Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem megy le több, el vagyok...

Nem megy le több, el vagyok keseredve. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

95 kilóról indultam, most vagyok 83-84.

Fizikai munkát végzek, sokat szaladgálok, az evésröl szinte már leszoktam. Sokszor már 500 kalória alatt eszem egy nap, hetente mégis csak egy pár dekát (ha) fogyok.

Tegnap 83 kilót mutatott a mérleg, ma már 84-et. Tegnap volt egy kis baráti összejövetel, és megittam egy üveg bort, és ettem pár szem chipset mártogatós szósszal, meg egy pálcikás Magnumot, amúgy ugyanúgy keveset ettem. Nagyon elrontottam? Hetente egyszer becsúszik egy ilyen kis nasi, de amúgy tényleg keveset eszem, és sokat mozgok. Többször ingadozott már a súlyom 10-20 kilókat, egy pár éve egy ilyen fogyókúrával már rég 70 kiló voltam, most meg csak nyüglödöm. Újra 70 kiló szeretnék lenni, úgy el vagyok keseredve. Olyan bulldózernek tartom magam. Valaki segítsen.

Köszönöm


2013. jún. 2. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:

át állt a szervezeted koplaló üzemmódra


[link]

2013. jún. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Gratulálok (gratulálunk) az eddigi eredményedhez :)


Viszont elkövettél egy gyakori hibát, lehet ez neked nem, csak nekem mint külső szemlélőnek tűnik fel. Nem baj, ezért is van ez az oldal.


Sokszor 500 kalóriát (vagy kevesebbet) eszel.


Táplálkozási hibák: nem megfelelő minőség (leggyakoribb)

túl KEVÉS mennyiség (a tied, de lehet a minőség sem jó..)


Túl sok evés szinte nem létezik!


Nagyon egyszerű a megoldás. Jóllakásig egyél igazi ételekből, ahogyan egyébként az őseink mindig is tették, csak mostanában terjedt el hogy nem ételt eszünk hanem mondjuk cukrot, innentől pedig az egész táplálkozás felborul és jönnek a táplálkozással kapcsolatos betegségek.


Hús, zöldség, zsír, gyümölcsök, olajos magvak, gombák. Ezeken kívül mást ne légy hajlandó megenni.


Persze zöldségek közül is a magas keményítő tartalmú babféléket, krumplit, kukoricát érdemes kilőni legalább addig amíg egy viszonylagos jó egészség, szép szálkás-karcsú testet el nem ér az ember.


A mennyiség pedig irracionális 1200-1500 kcal alatt. Ha valaki eszeik zsíros húst, akkor össze kell jönnie ennek a mennyiségnek. Márpedig nagyon ajánlott lenne ezt enni, zöldségekkel.


Nem tudom hogyan eszel általában, de a magyarok tipikus kajáinak többsége pont olyan minőségű mint amiket te nasinak nevezel. Jégkrém, chips, szósz -> ez pont olyan mint a tej, kenyér, krumpli, rizs minden nap.. Így érthető a probléma a táplálkozással gondolom, és felvázoltam hogyan kéne enni valójában.

2013. jún. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, értem. De hogy kapcsoljam ki mostmár az "éhezö üzemmódot"? Ha elkezdenék normálisan enni, annak iszonyat hízás lenne a vége.Tessék! Megnézhetem magam! A tinédzserkori,korai huszonéves kori hánytatások, koplalások, falási rohamok, rengeteg súlyingadozás tette ezt velem, hogy 27 évesen itt tartok. Legalább más tanuljon a hibámból.
2013. jún. 2. 12:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Elkezdesz sok zöldséget enni, nem látom benne az óriási hízás lehetőségét. De komolyan nem. Sok zsírosító saláta wáá :)


Ha el is kezdesz hízni valamennyit (lehet meg sem látszana) pár hónap után normalizálódhatna végre az anyagcseréd, emésztésed és helyre jönnél. Nem lehet minden lépés meghozatalától félni, mert egy helyben maradsz. Egy helyben pedig úgysem maradsz, romlani fog minden ha nem kapod össze a dolgokat.

Szerintem.

2013. jún. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ahogy harcos irta: ne a kenyeret kezd el tömni magadba hogy akkor most már nem fogyozol, hanem a párolt, vagy éppen nyers zöldségeket, natúr sült húsokat stb. tejtermék, péksüti, cukros üdítőtől meg köszönj el... gyümölcs meg max az étcsoki maradhat..
2013. jún. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nem bölcs dolog ilyen keveset enni, még akkor sem, ha fogyózol. Lelassítja az anyagcserét, ha ilyen kevés ételt kap a szervezeted, és egyből raktározni fog, amint megteheti, amit te is megtapasztaltál most a kis heti bűnözésekkel. Napi 1000 kalória minimum, plusz a rendszeres mozgás. Inkább naponta többször egyél, keveset, és összességében normális mennyiséget. Sokkal többet el fogsz érni vele. A hirtelen sok kalóriabeviteltől pedig óvakodj, mert mint írtam, a szervezeted raktározni fog. Bármit lehet enni, amit megkívánsz, csak mértékkel. Minden nap jöhet egy kis bűnözés, akár, csak ne este 6 után, és (nem győzöm hangsúlyozni) ésszel! Ha minden nap, vagy minden másnap engedsz magadnak egy kis finomságot, nem leszel annyira kiéhezve rá, és nem fogsz hirtelen nekiesni a hűtőnek.
2013. jún. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

És garantáltak lesznek a krónikus betegségek (minden nap egy kis bűnözéssel)

*a szerk.

2013. jún. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!