Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szívbetegeknek milyen fogyókúr...

Szívbetegeknek milyen fogyókúrát tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túl kövér 75 kg,de az orvosom szerint 10kg lemehetne,csak azt nem mondta hogyan.Régen bármit ettem egy gramm nem jött föl,most meg bármit nem eszek egy deka sem megy le.
2008. jún. 12. 08:39
 1/7 anonim válasza:
56%
szokj hozzá, h 6 után ne egyél!
2008. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szívbetegként nem hiszem hogy 90 napos meg egyéb agyament beteg diétával kéne kísérletezned. Mindenképp beszélj egy dietetikus nővérrel, ilyen minden körzeti orvosi rendelőben van. Kell lennie.
2008. jún. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! sajnos egy elég kis községben lakunk itt nincs diétás nővér még a városi kórházban sem tudok.Esetleg létezik külön diétás rendelés mondjuk Pesten?
2008. jún. 12. 19:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Pesten biztos, hogy millió ilyet csinálsz. A háziorvosodnak kellene ezt tudnia de itt is van: SE II. Belklinika, 1088 Bp. Szentkirályi u. 46.
2008. jún. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Először is a következő mondatokkal nem értek egyet, mert érintett vagyok: .... egy dietetikus nővérrel, ilyen minden körzeti orvosi rendelőben van. Kell lennie.

Nem kell! Sajnos... ugyanis az a rendelet tervezet ami erről szólt volna még 2001-ben megbukott, vaaholg a rendszerben eltünt.

Másrészt a dietetikus nem nővér. Attól,hogy kórházban és osztályon találkozol vele még nem az. Ő főiskolát végzett táplálkozástudományi szakember.

Dietetikusként látatlanban tanácsolnék néhány apróbb dolgot.

( vidéki vagyok nem pesti)

Csökkenteni a só fogyasztát. Zöldséget nyersen só nélkül enni, legyen elég ha a főzéskor tesztek sót az ételbe. Semmi utánsózás és semmi félkész étel.

Mozgás napi rendszersségeel, amit a szived eneg és elérhető. Napi 5x étkezés, a fő étkezés legyen az ebéd. Heti 2 alkalommal egyen csak főtt vacsora.

Mags sótartalmú élelmiszerek kerülése: sonak, szalonna, szalámi stb. Ennek utána lehet nézni a neten.

www.vivega.hu

egy magyar csökkentett nátrium tartalmú sókeverék, ha nincs veseérintettség ajánlom kipróbálni.

Most ennyi jut eszembe. ha van még kérdés tedd fel.

2008. jún. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!A sót már egy ideje kihagyom az étkezésből.Szerencsére nem is nagyon vizesedem,de sajnos ettől még a zsír rajtam marad,a mediterrán étkezést javasolták,most átálltam egy kissé több zöldségre,gyümölcsre,de eddig semmi.Az sem világos,hogy megigyam e a napi javasolt 2-3 liter vizet.Mint mondtam nagyon nem vizesedek,de néha dagad a bokám,bár azt mondják ez a melegtől is lehet.
2008. jún. 14. 15:00
 7/7 anonim ***** válasza:
A napi 2-3l folyadékot ne csak a vizre értsd. Benne van a reggeli kávé,tej, tea, az ebédnél a tányér leves és az esti vacsorai folyadék is. Nem csak viz egyébként a folyadék. Lehet bármi amit szívesen iszol.Nagy melegben pedig különösen fontos.
2008. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!