Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok tovább?

Miért nem fogyok tovább?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, 153cm. Eddig folyamatosan híztam, 78kg-nál dnöttem a "fogyókúra" mellett.

A sporttal nincs gond, mert versenyszerűen kosárlabdázom

2 hónap alatt lementem 74kg-ig, akkor picit meálltam, majd áprilisra 71 lettem. Ez azóta is áll.

Lényegében annyi a különbsé, hogy eddig mindig akkor és annyit és abból ettem, mint a család(ha éhes voltam, ha nem) és lényegében azt se tudtam, hogy mit érzünk, ha éhesek vagyunk

A "fogyóm" abból állt, hogy sokszor keveset ettem és nem vittem feleslegesen egy szendvicset iskolába, mert úgyse leszek éhes

Mostanában viszont suliba mindig éhes vgayok kb 10 körül, peddig reggelire szem jócskán, hogy kibírjam a napot. Utána a menzán eszem és addigra megint nagyon éhes leszek.


Tehát ami eddig fogyást eredményezett, attól miért stagnál a súlyom?

És mit tudnék valami apróságot változttani, hogy tovább fogyjak? (fehérje, szénhidrát vgay kalória-számlálást nem tudok betartani, már próbálgattam és olyankor többet híztam, tehát ezek kizárva)

És miket vihetek uzsonnára? (úgy, hogy közben a barátaim ne gondoljanak semmire, ha pl 2db répát viszek spárgával)



Bocsi, hogy hosszú lett, köszönöm, ha válaszolsz

És még ezekkel a paraméterekkel valszeg fogok feltenni több kérdést is a továbbiakban, akkor az mind rám vonatkozik


Jaa, és azt kihagytam, hogy decemberig kb 60kg szeretnék lenni


2013. máj. 27. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
pedig az a baj. Eddig kevesebb kalóriát vittél be,mivel kevesebbet ettél,hiszen csak akkor ettél,mikor éhes voltál. Ettől már eleve fogysz. A sok (finomított) szénhidrát miatt megemelkedik a vércukorszinted hirtelen,ettől leszel később éhes. A kevés fehérje miatt pedig nem a zsírréteg fog lemenni,hanem az izomzatot bontja a test,amitől lassul az anyagcsere,ezáltal a fogyás is. Egyél ugyanannyit,mint eddig,csak ne ugyanazt. Kenyér,cukor,péksüti,rántott ételek kilőve,gyümölcsből kevesebb,és sok-sok zöldség,hús,natúr joghurt,túró,tojás és hasonlók. Teljes kiőrlésű kenyeret ehetsz esetleg,reggelire mondjuk. Sokkal tovább bírod így,és sokkal kevesebbszer éhezel meg. Nem kell méregetni grammra,csak kicsit figyelni,hogy olyant egyél,amiben fehérjéből több,szénhidrátból kevesebb van
2013. máj. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dieta ***** válasza:
Fogyni minden típusú fogyókúrával a kalóriadeficittől lehet.A fogyásod azért állt le mert egyensúlyba került a bevitt és az elégetett kalória menyisége.Minden sejt energiát fogyaszt a saját életfunkcióinak fenntartására .A fogyás által csökkent a szervezeted felépítő sejtek menyisége ezzel együtt a szervezet energia igénye.Azonos fizikai aktivitás mellett minden kalóriamenyiséghez tartozik egy súly ahol beáll az egyensúly.Nem kell mást tenned mint minden étkezésnél csökkenteni a megszokott adagot és változatos diétamentes étrenden is folytatódik a fogyás.
2013. máj. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

tegnap 19:50

Szégyent hozol a felhasználónevedre...


Kérdező: a 21. századi ember már tudja, hogy nem a kalóriamennyiség, ami fontos, hanem a tápanyagmennyiségek. Gondolj bele. Tegyük fel, hogy megeszel napi 2000 kalóriát. Ha azt péksüteményből, kenyérből, tésztából, cukros dolgokból viszed be, akkor mindenképp hízol. Ha viszont sovány húsból, zöldségekből, akkor fogyni fogsz. Ha napi 1000 kalóriát eszel, de az előbb említett moslékokból, akkor is hízni fogsz zsírban, a súlycsökkenés max az izomzat elvesztésének köszönhető, amitől viszont egyre szarabbul fogsz kinézni. Normális kajával viszont így is rendesen fogynál.


Tehát a lényeg: nem a mennyiség, hanem a minőség számít. A kalóriát az emberek találták ki, a szervezeted nem tudja, hogy mi az. Nem kell grammra pontosan kiszámolni, de a szervezeted igényeihez kell igazítani a napi fehérje, szénhidrát, és zsírbevitelt.


Egyél minden nap húst. De ne virslit meg szalámit parizerrel, hanem csirkét, halat, marhát, meg ilyeneket. Néha még egy kis zsíros is belefér, így meglesz a fehérje. A zsírt próbáld meg visszafogni. A szénhidrát viszont amennyire csak lehet, közelítsen a nullához, mivel az okozza a hízást. Ha mégis ilyesmit eszel, akkor rizs, natúr zab, vagy tk kenyér. De az ilyen tészták, fehér kenyerek, cukros cuccok, péksütik, ezek mind mind kerülendő és káros ételek.


A sporttal is gond van. A kosárlabda az játék. Ok, hogy kifáradsz tőle, de nem feltétlen segít. Mellette heti 3x elmehetnél lassan kocogni, mivel az aerob jellegű mozgás is fontos. Majd 2-3 év múlva meg megismerkedhetsz a súlyzós edzéssel(tudod, gyúrás), mivel az hozza az igazi eredményt. De még nem tenne jót az ízületeidnek.


Utoljára egy jó tanács: az éhezés sem fogyaszt. Az éhezés a szervezet jelzése, hogy nem eszel rendesen, ezért bontani fogja az izmokat. Nem a zsírt, az izmokat.


Remélem, segítettem.

2013. máj. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 poiu ***** válasza:
A reggeliddel lehet a baj. Ne egyél semmmi gyors szénhidrátot reggelire, tk kenyeret sem, müzlit sem. Tojás, szalonna, kolbász, hús egy kevés zöldséggel vagy salátával.
2013. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!