Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges táplálkozásban...

Idlingo24 kérdése:

Egészséges táplálkozásban kitől kérhetnék segítséget kérni, olyanra gondoltam aki segítene nekem nekem egy listát, vagy étel típusokat összeszedni vagy étkezéssel kapcsolatban mit lehet és mit nem, mennyit, mikor?

Figyelt kérdés
étkezés, fogyás

2013. ápr. 5. 10:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Béres Alexandra honlapján fent van a GI lista, leírja szépen, hogy miből mennyit lehet enni. Nem rossz, érdemes átnézni, én annyit változtatok rajta, hogy kizártam a tejtermékeket és a gabona féléket. Reggel rozsos abonettet eszek, 2 szeletet sok zöldséggel és sonkával, vagy tojással. Ennyi gabona van az életemben.

Nekem ez a lista nagy segítség volt.

2013. ápr. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Neked sikerült fogynod tőle? Hogy követed az étrendet, gondolom mellette mozogtál is valamennyit.
2013. ápr. 5. 10:17
 3/13 anonim ***** válasza:

Az egészséges táplálkozás az egyik legmegosztóbb témakör.


Mindenki képvisel valamilyen nézetet, és gyakran ezek ellentmondásosak. Ahhoz, hogy itt sikeres légy, hitelesen tájékozódj türelem és nyitottság, valamint gondolkodás szükséges. Erre nem mindenki képes, sőt sokan hiszik hogy képesek gondolkodni, eleget tájékozódnak, és pont ezért esnek "csapdába".


Olvasgass kicsit, gondolkozz az ember történelméről, az emberi faj kialakulásáról, természetes élettereinkről, természetes táplálékainkról, a betegségeinkről, a betegségek kezeléseiről (gyógyszeres, táplálkozás-terápiás ugye ha táplálkozással lehet gyógyítani akkor valószínűleg ezt keresed) gondolkozz el a hivatalos táplálkozási ajánlásokon, azok mennyire tűnnek természetesnek, vesd össze azzal, hogy a hivatalos táplálkozási ajánlások következtében mennyi beteg ember van, akiket gyógyszerekkel életben lehet tartani, de csak 'nem hivatalos' táplálkozási módokkal lehet valóban meggyógyítani..


Előbb-utóbb el fogsz jutni valami keményítőszegény, tej és gluténmentes táplálkozáshoz, ha kitartóan keresel, próbálkozol. Nem tudom mennyire könnyű vagy nehéz idáig eljutni, mert közben 100féle diéta, ellentmondó vélemény kizökkenti az embert. Nekem az sokat segített, hogy össze tudtam hasonlítani a keleti egészséges emberek táplálkozási ismereteinek egy részét az itthoni táplálkozási irányzatokkal, illetve elég sok ember egészségügyi tapasztalataival.


Meglepő módon a legnagyobb rizsevőktől (kínaiak) kezdve valahogy sehol sem tartják jónak a sok keményítő fogyasztást, illetve egyáltalán nem preferálják a glutén fogyasztást, tejfogyasztást. Egyszerűen jobban van az ember, ha nem eszik ilyeneket, még az egészséges ember is. Sokan meg kimondottan betegek, és nemcsak jobban lesznek, de meggyógyulnak. Nyilván lehet sokat finomítani, hogy kinek mi a jó, én a gabona és tejtermékek fogyasztásának csökkentésétől, elhagyásától számítom a táplálkozást már egészségesnek. Hiszen így már nem lesz elhízott az ember, nem lesznek szív-érrendszeri problémái, nem lesznek ízületi gyulladásai, autoimmun betegségei, cukorbetegsége, hormonális betegségei.. legalábbis rengeteg ilyen baj táplálkozáshoz köthető, és nagy arányban kivédhető, gyógyítható. És akkor csak táplálkozásról volt szó, még minimális edzésről sem, nemhogy kifejezetten jó hatású gyógytornákról, edzésekről. Ezek tovább koronázzák az alapvetően jól táplált testet.

2013. ápr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 poiu ***** válasza:
Zöldség + hús, jó sokat, gyümölcsből mérsékelten és mást ne egyél. Ezzel le tudsz fogyni kalóriaszámlálás nélkül. Nem egyszerű, mert mindenhol a tésztát, krumplit, rizst nyomatják, ezeket ugyanis könnyű elkészíteni és kevés pénzből előállítható.
2013. ápr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen pont ezekre gondoltam amit leirtatok, annyi féle minden fajta étkezés van hogy az ember azt sem tudja lassan már hogy levegőt vegyen e mert már arra is rámondják hogy hízlal. Nagyon nehéz helyes utat megtalálni, én is ezért is kérek tanácsokat véleményeket, mert egyszerűen fogalmam sincs hogy mit hogyan kellene csinálni. Nem tudom én egyszerűen nem tudom hogy mi lenne a helyes.....
2013. ápr. 5. 11:28
 6/13 poiu ***** válasza:

Próbáld ki 2 héten át a csak zöldség csak hús diétát. Nem kell sok húst enni, annyit, amennyi jól esik. Tehát senki sem mondhatja, hogy ez "egészségtelen". Ezen a diétán 2 hét alatt fogynod kell 1-2 kilót. De semmi csalás, semmi kóla, csoki vagy krumpli.

Nem kell hatszor enni, sőt, ha nem okoz gondot, nyugodtan kihagyhatod a reggelit.

2013. ápr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bizony, a zöldség-húsevésbe már semmilyen elvetemült ember nem köthet bele.
2013. ápr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

:)


kipróbálom, meglátjuk hogy mennyire fogom bírni, reggelizni nem szoktam leghamarább 10-11 óra körül szoktam először enni. Próbálom a cukrot elhagyni teljesen, a teát már régóta cukor nélkül iszom, a kávéval lesz egy is gondom de muszáj lesz elhagynom a cukrokat, mert nagyon szeretnék fogyni augusztusig mert egy fontos hónap lesz az életemben :) Remélem sikerülni fog....

2013. ápr. 8. 06:35
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha valahogy, akkor így fog (sikerülni).
2013. ápr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

húsokat lehet ízesíteni vagy csak natúr lehet? gondolom a rántott csirkecombot nem lehet enni a prézli miatt.

Só, bors és különféle fűszereket lehet használni?

2013. ápr. 8. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!