Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázok, TI miket esztek...

Fogyókúrázok, TI miket esztek ebédre ami diétás és nem zsíros?

Figyelt kérdés

Linkelnétek jó oldalakat ahol találok fogyis ebédet??

Illetve ami egyszerűen kész van fél óra alatt és nem zsíros.

Miket esztek ebédre hamár fogyiztok ?:)


2013. máj. 29. 10:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Jajj, kedves Andizsuzsi!

Hát nem érted? Az a rizs tudja, hogy most éppen főételként eszed és akkor őneki tisztítani kell!!!

És azt is tudja, amikor nem főétel, olyankor pedig csak egészségtelen, szénhidrát-gazdag valami tud lenni belőle!!!

Okos rizs!

:)))))

2013. máj. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Andizsuzsi ***** válasza:
Intelligens rizs:) Mindent értek.
2013. máj. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
no ezzel én sem számoltam.
2013. máj. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Az indiai, azsiai ember nem azert eszi a rizst naponta, mivel teliteni fogja,

hiszen nem feltetlenul fogyasztjak hussal, parolt zoldseggel, reggelire, ebedre sot vacsorara is ezt fogyasztjak,

nem hiznak! Ayurveda, mint indiai gyogymodok, a tisztito kuraknal tobb fajta van, aminek a barnarizs, es bab az osszetevoje, majd ezt sok hagymaval, fokhagymaval es gyomberrel illetve kurkumaval izesitik, ez pl. egy indiai tisztito kura! NEm akarok itt vitazni, hiszen nem konyvekbol vettem ezeket, most is naponta latom, tanuja vagyok annak, hogy a fillipino, indiai mit eszik. Megkerdeztem mar toluk azt, hogy miert igy etkeznek, nem unjak meg a rizst,

de erdekes modon egyiktol sem kaptam azt a valaszt, hogy azert, mert laktato, s azert mert kemenyito hatasa van, s eppen kemeny emberkent akar elni, hiszen nincsen pocakjuk, eros a szervezetuk, tehat nem csak elfogadom azt, hogy ez igy van, tisztito hatasa van, mivel sok hagymaval es paradicsommal fogyasztom el, de mar a hagyomany szerint minden elemet tartalmaz, ami az elet fenntartasahoz szukseges!

SZanalmasnak tartom azokat a valaszokat, amikbol kiderul az, hogy nem igazan vannak tisztaban azzal, hogy mit es mikor illetve mivel kellene fogyasztanunk. Itt nem okoskodunk, mivel nem leszek okosabb ha a masiknak megalazo sorokat irok,

mviel engem ezek a valaszok nem izgatnak, tudom azt, hogy mit javasoltam es miert, hiszen leirtam az elozo valaszomban is.

A hagymanak, paradicsomnak, kaposztanak, spentonak, sargarepanak, zellernek, ceklanak kituno a tisztito hatasa, itt vitazni errol felesleges! VAnnak emberek, akik olvasgatnak, irogatnak, de vannak olyanok is, akik ezzel tobb evtizede foglalkoznak es mar tapasztaltak is, nem csak lapozgattak. Viszont szivesen olvasom masok tapasztalatat, mint india, azsia, arab stb.

2013. máj. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
...nem veletlenul van annyi csalodott ember Mo-on, akik termeszetgyogyaszhoz fordulnak, mivel valamiert fizetnek, de nem azt kapjak, amire szukseguk lenne!
2013. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"A hagymanak, paradicsomnak, kaposztanak, spentonak, sargarepanak, zellernek, ceklanak kituno a tisztito hatasa"


Érdekes módon: az ember ezért zöldségevő (és húsevő) de nem gabonaevő.


Nem helyezném az indiai táplálkozást a kínai elé. A kínai tök jó.. és tökéletesen tudom, hogy a rizst kényszerből eszik. Ősrégi gyógymódjuk, kezelésük van a cukorbetegségre. Nem hiszem hogy azért, mert nem ismerték az inzulinrezisztencia állapotát. Amit meg a sok szénhidrát fogyasztáshoz kötünk.


A nyugati táplálkozás mellett sem hízik el mindenki, holott rengeteg cukrot, búzát fogyasztanak.. De a többség azért beteg lesz.


Én a fogyózóknak, de még az egészségtudatosan táplálkozóknak sem ajánlanám a rizst, mert fölösleges. De az említett zöldségeket, no igaz azokat már annál inkább! :)


A vélemények és a tapasztalatok persze különbözhetnek. Én az egészséges rizsevő keletiek esetét már elkönyveltem annak, hogy sokkal több praktikájuk van a hormonrendszerük egészségének megtartására mint nekünk (qigong, akupunktúra..) és így sokkal hatékonyabban küzdnek a táplálkozás eredetű krónikus betegségek ellen, akár a táplálkozásuk egyéb részeivel is (rizsen kívüli gyógynövények).


De lehet hogy a rizs valamiért jó. Nem tudom, ha valami nagy vércukorszint emelkedést okoz, nagy inzulinválaszt vált ki, plusz az ember a múltban nemigen ehetett nagy mennyiségű keményítőt tartalmazó növényi magokat, hiszen nem termesztett növényt, szerintem akkor gyanús lesz de végső soron mindenki maga dönt :)


Csak el ne jussunk odáig, hogy valaki szerint a grízes tészta is jó hatású, végső soron ezt is lehet enni mert.. igazából majdnem itt tart a nyugati étrend.

2013. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16/16

Nagymama vagyok, 4 gyermeket szultem, a mai etrendemet irtam le, mivel most 1-2 kg-tol megszabadulni akarok, az esetemben most miert nem egeszseges ez a mai napon?

A rendszeresmozgas az eletem resze, tehat ehgyomorra a zoldsegle, ezutan joga, aztan a munkam. Az ebedem a lecso, amit rizzsel fogyasztottam el, mibol all a lecso?

nalam 3 nagyfej v.hagymabol, par db paprika, sok paradicsommal! NEm szoktam szedulni, nincs vitaminhianyom sem,hiszen egeszseges eletmod hive vagyok! A mai menum nem artalmas, mivel tudom azt, hogy keveset fogyasztottam, viszont az abban levo zsiradek nem artalmas, dietazni nem szoktam,

de tudom azt, hogy a kenyeret, tesztat kerulnom kell, s ezt igy helyettesitem a rizzsel, vagy pedig egyem ket szelet kenyerrel, amit tapasztaltam, hogy mar hizlalo lenne szamomra.

TEhat hiaba vitazunk, mivel nem toltott kaposztat javasoltam, itt is rizsrol van szo, mivel az mar hizlalo lenne.

Sult hus, mivel feherje, szinten fott rizzsel, salataval tokeletes menu, nem lesz hizlalo. NEm ismerem tulsagosan a kinai konyhat, a gyogyitasat ismerem, de a filippino es az indiainak, arabnak mar az etkezesi szokasat ismerem, hiszen tobb evtizede latom, tapasztalom, igy tudom azt, hogy mit es miert fogyasztanak, s elmondhatom, az indiai tudatosan etkezik,d e mindenhez ott van sok zoldseg, v. hagyma, f.hagyma, gyomber, kurkuma, eros paprika, ami szinte minden etelukben szerepel, s miert? Erre a magyarok nem figyelnek oda. Lasd a regi etkezes, szalonna, de mivel?

Sok v.hagymaval, paprikaval es paradicsommal, ha ne szezon volt, akkor kaposztaval, ami nem mas, mint a csalamade neven ismert salata, ennek is volt oka, hogy igy etkeztek.

..azert mert ezek azok a zoldsegek, amik segitenek a zsirnak a lebontasaban, mivel a lenyege ez lenne az etkezesnel, hogy mi az, ami segiti az emesztest.

2013. máj. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

...egyebkent nem erdekes az, hogy a sok rizs fogyasztas ellenre sem ismerik azokat a betegsegeket, mint magascukor, magasvernyomas, lerakodasok stb.?

MAr ez eleg bizonyitek arra, hogy a rizs nem artalmas, viszont nem feltetlen kell csak hussal fogyasztani, mivel lehet zoldsegekkel is.

NEm veletlenul lesz a lecso+rizs egeszseges jelen esetben, sot egy olyan leves melle pl. mint v.hagyma, zeller, amibol aztan jo sokat teszunk bele, mivel ez lesz a hagymalevesunk, jo sok sargarepaval, masodik menukent elfogadhato a grizes teszta is!

Eteltarsitasrol van szo, tudatos etkezes, amikor tudom azt, hogy mikor es mit, de mivel fogyasztok el! Ezt meglehet szokni, mivel egy etkezesi szokasnak a megvaltoztatasa, amire kevesen hajlamosak!

2013. máj. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Off

A kedves idős?? nagymamának szeretnék írni.

Tudnak nekem írni, pár jó tanácsot, hogy mikor mit és miért kell fogyasztani?

Pár kg-ot szeretnék leadni.

Köszönöm!

2013. máj. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"egyebkent nem erdekes az, hogy a sok rizs fogyasztas ellenre sem ismerik azokat a betegsegeket, mint magascukor"


Elnézést kérek előre is, fáradt vagyok és kissé dekoncentrált. Ezek a cukorbajt nem ismerő emberek még az indiaiak? Akiknél eddigi tudásom alapján a legmagasabb a cukorbetegek aránya?

2013. máj. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!