Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az alábbiakkal sikerülne...

Az alábbiakkal sikerülne leadnom 10 kilót?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok. 11 éve pajzsmirigy-alulműködést diagnosztizáltak a szervezetemben. Azóta egyszer már sikerült beállítani a helyes gyógyszeradagot, de most ugye serdülőkorban vagyok, ezért a legutóbbi ellenőrzésen magas volt a tsh-m. Már egy hónapja új gyógyszerem és gyógyszeradagom van. A lényeg, hogy elkezdtem szobabiciklizni (40-45 percet, heti 5-6 alkalommal) valamint minden második edzés során, a biciklizés előtt erősítő gyakorlatokat végezni (ez kb. 35 percig tart és minden nagyobb izomcsoportra 5 perces edzés jut). Rászoktam a napi 2-3 liter folyadékbevitelre. Az étkezésemet átlagosnak mondanám. Nem nagyon szoktam édességet/cukros üdítőket/gyorskajákat enni. Csak azt, amit anyukám főz. Mivel a suliból későn érek haza az ebéd fél három fele szokott lenni, ezért vacsorázni nem is nagyon szoktam. Tudom, hogy diétáznom kéne, de egyszerűen nem tudom rászánni magam arra, hogy kalóriákat számolgassak/ koplaljak. (ez utóbbi amúgy sem válna be a fogyás terén)

Lehet, hogy soknak tűnik ez a 10 kiló, de higgyétek el tényleg ennyi plusz van rajtam (vagy talán még több is) ez persze mind a lassú anyagcserémnek és a betegségemmel járó fáradékonyság "eredménye", ami helytelen gyógyszeradag után alakul ki.

Várom a véleményeiteket. Köszönöm.



2013. ápr. 3. 18:14
 1/5 anonim válasza:

hhűűű... az igen, kitartást! respect!

Én is 15 éves lány vagyok, nekem elvileg nincs pajzsmirigy-problémám, de én is épp ezen vagyok, hogy leadjak pár kilót, muszáj.

A szobabiciklizés fantasztikusan jó izmosodáshoz. Ha rendesen izzadsz tőle, akkor elvileg "égazsír, égazsír".:D 35 perc erősítő gyakorlatnak + 40-45 perc biciklinek szerintem látható eredménye lesz, én a heti 3x30 percet is megéreztem magamon.

A diétát azért szokták mondani, hogy a reggeli és az ebéd között ne legyen még 3 főétkezés. :D De tényleg van egy határ, amit meg kell tartani, ebben egy jó dietetikus, de akár még a háziorvos is tudhat segíteni.

A kérdés, hogy ezt a 10 kiló mínuszt mennyi időn belül akarod leadni?

(Remélem nem írtam semmi hülyeséget. Tényleg, totális tiszteletem, ha tartod az ennyi sportot, főleg, ha tényleg annyi felesleged van, mint mondod! Viszont biztos vagyok benne, hogy nem annyira vészes a helyzet, mint ahogy saját magad látod.;)

Nekem is van elég feleslegem, én a néptánccal és az azzal járó erősítésekkel és nyújtásokkal adtam le az elmúlt 1 évben közel 7 kilót.)

2013. ápr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Paleo táplálkozást többek között arra találták ki, hogy ha még menthető, akkor megmentse a pajzsmirigyet. Próbáld ki.
2013. ápr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vigyázz magadra és beszélj a dokival erről, alküldhet dietetikushoz, aki speciális étrendet adhat. A kardiók jók, de ha komolyan elkezdesz fogyni, akkor a hormonjaid megint változhatnak és jobb ilyenkor több ellenőrzésre járni, jobb, ha időben kiderül, hogy valami nem okés és nem feleslegesen szenvedsz, mert megint nem jók a gyógyszeradagok. Vigyázz magadra!
2013. ápr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazából már december óta biciklizek, de voltak pár napos leállásaim, viszont akkor nagyon belejöttem az egészbe, ezért is megy a 40-45 perces intervallumos tekerés.

A dietetikusra már én is gondoltam. Nagy valószínűséggel meg fogom kérni anyukámat, hogy keressen valakit.

Hogy mennyi idő alatt szeretném leadni? Hát reális célokat tűztem ki: ha egy 5 kiló lemegy nyár végéig annak már nagyon örülök, mert akkor az egészségemet sem teszem tönkre. Meg hát addigra a rendszeres sportra is rászokok.

Az edzést tényleg szeretném tartani. 2 éve próbálkozok a fogyással, de most érzem, hogy sikerülhet. Van egy jó adag kitartásom... Állítólag arányosan oszlik el a testemen a felesleg, szóval annyira nem vészes a helyzet, de engem zavarnak a párnácskák. :) Köszi, Neked, is sok sikert!

Köszönöm a diéta tippet, erről még nem hallottam (pedig eléggé utánajártam mindennek) Majd megnézem miből áll.

Az ellenőrzés meg van. A doki is visszarendelt júniusra. Köszönöm, vigyázni fogok. Fontos az egészségem, ezért őrült/sztárdiétákba nem is fogok belekezdeni.

2013. ápr. 4. 17:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a baj (nagy betűs baj) hogy a dietetikus akihez elmégy, szintén nem hallott róla, de többek között ezért nem gyógyul meg egy ügyfele sem. Ezt tessék még fejben tartani, mert fontos gondolat, szemlélet lehet.
2013. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!