Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most komolyan az elliptikus...

Most komolyan az elliptikus tréner egy haszontalan gép? Annyi rosszat olvastam róla. Kinek van tapasztalata elliptikus-ügyben? Kérem, hogy ossza meg velem.

Figyelt kérdés

Én 30 percet tornáztam rajta 4-es fokozaton (8 ellenállási fokozattal ellátott az enyém), és a végére azt hittem, hogy kiköpöm a tüdőm, izzadtam, mint a ló, és az izmaim, hát mit is mondjak, alig sétáltam le a lépcsőn, úgy fájnak.


És szerintetek akkor a semmiért szenvedek már egy hete?


2013. márc. 23. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem haszontalan, de attól függ mire, diéta mellé mozgásnak jó, diéta nélkül nem sokat ér mint ahogy más mozgás sem, amúgy meg ha fogyózól és úgy használod hogy kiköpöd a tüdődet az már nem az aerob tartomány, zsírvesztéshez meg inkább az a jobb.
2013. márc. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*fogyózol
2013. márc. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Már miért lenne haszontalan? De amúgy mi a célod? Mert bizonyos dolgokra alkalmas, másra nem.


Egyébként, ha valaki még csak most kezd sportolni, akkor majdnem mindegy, milyen sportot választ, mindegyik használ. Aki már amúgy is sokat edz, annál van különség, hogy az egyik többet ér, mint a másik.

2013. márc. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Fogyás lenne a célom, méghozzá -15 kg nyárig.


Most kezdtem mozogni, erre a célra kaptam a szüleimtől egy használt ellipszisjárót.

Tudom, hogy nem aerob állomány, de azt olvastam, hogy aki csak tingli-tanglizik rajta, az ne számítson semmi jóra, kalóriaégetés tekintetében főleg.


Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még! :)

2013. márc. 23. 11:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Aerob lenne a legjobb 40 perc és 1 óra között, de ha nem eszel normálisan akkor lehet eredménye sem lesz az ugribugrinak.
2013. márc. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mit értesz normális alatt, de én a paleó elvei szerint próbálom megtervezni az étkezéseimet.

(Semmi tejtermék, semmi pékáru, semmi lisztes kaja, sok gyümölcs, sok zöldség, halkonzerv, tojás, hús, olajos magvak.)

2013. márc. 23. 12:09
 7/9 anonim ***** válasza:
A paleóhoz nem értek, csak nagyon felületesen ismerem, de az elve nem hülyeség, szerintem működni fog a dolog.
2013. márc. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az elliptikust pont lehet úgy használni, hogy az aerob tartományban maradj. Edzetlen embereknek sokkal jobb, mert nekik a legkisebb futás is 160ra tolja a pulzusukat.
2013. márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, jó az. Vannak itt olyanok, akik szerint minden mozgás hülyeség, amit nem 100 kilós súlyzókkal végzel. Nekem is mondták mrá, hogy a zumba meg a görkori felesleges. Felesleges egy francot. Biztos nem leszek tőle kigyúrt állat, d enem is az a célom, hanem fogyás, mozgás, úgy, hogy élvezzem is.
2013. márc. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!