Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diabeteszes és /vagy paleos...

Diabeteszes és /vagy paleos receptekkel lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Pl. diabeteszesek alacsony glikémiás indexű ételeket esznek, ezzel lehetne fogyni is?
2013. ápr. 8. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:

A paleó + sport kifejezetten alkalmas fogyásra. De attól lesz egy étrendből normális diéta hogyha méred hány gramm fehérjét/zsírt és szénhidrátot eszel meg és ezeket állandó szinte beállítod és folyamatosan megvan az enyhe kalória deficit.

Konyhamérleg + magadra főzz + egészséges feldolgozatlan táplálék (főleg zöldség és hús, tojás).

A diabéteszes cuccokkal az a baj hogy minden hulladékot megcsinálnak cukormentesre , de attól azok még nem lesznek egészségesek. Márpedig az egészség és a jó alak egy és ugyan az.

2013. ápr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Mivel az elhízás folyamata, hormonális háttere és a diabétesz hormonális hátterében sok közös van, így igen, létezik ilyen összefüggés.


Itt fontos megjegyezni, hogy a cukorbetegeken kísérletezett alacsony GI táplálkozás és a paleo között azért komoly különbségek vannak.


Az előbbi nagyban leegyszerűsít komoly anyagcserével kapcsolatos kérdéseket, ez abból adódik hogy a glikémiás index önmagában nem egy eleget mondó érték, jellemző. Következmény, hogy számosa alacsony GI étel van, amit a paleo elvek nem ajánlanak, és sem fogyáshoz, sem cukorbetegség kezelésére nem kellene hogy ajánlottak legyenek.

2013. ápr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha alacsony glikémiás indexű diétát választod, javaslom Béres Szandi oldalát. Ő erre a rendszerre fektette le súlykontroll programját. Nagyon jó sok recept van fent. Minta étrend stb.

Én fogytam vele 7 kg-ot. De ha nem vágysz megkötésekre (ugyanis Szandi azt mondja a 2. súlykontroll szakaszban, hogy 3 alacsony GI étel mellé fogyassz 1 közepes GI ételt, naponta maximum 5 közepes legyen, és erre azért figyelni kell, számolgatni, na most mit ettem és mennyit, adagokat betartani) akkor válaszd a paleot. Én most ezzel szeretném ledobni az utolsó 6 kg-ot. Itt annyi a lényeg, hogy tej- cukor-, és glutén mentes legyen minden étkezés. Ez nekem jobban tartható.

2013. ápr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!