Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pilates-el tényleg lehet fogyni?

Pilates-el tényleg lehet fogyni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 6. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Semmilyen mozgás nem fogyaszt, a pilates egy nagyon jól eltalált gyógytorna, erősítés.


A cukorevés mellőzésétől lehet tényleg fogyni :)

2013. jún. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

A lisztes kajákat is mellőzd.

Fogyni csak diétával lehet.

2013. jún. 7. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Inkább csak erősödni, izmosodni, diétázz is mellette, meg kombinálj több mozgásformát.
2013. jún. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
állítólag lehet, de nem fogyásra van. ahhoz túl lassú, nem intenzív.inkább alakot formál, de eredetileg nem arra van (naná, férfi találta ki...), hanem erősít, gyógytorna.
2013. jún. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Callanatics is erősít és gyógytorna, pedig nő találta ki.


De mindegy szerintem, a Pilates is Jógán alapszik, azt pedig hogy kik dolgozták ki.. tudtommal feledésbe merül.

2013. jún. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mindkettőnek eredetileg ugyanaz volt a célja. vagyis, hasonló. Callan Pickneynek mozgásszervi nyavalyája volt (valami derék, vagy csípő, vagy gerinc, ilyesmi gond, amivel született), szóval nem lehetett neki azt mondani, na akkor most fuss öt kört, meg emelj súlyt, stb. azért fejlesztette ki a callaneticset, pici mozdulatokból álló tornát.

Joseph Pilates meg a sérült katonákat akarta rehabilitálni, nekik megint csak nem lehetett azt mondani, hogy most akkor ugorj. hasonlót fejlesztettek ki, nem csak a jógát használták, hanem pl. a balettet is. én callaneticset csináltam az egyetemen, most pilatest, de eredetileg callaneticset kerestem:) csak az nem volt a sportközpontban, csak máshol, viszont akartam úszni járni is, így bérlet mindenképp kellett, gondoltam, kipróbálom a pilatest, mert azt olvastam, hogy hasonlít. egyébként, annyira nem hasonlít, csak annyiban, hogy egyik sem ugrálós, lassú, pici mozdulatok vannak benne. de egyiket se fogyókúrás sportnak találták ki.

2013. jún. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindhármat (az úszással együtt) jó mozgásnak tartom. Ez nagy szó tőlem.


Ráadásul ha úgy eszik valaki ahogy kell, akkor a fogyással sem lesz gond.

2013. jún. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!