Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá anyukámat,...

Hogy vegyem rá anyukámat, hogy fogyni akarjon? (kb 166 cm magas és 110-120 kg)

Figyelt kérdés

Most lesz 40 éves. Már a szívével is gondok vannak, de nem érdekli az egészsége. Rengeteget dolgozik, emiatt sajnos semmi energiája nincs rá, hogy bármilyen sportba belekezdjen. Az egészséges táplálkozás is hidegen hagyja, és főleg gyorsan elkészíthető, egészségtelen, hízlaló kajákat csinál :S

Amint vége az érettséginek a főzést át tudom vállalni, de ha ő nem akar változtatni, akkor én sem tudok csodát tenni :/


18/L



2013. jún. 2. 03:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen főzz majd te. Viszont ő az anyád ő tart el téged, gondolom téged zavar kövérsége, de hidd el őt is. Próbáld meg árnyaltan kezelni a dolgot, mert megbánthatod.
2013. jún. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj beszélni vele, figyelmeztesd, hogy ekkora túlsúllyal gondjai lesznek! Ha nincs is sok ideje, heti 3x fél órát azért be tudna valahogy szorítani, nem? Csald el sétálni, kirakatokat nézegetni, vagy menjetek gyalog bárhova, az is több, mint a semmi. Főzésről annyit, hogy próbáld visszaszorítani a készételeketet és a szénhidrátot. Próbáld meg esetleg, hogy mindig tartasz a konyhaasztalon egy tál finom gyümölcsöt. Az egészségtudatosság a kis lépésekkel kezdődik.
2013. jún. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
26%

Szembesítsd a legsúlyosabb betegségekkel. Vizuálisan is.


Egyébként úgy van kitalálva a modern rabszolgaság, hogy lehetőleg az embernek ne legyen ideje magára, ne legyen túl sok kedve változtatni, fejlődni, élni.


Úgyhogy.. talán nem is Édesanyádnál kezdődik a probléma.. Sokkold le, keltsd fel az érdeklődését, a félelmét.

2013. jún. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szerintem elsőként mindenképp mondd meg neki, hogy aggódsz az egészségéért, illetve akár azt is, hogy a sajátodért is. Ha nem kell egyedül változtatnia, talán könnyebben rávehető a dologra.


Sportot ilyen súlytöbblettel nem szoktak ajánlani, először mindenképp fogynia kéne, amihez elég a táplálkozáson való változtatás, csak az következetesen legyen betartva, amit amúgy - tapasztalat - csak kis lépésekben lehet eredményesen elkezdeni. Ha egyik nap még - teszem azt - colat iszik a libazsíros, töpörtyűs kenyere mellé, és utána jön a desszert, akkor ne rögtön egy ultraegészséges kosztra álljatok rá, mert kell egy kis idő, míg a szervezet hozzászokik, hogy nem kapja a napi szénhidrát adagját:) Fokozatosan kell elhagyni először a cukros üdítőt, majd a különböző édességeket... 1-2 hét alatt ezt meg lehet tenni.

Azzal amúgy nem értek egyet, hogy egészséges kaját nem lehet gyorsan elkészíteni, sőt. Hacsak nem kizárólag kész ételeket esztek, egy teljesen vállalható étel is elkészíthető gyorsan.

Ott van pl a (tengeri) hal, vagy a csirkemell. Mindkettő hamar sül, grillezve, vagy sütőben fél óra alatt kész van, különböző fűszerekkel elég változatosan el lehet készíteni. Köretnek ideális lehet például a zöldségkeverék párolva, ha fagyasztva veszitek, még az is jobb, mintha rizst vagy tésztát főzne ki.

2013. jún. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:

Nézzétek a meg a következő kisfilmet, hátha meghozza a kedvét a fogyásra.


http://www.youtube.com/watch?v=_MtRfhzTEbs

2013. jún. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Kedvet kaptam. De késelni.
2013. jún. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Szív10 válasza:

Ennek a videónak semmi értelme, beszélni sem tudnak, kb olyan színvonalas mintha egy csecsemő készítette volna.


Próbálja ki a Flabélost!

Amúgy nehéz olyan emberen segíteni, aki kicsit sem akar magán segíteni.

2013. jún. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Baltát is elővettem az ágy alól (L)
2013. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Sajnos a szembesítés nem nagyon használ, 20 éve intenzív osztályon ápolónő. Pont neki tudnia kéne, mit is tesz magával.

Arra gondoltam, a Dukan módszer szerint fogok főzni, arról sok jót hallottam.

A Flabélos is jó ötlet, köszönöm :)

2013. jún. 4. 21:50
 10/18 anonim ***** válasza:
Sok sikert hozzá, és az érettségihez is!:)
2013. jún. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!