Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A gyümölcs tényleg jobban...

A gyümölcs tényleg jobban hizlal, mint a zsírszegény húsok?

Figyelt kérdés

Ezt pont GyK-n olvastam és meglepett. Azt persze tudom, hogy a magas cukortartalmú gyümölcsök tényleg hizlalnak (pl a banán), de a többi? alma, narancs, eper, málna is? Ezek helyett is érdemesebb mondjuk egy natúr csirkemellet ebédelni? Ha igen kérlek magyarázzátok el, hogy miért, kérlek!

Előre is köszi a válaszokat!


2013. ápr. 20. 02:01
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
56%
Én azt mondanám, hogy kb egálban vannak 1-1 kg ot véve belőlük. Akkor jársz jól, ha együtt fogyasztod őket, vagyis csirkemell, zöldség, gyümölcs, így mindegyikből kevesebb kell és mindegyik előnyös tulajdonsága érvényesül.Ha párolod, mármint a zöldséget és a húst, akkor akár fogyhatsz is ettől az étrendtől.
2013. ápr. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Én mértéktelenül ettem régen a gyümölcsöket, de nem híztam egyáltalán, pedig eléggé hízékony vagyok. De elcseszte a vércukor szintemet, így mára már ritkábban szoktam enni. Kivéve a piros bogyósokat (ribizli, málna, eper - ezek elég kevés kalóriát és ch-t tartalmaznak)

De az igaz, hogy a hústól (filézett csirkemell mondjuk) jobban lehet fogyni, mert a szervezet több kalóriát éget el mire megemészti a húsokat. Csak arra kell figyelni, hogy a köret is valami könnyű legyen, savanyúság, retek, uborka, saláta vagy egyéb, kevés szénhidrátot tartalmazó zöldségek. Én személy szerint a krumplit hagytam el csak zöldségek közül, mert attól híztam sajnos.

2013. ápr. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

A gyümölcs az cukor. A csirkemell filé meg fehérje. Fehérjét nem raktároz a szervezet, a felesleges szénhidrátot meg zsírba teszi.

Ettől függetlenül egyél délelőtt 1-2 gyümölcsöt nyugodtan, de ne vacsorára, ne délután, és legyen meg a szükséges fehérjebeviteled.

2013. ápr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

1 kg csirkemellben kb. 1100 kcal talalhato, 1 kg eperben 320 kcal. Nagyon nem igaz, hogy egalban lenne a ketto. De meg az ugynevezett "hizlalo" banan kilojaban is 870 kcal talalhato. A gyumolcsok rengeteg vizet es rostot tartalmaznak (ez utobbirol mindenki nagyon szeret megfeledkezni, csak a cukortartalmat hajtogatjak), es pont a rostok miatt kell, hogy reszet kepezzek az egeszseges taplalkozasnak. Aki azt hajtogatja, hogy a gyumolcsok a cukortartalom miatt hizlalnak, az nem tudja, hogy a rostok, amiket a gyumolcsok tartalmaznak, azok nem felszivodo szenhidratok.


En naponta 2-3 almat, 2-3 mandarint, illetve ennek megfelelo egyeb gyumolcsoket fogyasztok, leginkabb a reggeli reszekent, illetve tizoraira, uzsonnara, vagy nasi helyett, es heti 1 kilot fogyok.


A gyumolcsok nem hizlalnak. A sok-sok rost miatt az emesztesuk tobb energiat vesz igenybe, mint amennyit beviszel a fogyasztasukkal. Ugyanakkor teny, hogy nem szabad csak es kizarolag gyumolcsoket fogyasztani, hiszen nem tartalmaznak sok, a test szamara szukseges tapanyagot, mint a feherjek, zsirok. De az, hogy mar este sem szabad gyumolcsot enni, az hulyeseg. Nyugodtan egyel meg desszertnek egy szep almat vagy egy kis talka epret. Nem fogsz tole hizni, de meg kevesebbet fogyni sem.

2013. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
2013. ápr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tanulságosak voltak!
2013. ápr. 24. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!