Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Naponta kb.800 kalóriát...

Naponta kb.800 kalóriát eszek, nem bírok többet, sőt még ezt is soknak érzem, tényleg lehetetlen lesz így a fogyás?

Figyelt kérdés

Ch-t nagyon keveset viszek be, abból is inkább a lassú felszívódásút, a zsír is kevés, a fehérje bevitel magasabb. Minden nap min. 90 percet mozgok (aerob típusú mozgás, kis súlyzós edzés néha).

Sajnos nincs profi mérlegem, hogy pontos kalóriaszámítást végezzek, de tervezek egyet venni, lehet még 800 kalóriát sem eszek...

Ritkán, de néha van, hogy kicsit szédülök, ez lehet a sok mozgástól és a "kevés" kajától?

Egyébként lehetséges így zsírból fogyni, vagy csak az izmaim fognak leépülni?

Mennyi kalóriát lenne tanácsos naponta fogyasztanom?


(22/L 166/70)


2013. máj. 14. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

"tényleg lehetetlen lesz így a fogyás?"


Erre nem tudunk válaszolni.


Szédülés inkább a kevés kajától. Egyél több zsírt és zöldséget!


Annyi kalóriát egyél (PONTOSAN) hogy érezd: jóllaktál.


Mióta eszel így, ennyit?

2013. máj. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál!


Rendszeresen nagyjából egy hónapja.

A mérleggel nem foglalkozok, inkább a tükörképre hagyatkozok, meg arra, hogy hogy állnak rajtam a ruháim. Vettem észre változást, de ilyen táplálkozás és ennyi mozgás mellett kicsit többre számítottam.


Előtte is volt, hogy több napon keresztül ilyen keveset ettem, mert van, amikor egyszerűen nem vagyok éhes. De ez mindig csak pár nap volt. Viszont akkoriban rengeteg édességgel meg fehérlisztes cuccal is tömtem magam. Na ezekkel egyik napról a másikra teljesen leálltam.


A párolt zöldségekre (brokkoli, répa, borsó, kelbimbó) és a nyers paradicsomra vagyok nagyon ráállva.

A zsírbevitelhez majd nézek ételeket, hogy mik lennének jók.

2013. máj. 14. 10:34
 3/8 poiu ***** válasza:

800 kcal kevés, 90 perc edzés sok.

A nyugalmi anyagcseréd lehet vagy 1700 kcal, ha erre még ráedzel, akkor a 800 kcal-ból jojó lesz. Legalább 1500kcal-át kell enned.

2013. máj. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Saját tapasztalatomból mondom, hogy kérlek ne menj alapanyagcsere alá semmiképp. Lehet azt hiszed, ha kevesebbet eszel, akkor gyorsabban fogysz, de ez több szempontból sem fog megtérülni. Egyik, hogy a szervezeted koplal, és ilyenkor még jobban ragaszkodni fog a zsírhoz, belassul az anyagcseréd, szépen leépíti az izmaidat majd. Másrészt, ha zabaroham jön rád (ami így előbb-utóbb meg fog történni), duplán fognak visszajönni a kilók. Én is akartam nagyon görcsösen lefogyni, de csak rosszabb lett. Így okosabb megoldáshoz folyamodtam. Számold ki az orvosilexikonos oldalon a kalóriaigényedet, az aktivitásodhoz megfelelően. Szüksége van a testednek energiára, ahhoz is hogy a szerveid rendesen működjenek, tudj gondolkodni,legyen energiád edzeni. Nincs értelme kizsigerelni a szervezeted. Neked is jobb lenne többet enni, és az edzés is jobban menne. Amúgy tarts edzésben is pihenő napokat, jobbak a rövidebb, de intenzív edzések, mint másfél óráig egy kevésbé intenzív. Én heti 3x súlyzózok, és 2-3x kardiózok. Így edzek a héten kb. 5 napot, kettőt pihenek. Az izmoknak is kell a regenerálódás. Szóval nagy hévvel vetetted magad bele ebbe az egészbe, de ez így nem lesz tartható sokáig, és nem is éri meg. Én 1600 kalóriát ettem átlagban (te számold ki a saját igényeidnek megfelelően) és fogytam heti 0,5-0,7 kilót így is. Ez egészséges ütemű fogyás, ami nem is jött nekem vissza azóta. Így tudsz tartani egy 70-90 napos programot, ami alatt kényelmesen lemehet jelentős zsír. Ne feledkezz meg a fehérjebevitelről sem.
2013. máj. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szalonnás tojás. Szalonnával együtt pirított zöldség (én most zellergumót toltam, hozzádobtam nyers görögsalihoz. bajnokok eledele)


Ne akarj gyors változást.. nincs gyors változás, a gyors változás már eleve nem lehet pozitív változás. Nem fogsz gyorsan fogyni, de minél lassabban (ami persze nem sok évet jelent) annál maradandóbb, jobb eredmény lesz. Jobban követi a bőröd is a változást ha lassabb.

2013. máj. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nagyon kevés szó esik a rostokról,amik kitöltik a beleinket,felszivják a felesleges gyomorsavakat, a felesleges epesavakat,neves deietetikusunk szerint fontos a rost, ami lehet pl buza, vagy zabkorpa is.Vélemény?
2013. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vélemény: neves dietetikus - inkompetens .... nem írunk csúnyákat.


Rostok a zöldségekben vannak, elvileg az étrend egy meghatározó része zöldségekből áll, ami elég nagy mennyiségű nagy vízmegkötő képességű rost mennyiséget jelent. A búzában nem ilyen van.

2013. máj. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

napi 800 kcal az nagyon, nagyon kevés!!! Ez már koplalás és a szervezeted fog károsodni, minél hosszabb ideig tartod ezt. Azért nem bírsz többet enni, mert már össze van szűkülve a gyomrod így hamar eltelsz.


Nincs más megoldás egyél többet (fokozatosan!!!) és hamar hozzászoksz a nagyobb adagokhoz. Egyébként így csak az izmod és a szervezeted fog leépülni, nem a zsír.


A szédülés is a koplalás miatt van. (Ez csak a kezdet!!!) Jelez a szervezeted, hogy változtatnod kell!!!


Itt tudod kiszámolni mennyi kalóriára van szükséged:

[link]

2013. máj. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!