Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen fogyókúrát ajánlotok...

Milyen fogyókúrát ajánlotok egy 15 éves túlsúlyos lánynak?

Figyelt kérdés

Családi trauma végett felszaladt rám a sok kiló még 13 évesen és azóta nagy darab vagyok .. persze közrejátszik a lustaság is de ezt a traumát úgy próbáltam meg átvészelni hogy ettem ettem és ettem.

Semmi kedvem ahhoz hogy azért csúfoljanak vagy ne menjek strandra mert túlsúlyos vagyok.

Meguntam hogy mindig akad egy ember aki a súlyom miatt piszkál ... anyám folyton le kövér-ez és azzal jön nekem hogy ő vékonyabb mint én és hogy azt hinnék hogy ő az én lányom mert hogy magasabb is vagyok.

Anyám ugye jár bulizni meg ilyenek szóval el lehet képzelni a dolgokat

Mamám,tatám,nagybátyám is ugyan ezt csinálják.

Apai ágról ezzel senki nem foglalkozik.

Az a gondom hogy nem tudom mit sportoljak vagy éppen hogy hogyan étkezzek, mivel faluban lakok nincs túl sok választási lehetőség.

Az is gond még hogy ezt annyira megviselte a bőröm hogy vannak striák a lábamon ami hála istennek annyira nagyon nem látszik de UTÁLOM

Szóval tanácsot szeretnék kérni hogy 87 kg ról 67 kg ra hogyan tudnék lefogyni minél előbb?!

15/L


2013. márc. 11. 02:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A nagy titok nem a kaja megvonásában van, hanem abban, hogy nem eszel sok szénhidrátot, mert azzal hízik el az ember.

Tudom, én is azért vagyok kövér, de amióta paleózok (pedig nem is 100%-ban tolom) lefogytam 17,5 kilót, közben pedig rengeteget eszem, csak nem CH dús ételeket.

Sok husi, zöldség, desszertnek gyümölcs, sós nassnak magvak.

Plusz keress neked tetsző testmozgást, otthon DVD-re is lehet, sétálj sokat! Éheztetni ne éheztesd magad! Kitartást!

2013. márc. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kókán lakok és rengeteget szoktam biciklizni és sétálni. Van hogy a falu végéből a másik végébe megyek. Ez egy teljesen jó sport
2013. márc. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Így van. A szénhidrát-tartalmú ételek erőteljes visszafogása: kenyér- és tésztafélék, (nasik is!), édes-habos sütikből semmi (no jó: havonta 1-2 szelet), figyelj oda, hogy naponta legyen zöldség-gyümölcs, és ha nincs otthon minden nap az asztalon valami husi, akkor azokon a napokon legyen az étrendedben másfajta fehérje: tojás, kefír, túró, hasonló. Figyelj oda, hogy a napi 2,0 liter folyadék-bevitel meg legyen.


Ha úgy gondolod, hogy a mennyiséget is csökkentened kellene, akkor először cseréld le a tányérodat gyerek-tányérra, (100-asban kapsz pár Ft-ért), és az illúzió megmarad, hogy tele-tányérral eszel, de egy idő után kezd majd az is nemcsak elég, hanem sok lenni, mivel a gyomor elkezd összeszűkülni.


Mellette faluhelyen jó, a kerékpározás, körbekerülöd a falut kb. 1-2 órát, tekersz, otthon ha tudsz még mellé tornázol valamicskét. Egész biztosan gyorsan látszani fog az eredmény.

2013. márc. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első és legfontosabb, hogy tudd, amit mondanak neked az puszta rosszindulat, bántás. Ugyanolyan értékes vagy, sőt talán még értékesebb is, mint ők, hiszen te nem vagy rosszindulatú.

A másik az, hogy striák a legtöbb nőn vannak, és nem ügy a létezésük. Ez van, ezt kell megszokni.

Én azt tanácsolom, hogy a bánatevést kellene megszüntetned. Mindig gondold át, hogy azért eszel-e, mert szükséged van rá, vagy mert rossz a kedved. Ha utóbbi, gyorsan szaladj ki a konyhából, és inkább nézz meg egy jó kis vidám videót a youtubeon! :)

Nézd meg azt, hogy most mit és mennyit eszel. Ezt a mennyiséget, és minőséget kell megváltoztatnod egy alacsonyabb kalóriás, kevesebb feldolgozott élelmiszert tartalmazó étrendre.

Egy évet szánj a fogyásra, mert akkor talán jobban alkalmazkodni fog a bőröd a fogyáshoz (a striák a gyenge szövetekre utalnak).

Sok sikert! Várjuk a beszámolót majd! :)

2013. márc. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Számold a kalóriákat, kezdetben csinálj 1600 kcal-ás diétát, majd 1400-asat.

Számold a fehérje, zsír és szénhidrátbevitelt is.


It egy jó oldal, ami megkönnyíti a számolást: www.kaloriabazis.hu


Sportolást pedig youtube előtt is meg lehet oldani, nagyon sok jó videó van fent. :)

2013. márc. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogok hosszan írni.. húst és zöldségeket eszel, némi gyümölcsöt, olajos magvakat (írták ezt előttem is).


Elsősorban ennyire figyelsz, és kész. Cukros, tejes, lisztes ételeket hagyd meg nálad szerencsétlenebbeknek, a saját bajaidat ne tetézd ilyen ételekkel.

2013. márc. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!