Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni az érzelmi...

Mit lehet kezdeni az érzelmi evésekkel? Amikor nem vagy éhes, de eszel.

Figyelt kérdés

Nagyon lelomboz az időjárás, itt ülünk a szobába a lányommal és semmit nem tudunk csinálni. Kimerítettük a benti játékokat. Március közepétől hol a hó, hol az eső esik, hol a szél fúj. Eddig jól ment a diéta, de már 3 napja sehogyan sem megy, mert unalmamba csak eszem, dugig eszem magam.

Ha ki tudunk menni, nincs semmi gondom, de megöl az unalom a szobába. Szegény lányom meg csak iszik. :) Ő unalmában iszik.

Hogyan lehet kezelni a helyzetet?



2013. ápr. 3. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Ja, az időjárás engem is lenyom, s nagyságrendekkel mozgásszegényebbé teszi az életem, bár mindjárt kimegyünk kucsmagombát keresni :)

Mondanám, hogy egyél frissítőbb és olyan étkeket, amikből nem gond, ha sokat eszel, de lehet, hogy a hangulatodhoz a nehezebbek és édességebbek illenek, azt hiszem, ebben van tapasztalatom.

Azért meg lehet próbálni némi gyümölcsöt és sok nyers zöldséget enni, nekem jót tesz :) De a hangulatodat kéne növelni, nekem ilyenkor mozognom kell, ha nem kint, hát bent, tánc, torna, súlyzózás, bármi. Nekem vannak jó zenéim és új illóolajaim is :) Tegnap pedig tündéri patkányképeket néztem :D.

Sajna nem tudom, Neked mi segítene (én napelemes vagyok és napot akarok nonstop, de nem jön, úgyhogy megteszem, ami tőlem telik).

2013. ápr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mozgok, minden nap minimum 1 órát, de már ezt is csak unottan. Aztán újra csak eszem.

Ráadásul már 2 éve egyedül nevelem a lányom és most ez is nagyon kijött rajtam. Lassan itt a szülinapom (1 hónap) szeretném leadni a felesleget, leadható lenne, ha az evéssel nem lennének gondjaim. Születésnapomra annyit szeretnék, hogy pár órára gyerek nélkül maradhassak, de ez sem megoldható. Senkim nincs kire rábízhatnám.

Igazából semmit nem kívánok, nincs semmi amit megennék, csak bekapok valamit kb 5 percenként, valami jó hízlalót.

2013. ápr. 3. 10:51
 3/6 anonim válasza:

Azokban a helyzetekben, amikor sokat kell agyalnod azon, hogy mit csinálj, néha a legjobb, ha a legegyszerűbb megoldást választod.


Ez a te esetedben abban merülne ki, hogyha ösztönösen nem tudod kézben tartani a helyzetet, akkor tervezetten kell hozzáállnod: objektíven eldöntöd, hogy mik azok a szabályok, amelyek alapján kellene étkezned és betartod ezeket.


Írok egy példát: tegyük fel, hogy szereted az édességet és nem vagy egy sportrajongó, ezért amikor rossz idő van akkor inkább arra van kedved, hogy elmajszolsz egy csokit és mellé olvass egy magazint -> Ha viszont tudatosan felkészültél erre az esetre, akkor átveszed az irányítást önmagad felett, és csoki helyett megeszel egy almát, majd utána bent Pilates-ezel mondjuk 30 percig.

Másképp nem lehet, tudod minden cselekedetnek van egy eredménye, ezért annak megfelelően kell cselekedned, amilyen eredményt akarsz elérni.


Pusztán akarni valamit nem elég, ha közben önmagad ellen dolgozol.

2013. ápr. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy megoldás van: önkontroll. Sokszor van, hogy megkíván valamit az ember, vagy unalmában enne, de álld meg. Csak akkor egyél, ha éhes vagy.
2013. ápr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valahogy valtozatossagot vinni a hetköznapokba!

Ha van lehetöseg (sztem varosban jobban), setalni a levegön jol felöltözve, esetleg többször rövid ideig. Tudom, az ilyesminel a keszülödes maga tovabb tart :(, de megis valami. (Nekem inkabb idöhiany miatt nem megy ez, vagy csak kifogast keresek?!)

Ha anyagilag megteheted, jatszohaz, uszoda, fürdöhely... A gyerek ovistarsaival is talalkozhattok delutanonkent, hol naluk, hol nalatok, bar ezt en is csak gyakrabban szeretnem.

2013. ápr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na igen, mennyivel jobb lenne egy városban lakni. De nekünk csak egy apró falu jutott, amire lehet azt mondjátok, hogy jó, de nem az. Nincs semmi a faluban. A gyerekemnek nincsenek barátai, mert nem is találkozik senkivel, aki hasonló korú lenne. A házunkkal szemben 3 üres, elhagyatott ház van, mostanában minden nap találnak/találunk az üres házakban kikötött, elhagyott kutyákat, akiket elengedünk vagy elengednek a szomszédok, adunk neki enni valami ételmaradékot, de többet nem tehetünk értük. Az üres házak mögött szántóföldek vannak, onnan rendszeresen feljárnak a betörök.

Az idejét sem tudom mikor voltam a városban csak úgy nézelődni. Nagyon nyomasztó helyen élek, nagyon nyomasztó időjárással és semmihez semmi kedvem.

De megpróbálom az önkontrollt. Próbálok erős lenni, de nem mindig megy.

2013. ápr. 3. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!