Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rizs vagy főtt/sütőben OLAJ...

Rizs vagy főtt/sütőben OLAJ nélkül sült krumpli hasznosabb a szervezet számára és hizlal kevésbé?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Olaj nélkül hogy sütsz krumplit? Amúgy meg nincs olyan, hogy hizlal.
2013. máj. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Felkarikázom a krumplit, "szétterítem" és megsütöm simán. Nagyon finom!

Oké..ha főtt tojással és zöldségekkel akarom enni, melyiket válasszam? Főtt krumplit, zsiradék nélkül sült krumplit vagy rizst?

2013. máj. 22. 10:43
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Én azért venném a bátorságot és definiálnám a hizlal című szót. Elvégre magam voltam a "nem létezik olyan, hogy hizlal" mozgalom egyik leghangosabb képviselője.


Hizlal az, ami kórosan magas inzulin szekréciót indukál a testünkben, így potenciálisan több zsírraktározást okoz mint amennyire szükségünk van -> és ez hosszú távon elzsírosodáshoz vezet.


A rizs és a krumpli is ilyen, mindkettő tömény keményítő bomba. DE a krumpliban egyértelműen több mérgező anyag van mint a külső héjától megfosztott (fehér) rizsben.

Tehát a rizs bizonyos szempontból ajánlottabb, bár tisztában kell lenni vele hogy inkább finom semmint ideális táplálék, és kizárólag rossz minőségű, szénhidrát alapú életmódba fér bele a rendszeres fogyasztása. És persze ezzel együtt jár különböző krónikus betegség kialakulásának kockázata.

2013. máj. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha van tojásod és zöldséged, miért kell még enni mellé valamit? Bár nem mindenki birkózik meg ezzel a kombóval, főleg, ha mást szokott meg és ha pl. roppant szegény vagy, akkor sem egyszerű, de lehet, hogy érdemes megpróbálnod a tojás+zöldséget plusz dogok nélkül. Teljesen jó. Ha nem laktat eléggé, akkor nem használtál elég tojást, zöldséget vagy zsírt :P Nem akarom nyomatni, csak egy ötlet, én örültem volna, ha korábban juttatják eszembe.
2013. máj. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a főtt krumpli a nyerő.
2013. máj. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!