Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik tejet válasszam a...

Melyik tejet válasszam a tehéntej helyett? És mit kezdjek a többi tejtermékkel?

Figyelt kérdés

Zabtej, rizstej: ezeket még nem próbáltam

Szójatej: a szójával nem vagyok annyira kibékülve, de érdekelne, hogy ez miért ajánlott

Kókusztej: zsírosnak tartom, bár nagyon finom az íze, de eddig csak konzerves formában találkoztam vele és kibontás után gyorsan romlik

Mandulatej: eddig ez a nyerő nekem, alacsony kalóriatartalom, nagyon finom, kicsit drágább, mint a szójatej, de megéri az a plusz száz forint


illetve ezen kívül még mivel lehetne operálni a túró, sajtok és joghurtok helyettesítésében?


2013. ápr. 1. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Én kókusztejet használok, Cocomas 1 literes koncetrátum, ami 3-4szeres vízzel higítható. Én sok turmixot iszok, így elfogy egy hét alatt. Egyébként felbontás után 10 napig áll el.

Szoktam csinálni házilag is kókusztejet, zabtejet, kesutejet, de nem mindig van kedvem vacakolni velük.

A szójától mindig kiütéses leszek és egyébként is hormonproblémáim vannak, emiatt nem ajánlották, mert csak jobban bekavar.

2013. ápr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a kókusztejet szeretem, házilag csinálom :) A táblázatok alapján kevés kalória, ez nem tudom, mennyire igaz, mert tényleg zsíros hatású (bár amennyit iszom belőle, tökmindegy, főleg, hogy a zsír laktat).

A mandulatej is jó, de nekem egálban van a kókusztejjel és a mandulatej sokkal drágább...

A rizstej (persze házilag, mert úgy nagyon olcsó, a kókusztej sajna házilag sem) sokkal szolidabb ízű, de kakaózva, ízíesítve azért nem rossz, bár ez ízlés dolga.


Ezek ilyen poénos dolgok, de a tejet nem kell helyettesítenem, egyszerűen nem iszom és kész.


A vegánok az olajos magvakkal játszanak a sajt, tejföl helyettesítésekor, könnyű recepteket találni.

2013. ápr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Zabtej, rizstej-
2017. márc. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!