Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Biciklizés tényleg csak...

Biciklizés tényleg csak erősíti a combokat? Vagy fogyásra is jó?

Figyelt kérdés

5kg súlyfeleslegem van, nagyobb része a combomon és a fenekemen. A legtöbb unalmas, monoton sportot (lábemelgetés meg tornák meg hasonló)nagyon nem szeretem, de a biciklizés és a spinning bejön.

Többen mondták, hogy ez csak erősíti a combokat, de nem fogyaszt.


Mi az igazság? Nem lehet a tekeréssel elégetni a combokon lévő zsírt?



2013. ápr. 27. 05:48
 1/9 dieta ***** válasza:
100%
A fogyás annak a következménye ha a bevitt energia kevesebb mint amire a szervezetnek szüksége van, mivel minden mozgás energiát használ fel így ha nem növeled a kaja menyiségét fogyást eredményez.Az is igaz az izmok az igénybevételnek megfelelően fejlődnek vagy visszafejlődésnek ha csökken az igénybevétel.Fogyókúra alatt kombinálni szokták a kaja csökkentését és a mozgást ,a kalória deficit felét az energia bevitel csökkentésével másikfélét mozgással való elégetéssel érik el. Így kevésbé megterhelő a fogyókúra és az ételt sem kel drasztikusan csökkenteni.
2013. ápr. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja az első: fogyni attól fogsz, hogy kevesebbet eszel, mint amennyi energiát felhasználsz. Ezt ugye kétféleképp lehet elérni: csökkented az evést vagy növeled a felhasználást, vagy mindkettő.


Ha örömödet leled a biciklizésben, akkor én nagyon ajánlom neked fogyáshoz. Nem azért, mert ez lenne a leghatékonyabb zsírégető sport (bár persze növeli az elhasznált kalóriák mennyiségét), hanem azért, mert ha szereted, kitartó leszel benne, és igazából ez a dolog kulcsa. Nem lefogyni nehéz, hanem megtartani az új súlyt. Ha a sportot utána is ugyanúgy folytatod, mint fogyás közben, akkor sokkal könnyebb lesz megtartani.


Van még egy harmadik dolog is. Az ember testén van zsírszövet és izomszövet (és sok más szövet, de most erről a kettőről akarok mondani valamit). Egy fontos különbség a kettő között, hogy az izomszövet fenntartásához több energia kell. Energetikai szempontból a zsírszövet a passzív ház, az izomszövet egy szigeteletlen panellakás. Magyarul, ha több rajtad az izom, akkor ha csak az ágyban fekszel egész nap, akkor is több energiát használsz fel, mintha helyette zsír lenne rajtad. Szóval az izmosodással is nyersz: nem csak a napi sport idejében, hanem a nap 24 órájában több energiát fognak elégetni az izmaid.


És egy utolsó dolog: helyi zsírégetés nincs, csak általános fogyás van. Sem a biciklizés, sem a lábemelgetés, sem semmilyen gyakorlat nem képes arra, hogy csak és kizárólag a lábadról fogyassza a zsírt. Az, hogy milyen arányban fogysz az egyes testrészeidről, alkati kérdés, nem tudod befolyásolni. Viszont ha izmosodsz a zsír alatt, attól sokkal formásabb lesz az egész, és fogyás nélkül is jobban fog kinézni.

2013. ápr. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Oké, hogy nincs helyi fogyás, de a helyzet kétségbeejtő: hiába fogytam le (15kg-ot fogytam az utóbbi időben), a felső testemen kilátszanak a bordáim, deréktól lefelé meg hájas vagyok, összeérnek a combjaim.


Most ezzel mit lehet kezdeni? Azt nem hinném hogy genetika, mert még egy ilyen gnómot nem láttam még szaladgálni, és senki sem ilyen alaktalan a családban.


Ezen az izmosítás segíthet?

Nem arról az 5kg feleslegről van szó, hanem az arányokon. Jobban zavar most ez a zsíreloszlás, mint maga a súlytöbblet. Igazából kövéren jobbak voltak az arányaim. :(

2013. ápr. 27. 12:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Naná, hogy jó fogyáshoz! Én másfél hete biciklizek, 2 és fél kiló ment le eddig. Napi másfél órát bringázok. Az a jó, hogy eléggé dombos vidéken lakom, és sokat kell felfelé tekerni. Ez eléggé hatásos tud lenni. Nem elég, hogy erősebb és feszesebb lettem, de vékonyabb és formásabb, pedig 2és fél kilót fogytam még csak. Persze kevesebbet is eszem, és nem nassolok összevissza, na jó előfordul olykor.
2013. ápr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Szia! Nekem nagyon hasonlít az alakom a tiedhez, ezért írom le a véleményemet. Nagyrészt aerob mozgásformákat csináltam régebben, konkrétan heti 2x, 1 vagy 1 és 1/4 órás fitnessz dvd-re tornáztam, de ez inkább a karomon látszott jól, meg úgy az egész felsőtestemen, mert hamar kiugranak az izmaim. A combom csak izmos, de közben vastag is lett. Aztán kb. fél éve járok spinningre és az teljesen átformált! Az elején meghaltam, de 3-4 óra után simán bele lehet jönni. A normál bicózást nem ajánlom, mert mint ahogy az előttem szóló is mondja, az nagyban függ a tereptől és nem is olyan intenzív. (a spinninggel akár 700 kcal-t is lehet égetni) Megfelelő étrend (kevesebb cukor, több rost) mellett fullra leszálkásította a combomat, kisebb, formásabb lett a fenekem és még élvezem is az órákat. És azt javaslom, hogy azért a felsőtestedet se hanyagold el, járj pl. úgy, hogy 2 spinning és egy másfajta mozgás. (hot iron, alakformáló, zsírégető, akármi) Nekem ezek így együtt nagyon beváltak. Sok sikert.
2013. ápr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek! Spinning van több helyen is a városban, és aerobic is, még választani is lehet hogy zumbázni, step aerobikozni, kangoo-zni, vagy fitbalozni akarok, vagy van a normál ugrabugra is.

Spinningre mindenképpen járok. :)

2013. ápr. 27. 15:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy mozogj! :) Jól csinálod, ne add fel, és olvadni fognak le a kilók! Kitartás, sok sikert!! :)
2013. ápr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A sima biciklizés is nagyon intenzív, ha az ember olyan környéken lakik, mint én :D (Pécs).

Sokszor majd' lefordulok a bicikliről, akkora emelkedők vannak. Rendesen megizzasztja az embert :) (Itt nincsen pécsi?)

2013. ápr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én nem pécsi vagyok, de nálunk is vannak dimbes-dombos terepek (Sopron).
2013. ápr. 27. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!