen beépítí, ráadásul igényli."


"egyszerre csak 2-3 fajta ételt érdemes enni, gyümölcsöt csak magában, még zöldséggel se, legfeljebb az aszalt gyümölcsöket alkalmas gabonával, olajos magvakkal keverni. Zöldség mindenhez mehet – kivéve a gyümölcsöt -, mert mivel lúgos kémhatású, szüksége van rá a szervezetnek az optimális felszívódáshoz."


"Nem fogyasztható együtt szénhidrát fehérjével – tehát ha húst eszel, csak zöldségköret jöhet szóba; krumpli, nokedli, tészta és rizs egyáltalán nem."


És ami nekem a legijesztőbb: "A szénhidrát (keményítő) tartalmú ételek erjedésnek indulnak, a fehérjetartalmúak pedig megrothadnak, ha együtt kerülnek a gyomorba. Az egyik ételfajta emésztetlenül halad tovább, a másik túlemésztődik, tehát egyenetlen, rossz emésztés követi az étkezést, ami évtizedeken át kellemetlen savasodást, és ezerféle betegséget eredményez. A lúgosító ételek viszont támogatják az emésztést."


Én a legjobbat akarom a szervezetemnek, hogy ne kelljen küszködnie. De én nem is eszek csak reggelente szénhidrátot, kevés zabpehely vagy rozs kenyér sonkával, zöldségekkel. Utána már csak hús párolt zöldségekkel, illetve nyers zöldségeket eszem.

Nem olyan régen csinálom így, mert én eddig úgy tudtam, hogy reggelire kell a szénhidrát, de ők azt mondják, hogy éhgyomorra a gyümölcs. Pontosabban délig csak azt kellene enni. De ha én csak gyümölcsöt eszek délig éhen halok.

Mit gondoltok?


2013. márc. 7. 14:00
 1/4 poiu ***** válasza:
54%
Azt, hogy ez zavaros. Pl. ebben van igazság: "Nem fogyasztható együtt szénhidrát fehérjével – tehát ha húst eszel, csak zöldségköret jöhet szóba; ", csak éppen a zöldség is szénhidrát. Az egésznek annyi a lényege, hogy ha nincs külön okod a keményítő evésre (pl. nem vagy maratoni futó), akkor ne egyél keményítőt. Különösen reggel ne egyél :-).
2013. márc. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az utolsóról speciel nemrég olvastam cáfolatot. Nem olyan buta a test.

De engem igazából ezek nem érdekelnek, inkább figyelek a testemre és bár olvasok táplálkozásról, nem bonyolítom el az életemet azzal, hogy mindenféle elméletnek megfelelően egyek. Így is sokkal egészségesebben táplálkozom, mint az átlagember s ha csak annyira lennék egészséges sok évtizedig, mint az őseim... Akik ilyenekre nem gondoltak...


Pár hetet itt időztem a gyk-n, életmódot változtattam (a saját testem javaslatára, de a gyk is jókor jött, hogy elgondolkodtasson), de most már olyan érzésem van, hogy hagyjon. Mindenki. Békén.

Itt úgyis van pár elég határozott vonal, mint a vallások, de én egyedi vagyok, nekem saját javaslatrendszer kell :)


Azt nem értem, hogy a táplálkozás alapvető igazságai, mechanizmusai miért nem köztudottak, de az emberiségnek megvannak a maga ellentmondásai, okos, de nem bölcs faj lévén.

2013. márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A reggeli tipikusan az, amire szerintem semmiféle szabály nem fogalmazható meg. Van, aki éhes reggel, van, aki rosszul lesz, ha eszik. A délig gyümölcs tökéletes számomra, mert én esti típus vagyok, reggel gyakorlatilag alszom, akkor is jóllakottan kelek, ha éhesen feküdtem és nincs az az erő konkrét erőszak kivételével, ami egy kis lédús gyümölcsön kívül mást belém tudna diktálni a felkelés utáni óráimban, amiből nincs is valami sok délig.

A párom 5-6-kor kel és hamarosan ennie kell, de a gyümölcstől csak éhesebb lesz (én is azonnal nagyon megéhezem a gyümölcstől, ez alól csak a délelőtt kivétel, amikor a semmivel is jóllakom, a gyümölccsel is :D). Neki evés után esik jól a gyümölcs, nekem csak éhgyomorra.

Vannak dolgok, amik megváltoztathatók, de a reggeli működésünk szerintem soha nem fog.

2013. márc. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 poiu ***** válasza:
Úgy értettem, hogy különösen reggel ne egyél: keményítőt.
2013. márc. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!