Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék megszabadulni...

Hogyan tudnék megszabadulni az iszonyatos édességvágytól?

Figyelt kérdés
Szerintem lisztérzékeny vagyok, ezért február óta nem eszek semmilyen gluténtartalmú dolgot. Nagyjából. Márciustól már tejtermékeket se fogyasztok, mert nem esnek jól. Kivéve a vaj. A baj az, hogy szoptatok, ha nem eszek semmilyen szénhidrátot, akkor éhesnek érzem magam és nincs annyi tejem se. Egy-két kocka csoki napközben megnyugtat, ha csak annyi volna, nem is lenne baj. De néha elfogy egy tábla is. Nem jó ez így... Akaraterő kellene (biztatás?) és ötletek, hogy mit egyek a csoki helyett.
2013. máj. 30. 07:47
1 2
 1/17 anonim válasza:
Nemtudom a liszttartalmu eteleken kivul konkretan mi az amit a liszt erzekenyek nem ehetnek, de gondolom a gyumolcsokkel nincs gond. Pl csoki helyett egyel sztem edes gyumolcsoket, pl. banan, mandarin stb.
2013. máj. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A sorrended jó, haladj is így. Vizsgáltasd ki magad, hogy liszt és tej/tejcukorérzékeny vagy-e. Ez hiperfontos. Nem a diéta a megfelelő módja ennek. Az öndiagnózis nem megengedett. Hosszú lenne ezt így elmesélni, rizsa nélkül is hidd el, hogy meg kell tenned. Az orvosodnak persze meséld el, hogy próbálkoztál a diétával és mire jutottál, ez neki is lehet egy kiindulópont. Persze tudom, kisbaba mellett nehéz kivitelezni a dokihoz járást, de nem kell sűrűn menni. Ha időpontot kérsz, akkor oldd meg valahogy, hogy pár órára el tudjál lógni mellőle. Nem javaslom, hogy még egy évig húzd a gyerkőc miatt. Aztán meg majd jön a következő gyerek meg az egyéb kifogások.

A szoptatás alatt nem kéne fogyózni, de egy ésszerű étrendet azért be kéne tartani. A pár kocka csoki belefér minden nap, ne kínozd emiatt magad. Ha rendesen eszel más egyebet, eleget is eszel belőle, akkor nem nagyon lesz hely az édességnek (bár arra külön láthatatlan gyomrunk van :) ). Amúgy nekem is volt ilyen. A görögdinnye és a paradicsom is tök jól helyettesítette a csoki és egyéb édesség iránti vágyamat. A paradicsom vagy só nélkül, de jó éretten, ízesen vagy kicsit sózva. Vajas kenyérrel... nyami.

Még esetleg a vércukrodat ellenőriztethetnéd. Sok gyógyszertárban ingyenes vércukormérés van.

A szoptatás miatt igyál eleget és aludjál napközben is, de minimum feküdjél. Hidd el a házimunka nem szalad el előled. Kit érdekel, hogy az első évben kupisabb lesz a lakás kicsit esetleg? Nem örökre szól ez, csak amíg szoptatsz, addig szükséged van segítségre, mert neked most hivatásszerűen pihenned kell és kiszolgálnod a gyerkőcöt. Hidd el, tapasztalatból beszélek. :)

2013. máj. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

minden ember liszt és tejérzékeny, végső soron ezért ez már nem öndiagnózis, ezt minden magyar felfoghatná, tudhatná magáról. ez van sajna.


egyél több húst, zöldséget, zsírt! :)

2013. máj. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Csoki helyett igyál meg esténként egy pohár minőségi száraz vörösbort.
2013. máj. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

De miért ne ennél szénhidrátot? Ott vannak a zöldségek és a gyümölcsök... Annak bőven elégnak kéne lennie.

Azt ismerem, hogy egy kis édesség után az ember még többre vágyik... Ha ez olyan erős, hogy nem tudod könnyedén leküzdeni, akkor eleve ne egyél csokit, igazából arra nincs szüksége a testnek. Nekem a glutén (s elhagyása óta (keményítős ételeket is ritkán eszem) csak akkor van édességvágyam, ha nem ettem eleget, de a megfelelő mennyiségű energiát adó táplálkozás (kevés szénhidrát, sok zsír) mellett nincs ilyen igényem, pedig nagyon édesszájú voltam régen s most is kedvelem az édeset.

2013. máj. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.


Az egyes válaszolónak: sajnos az édes gyümölcs nekem nem szokott elég lenni. De megpróbálok erős lenni, jövő hétre beraktározok banánból, s megpróbálok egy hétig (kezdetnek, az belátható idő) nem nassolni!

2013. máj. 30. 15:15
 7/17 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak.

Igen, tudom, hogy fontos lenne magam kivizsgáltatni. Jelenleg apukám jár gasztroenterológushoz hónapok óta, mert ritkán van csak szabad időpont, s rengeteg laborvizsgálatra küldték már. Valahogy ez nem lelkesít, de tudom, majd meg kell tennem.

A vércukorszint mérés jó ötlet, erre nem gondoltam, szerintem van is ilyen a közeli gyógyszertárban, meg fogom kérdezni.

Amúgy a második gyerek, 26 hónap van köztük, így két gyerekkel vagyok itthon. Néha arra sincs időm, hogy megigyam a teámat vagy egy pohár vizet. Ezért is esik jól egy-egy (néha rengeteg egy-egy) kocka csoki. De amúgy rendes gyerekek, nem lehet okom panaszra:-))

2013. máj. 30. 15:22
 8/17 A kérdező kommentje:

TaplalkozasHarcmuves válaszára:

Mennyi húst lehet enni? Mert sok helyen meg azt olvassa az ember, hogy ne együnk sok húst, mert egészségtelen. Tudnék én minden nap húst enni, pedig a gyerekek előtt nem ettem sokat, csak hát ennek azért ára is van...

Több zsírt hogyan?

Zöldségek terén borzasztóan válogatós vagyok, s amíg én nem jutok el egy normális piacra, addig sajnos nem tudok többet enni. A két gyerkőccel még nem mertem ilyet bevállalni. Bár talán nem volna lehetetlen... Hm. Ezt még végig kell gondolnom:-) Köszönöm!!!

2013. máj. 30. 15:28
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves negyedik válaszoló! Nagyon szívesen innék én vörösbort, de amíg a Kicsilány csak anyatejet kap, ez sajnos nem lehetséges...
2013. máj. 30. 15:30
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves 5. válaszoló!

Azt írod, hogy nagyon édesszájú voltál. Hogy küzdötted le? Vagy hogyan tudtál átbilleni? Tudom, hogy ez először fejben dől el, ezért is érdekel nagyon, hogy hogyan? Csak mert elhagytad a gluténes, keményítős ételeket? És hogyan lehet több zsírt enni?

2013. máj. 30. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!