Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez tényleg működhet?

Ez tényleg működhet?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a fogyásnál nem elsősorban az számít, hogy mit eszel, hanem az hogy mennyi kalóriát viszel be és égetsz el. 91kg voltam hónap elején, most 89.3 vagyok, ettem normálisan minden reggel 100g zabpelyhet, majd ebédre általában rizst zöldséggel vagy levest, húst(ritkábban), előfordult, hogy péksüteményt is ettem, vagy a mostani napokban fagylaltot, mértem közben a kalóriákat(naponta kb.1000-1350kcal), edzek mellette és sétálok minden nap 1-2 órát. De nem tudom, hogy ez a fogyás jó ötlet hosszú távon, vagy esetleg túl gyors, mert sok helyen azt írták, hogy szinte CSAK diétás ételeket szabad enni, pedig én így is le tudtam adni már egy kis súlyt, nem tudom melyik a jó.

2013. ápr. 27. 15:16
 1/6 A kérdező kommentje:
vacsorára is sokszor rizst zöldséggel, vagy tojást eszek. Szívesen ennék húst is sokat, csak abból meg a normálisabb minőségűt elég drágán adják és elég keveset.
2013. ápr. 27. 15:17
 2/6 dieta ***** válasza:
43%
Jól tudod valóban a kalória hiány szabja meg a fogyás mértékét. Még tisztán csokin süteményeken élve is lefogysz ha kevesebb a bevitt mint az elégetett kalória.Az egészséges étrend 55% szénhidrát 15% fehérje lehetőleg fele növényi fele állati eredetű és maximum 30% zsír. Ezek az értékek középértékek plusz mínusz 5% eltérés nem jelent problémát.A gyorsan lebomló szénhidrátok a fogyókúrát nem veszélyeztetik viszont az egészséget igen .A napi kalória deficitből minden kalória nőknél 0.9 g. férfiaknál 0.625 g. fogyást eredményez hetente.A fogyás mértéke ne haladja meg hetente a testsúly 1%-át így a bőröd is képes a szükséges ütemben összehúzódni. A napi kalória bevitel ne legyen kevesebb nőknél 1200 kcal férfiaknál 1500 kcal és a fogyókúra előtti mennyiség 70%-ánál ne legyen kevesebb ez az emésztőrendszer problémamentes működésének biztosítását szolgálja.
2013. ápr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :) sokat segített
2013. ápr. 27. 16:10
 4/6 anonim ***** válasza:

működhet igen,de a végeredmény valószínűleg egy puhatestű lesz.

ezen a rizs-zöldség kombón behaltam amúgy:).

a rizs-zöldség-hús tömegnövelés alatt,vagy edzés után teljesen érthető,de diéta alatt maradj a HÚS-zöldségnél,esetleg a hús-kevés rizsnél.

legalább a kaja 30-40% fehérje legyen.

a szénhidrátot meg fokozatosan csökkentsd egészen tskg/1g-ig.

1600cal alá meg felesleges menni,főleg,hogy egy 90 kilós testsúly fent tartásához azért kell a cal,és ez lett lecserélve 1000-1300ra ami drasztikus,nem fokozatos.

amit most csinálsz,azt inkább minőségi éhezésnek nevezném a fehérje megvonás miatt.

szóval az összetétel legalább olyan fontos,mint a cal,ha egy olyan semmiséget is a képletbe keverünk,mint az egészség.

2013. ápr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dieta ***** válasza:
43%

A szénhidrát hiánya miatt eltolódik a helyes tápanyag-arány, ezért az étrend zsiradékban és fehérjében gazdagabb lesz. A nagy zsírtartalmú étrend növeli a szív és a keringési rendszer betegségeinek kockázatát, míg a sok fehérje a vese, a máj és az ízületek károsodását idézi elő (ketózis, vesekárosodás, köszvény, magas koleszterin szint, ásványi anyag hiány, csontkárosodás, rákos betegségek kockázatának növelése). Még Dr. Atkins is elismerte: “Elismerem, e diéta legrosszabb oldala az, hogy aki abbahagyja, rendkívül gyorsan felszedi a kilókat.” Amint már írtam a helyes arány 55,15,30 .A világ bármely országának élelmezés kutatóintézete által javasolt arány.Ha a netten megnézed

[link]

és kereshetsz még hiteles oldalakat.

2013. ápr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3 hónap diétától és megemelt fehérjétől szívbeteg lesz?:)

ez a kilók felszedése meg megint kérdéses.

ha izomban szedi a kilókat elsősorban,tömegnövelés alatt,akkor sok gond nincs.

2013. ápr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!