Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért lettem kényszeres evő,...

Miért lettem kényszeres evő, amióta tudom, hogy fogynom kell?

Figyelt kérdés
51 éves vagyok, az orvosaim ( belgyógyász,kardiológus, ortopédus ) csak abban értenek egyet, hogy le kell fogynom kb 20 kilót. Igazuk van, én is érzem, lábaim fájnak, rövid terhelésre már pihegek. Amióta tudatosan hangolom magam az életmód változtatásra, időnként éhség rohamok törnek rám, szinte rosszul leszek, ha nem eszek. Hogy lesz ebből tudatos életmód változás ?
2009. szept. 21. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:

A "tudatos hangolás" nem más mint a stressz előidézése!


Vagy azonnal elkezded, vagy csak rosszabb lesz

2009. szept. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A tudatos ráhangolódást úgy értem, hogy teljesen felfogtam a tényt, ebben a korban már kevés a pár hetes vagy hónapos diéta, olyan étkezési szokásokra kell átállnom, amelyek tartósak lesznek. Ezért vettem könyveket, készülök arra, hogy átszervezzem az életemet. Nem lesz könnyű, mert a családomban a nagyevésnek több generációs hagyománya van ( azért is van ez a 20 kg rajtam ) és nem akarom őket megbántani, viszont nem szeretném a nyugdíjas éveimet ( ha lesznek ) járásképtelenül leélni.
2009. szept. 22. 06:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Bàr én még 32 éves vagyok, sok sulyfeleslegem sincs, de pl. mikor rààllok, hogy na most ezt meg ezt nem eszek és tornàzom /holnaptol/ hirtelen elkezdek mindent enni, amit /holnaptol/ nem lehet! Na ez a holnapi nap, mindig tolodik :D De ha, felkelek és azt mondom, na màtol fogyozom, akkor kész, megbirom àllni! A tudatalattiban lehet valami, el kell hatàrozni és elkezdeni, mert ha csak toljuk, infot gyüjtünk stb. veszett ügy! Egyenlöre akkor, csak felezd meg a kajàdat! Utànna mondj le a fehérkenyérröl! Utànna kezdj el zöldségeket enni és igy tovàbb! Akkor màr ma elkezded az életmod vàltàst és szép lassan àtàll a szervezeted is és tudod hogy, nem éhezned kell, csak màs összeàllitàsban enni! Sok szerencséd s ne feled az egészséged mulik rajtad!

2009. szept. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szia! Évekkel ezelőtt nekem is evéskényszerem volt, de a nagy zabálások között is mindig próbáltam fogyókúrát elkezdeni. Végül sikerült is, de csak többszöri próbálkozás után. Orvosi segítség is kellett hozzá: elmentem addiktológus pszichiáterhez, aki felírt egy gyógyszert, ami visszafogja a kényszereket. Azért volt rá szükség, mert minden ilyen esetben, amikor valakinek valamilyen kényszere-szenvedélye van, minden ilyen esetben csökken a szerotonin-szint az agyban, amit pótolni kell. De tudok olyan gyógyszerről is, ami az étvágyat csökkenti, ezt viszont belgyógyász írhatja fel. Persze sok-sok akaraterő is kell hozzá, meg jó ha az ember hiú, mert akkor a külsejével többet foglalkozik és akkor nagyobb benne az elszántság, hogy lefogyjon. Azt ajánlom neked, hogy ne keseredj el, ha elsőre nem sikerül, mert lehet hogy a 10. nekifutásra fog csak sikerülni. Nálam úgy volt mindig, hogy ha az első 2 hetet végigcsináltam, akkor biztos volt, hogy végig is tudom csinálni az egész fogyókúrát. Ahogy jönnek majd le a kilók, úgy lesz egyre nagyobb sikerélményed, ami borzasztó jó érzés. Tehát ne add fel! Sok sikert kívánok neked!
2009. szept. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Én csak azt nem értem,ha valaki kérdez valamit miért nem lehet a valós adatokkal kérdezni?

Én 36 éves ff-i vagyok 88 kg,10 évvel ezelőtt még csak 70 kg voltam,és akkor is volt pocakom.

Most 18 kiló többlet súllyal egyáltalán nem érzem azt,hogy rövid terhelésre pihegnék,és rosszúl lennék,és attól kéne tartanom hogy mozgásképtelen lennék pár év elteltével ha nem kezdenék fogyókúrázni,és életmódot váltani!!! Viszont ha 40-50 kiló feleslegem lenne akkor már biztos gondolkodnék ilyesmiken.....úgyhogy kedves kérdező,valld be nyugodtan,nem 20 kiló az amitől te ennyire beijedtél!!! :)))

2009. szept. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem a sikeres életmódváltás titka abban is rejlik, hogy élvezd azt amit csinálsz, vagyis jól érezd magad a bőrödben. mert ha csak szenvedsz akkor jönnek ezek a kényszerevéses rohamok. fokozatosan állj át, minden nap egy kis célt tűzz ki és "jutalmazd" meg magad valamivel ha elérted. és amint elkezdessz fogyni egyre jobban fogod élvezni a dolgot és még könnyebb lesz megállni dolgokat mert tudod hogy van egy célod ami el is érhető. a másik dolog ami még nálam bevállt azt a naponta többszöri kevés evés, ha mindig van egy kis táplálék a gyomrodban akkor nem leszel farkaséhes és nem fogsz falni sem. akaraterővel meg tudod csinálni!
2009. szept. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nyugodtan tessék enni jó sokat és kell is, de...

cukrokat, cukros löttyöket,mindent amiben cukor van és gyorsan bomló szénhidrát el kell felejteni.ajánlom body.builder.hu-t, utánna kell olvasni. hanyagolni kell a fehér kenyeret is! lehet kapni sonday - vollkornt(kék) a lidl-ben, finomabb mint a fehér kenyér. hust kell enni hussal, főtt csirkemell maximum kis rizzsel csodát tesz. ha lejjebb megy picit a súly, kikell menni a szabadba sétálni minél többet. ennyi az életmódváltás, nekem is bejött, 30at fogytam és tömöm magam halálra nap mint nap:) csak az nem mind1 mivel

2009. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, főként a szimpatizáns hozzáállásotokat. Nem is hinnétek, mennyit jelent az ilyen támogató tanács ! Még egyszer köszönöm.
2009. szept. 25. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!