Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a "zsíros" Atkins diéta a...

Ha a "zsíros" Atkins diéta a ketózisra épül, akkor a "zsírszegény" Dukan diétának mi az alapja?

Figyelt kérdés
Csak elméleti szinten érdekelne a működése.
2013. máj. 19. 06:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A Dukan dietarol meg nem hallottam, de ha 'zsirszegeny', akkor mar most mondom h hulyesegre lett epitve es ellentmond a kutatasi eredmenyeknek.
2013. máj. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen zsírszegény, mert csak zsírszegény húsokat enged, meg 0 %-os tejtermékeket, max 2 tojást, legalábbis az első szakaszban. Így szerintem simán bevisz egy átlag ember kb 200g fehérjét per nap, a zsír sem lehet több szerintem 40 g-nál. Ez ugye nem elég a ketózishoz, és én úgy tudom, hogy a túlzott fehérjebevitel során a test ugyanúgy tud glükózt előállítani. Akkor mégis mitől fogynak azok, akik ezt csinálják?
2013. máj. 19. 08:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Mitől fogynak, még a 90 napos diétával is fogynak.


Ehhez képest a dukan egy megváltás. Inkább éljen az ember fehérjén (húsevés, ha a természeti ember gyűjtöget, rovarokat-férgeket, gombákat, kevés zsíros emlőst vagy halat eszik akkor eléggé zsírszegény fehérjeforrásokon is élhet) mint szénhidráton. Na már most ha úgy alakul hogy valaki zsírszegényen él fehérjén, akkor is fogyni fog.. attól még hogy nem éri el a ketózis állapotát, még így is sokkal egészségesebb anyagcseréje lesz mint egy átlag embernek. Fehérjefogyasztás nem okoz akkora inzulinszint ugrást mint a szénhidrátok.

Kivétel a tej, úgy látszik kis mennyiségben még valami tejtermékkel is tudnak fogyni. Vagy nem, és akik a tejtermék / sok fehérje miatt nem fogynak, azok fogják utána lehúzni a dukan-t.

2013. máj. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kerdezo:

Fogyni fogsz a Dukannal, de h hosszutavon nem tesz jot ha nem fogyasztasz eleg zsirt, az biztos. Plusz a sok feherje sem tesz jot, ha tobb, mint par honapig csinalod.


A termeszetben volt, h erre kenyszerultek az oseink, de mindig a nagyobb, zsirosabb vadakra hajtottak, mert tudtak mi a jo es h mi kell a szervezetnek.

2013. máj. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elfogadva!
2013. máj. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!