Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Cukor helyett mit használjak?

Cukor helyett mit használjak?

Figyelt kérdés

Szeretném a konyhámból száműzni a cukrot. Mivel lehet helyettesíteni mondjuk teában, süteményekben, ételekben?

És mi a helyzet a cukor tartalmú alapanyagokkal a konyhában? Konkrétan mondjuk a 3in1 kávé, cappy gyümölcslé.



2013. ápr. 11. 09:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Az ilyen tablettás édesítőszereket ne írjátok, mert próbáltam. Ha kihűl a tea keserű utóíze lesz.

Minden más érdekel! :-)

2013. ápr. 11. 09:28
 2/13 anonim ***** válasza:
Akkor ne hagyd, hogy kihűljön a tea! :) Én tegnap folyékony édesítővel készítettem pudingot, és melegen, meg kihűlve is finom volt. A cukrokat tartalmazó dolgokat meg egyszerűen ne igyad/egyed.
2013. ápr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy mellőzd a cukrot. Vannak már olyan finom teák, amik cukor nélkül is finomak. Mi trópusi gyümölcsteát szoktunk inni cukor nélkül. Ha vágysz az édes ízre, akkor egy pici cukrot megengedhetsz, de jobb a méz. Ha a méz mellett döntesz, akkor azt ne tedd túl forró teába!
2013. ápr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Méz például. Az édesítővel csak az az egyetlen egy baj, hogy nem éppen egészséges az aszpartám miatt. Az aszpartám menteseket, pedig elég "jó" áron adják.
2013. ápr. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

nyírfacukrot!!!

[link]


en úgy tudom az edesitöszer még a cukornal is rosszabb.

de en teába ,kávéba eleve nem hasznalok semmit.

2013. ápr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mivel a méznek jó magas a kalóriatartalma, inkább ne használd.
2013. ápr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Igen, a méz se túl fogyókúrás dolog. Én hallottam már a fruktózról, steviáról. Ezzekkel mi van? Nem tudok róluk semmit.

2013. ápr. 11. 09:55
 8/13 anonim ***** válasza:
méz, xilit
2013. ápr. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

Kösz, hogy lepontoztatok. Gondolom, ti nem olvastátok, hogy a fogyókúrás kategóriában van a kérdés.

Én inkább azt a kérdést tenném fel, hogy miért kell édesítőt keresned? Folyadéknak ott a víz, nem kell más. Süteményeket meg egyértelműen kerülni kell.

2013. ápr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

A fruktóz gyümölcscukor, abból is van egy adott mennyiség amennyit lehet fogyasztani egy nap (ált. rá van írva a csomagolásra), mert hasmenést okozhat.


A xilit - nyírfacukor nagyon jó, én azt szeretem a legjobban, de a hozzászokási időben, vagy nagy mennyiségben ez is okozhat hasmenést. A cukornál 40%-al kevesebb kalóriát tartalmaz, GI-je 7. Akár 80%-kal is képes csökkenteni a fogszuvasodás előfordulását.


Az eritriol - cukoralkohol, megtalálható gyümölcsökben is. Édesítő ereje a cukorénak 60-80%-a, nincs utóíze és majdnem nulla a kalóriatartalma. 90%-ban változatlanul hagyja el a testet a vizelettel.

2013. ápr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!