Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Unalom, stressz?

Unalom, stressz?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat eszek úgyhogy egyáltalán nem vagyok éhes sőt hányingerem van és fáj a fejem is,de nagyon ideges vagyok stressz az egéz életem és csak a finom kajákba látok vígaszt. Megoldhatatlannak tűnik a helyzet,kétségbe vagyok esve:(
2013. jún. 8. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Életvezetés?
2013. jún. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mi az?
2013. jún. 8. 08:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Keress olyan elfoglaltságot, ami eltereli a figyelmed az állandó nassolásról. Pl. sportolás. ez a leghasznosabb. De kereshetsz magadnak más hobbit. A sportot azért írtam, mert úgyis fogyókúra témakörbe írtál, szóval az lenne a legjobb választás.
2013. jún. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hálát adok az istennek/természetnek/vagy kitudja minek,de szerencsés az alkatom,ahhoz képest,hogy napi 4 ezer kalóriányi édes lisztes vackot magamba tolok,csak olyan asszonyosan elhízott vagyok, csak ezaz nem tudom mi okoz örömöt,komoly családi problémák vannak és ez maga után hoz mindent,így baj van a suliban,barátkozással és néha már nem bírom. Ez az egyetlen nyugodt pont az életemben,hogy leülök valahova ahol nincs verekedés ordiblálás és betolhatok egy finom tábla csokit vagy akár kettőt is. Eléggé érzelmes ember vagyok és minden lelkesedésem elnyomják,enni meg lehet titokban is. Már sok mindent próbáltam de nem éhségből eszek rendszerint..
2013. jún. 8. 09:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát át kéne gondolni és szervezni hogy mennyit stresszelsz (kezelni a stresszt).


Úgy alapjáraton, ehhez kialakítani egy életmódot ami magába foglal terápiát a stressz kezelésére (ez lehetne egy mozgás, például taichi vagy jóga nagyon jók).


És helyes táplálkozás, ami legalább abban segít -ha már minden rossz- hogy ne elhízz ha eszel, hanem tápanyagokhoz jussál. Nem terhelné meg az emésztőrendszeredet, a szervezetedet, talán elmúlhatna a hányinger is - bár az inkább pszichés lesz nálad.


Minden helyzet megoldható csak ismerni kell sok megoldási lehetőséget, és akarni megoldani. Az emberek ha akarnak valamit akkor piramisokat építenek gépek nélkül.. ne álljunk már hozzá úgy hogy valami megoldhatatlan. Legfeljebb nehéz, na ezt én is bőven átérzem.. Nehézségek, azok vannak.


A stressz, lelki gond is csak egy nehézség, amit már előtted rengetegen kezeltek.. követni kell a módszereiket.

2013. jún. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem csak akkor kell sportolni, ha valaki elhízott.. jót tesz a testednek és lelkednek
2013. jún. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először is próbálj meg csoki helyett zöldséget vagy gyümölcsöt enni ha ez nem megy akkor kevesebbet mondjuk egy tábla helyett felet/háromnegyedet kettő helyett egyet/másfelet és így tovább csökkentsd az adagod.

Menj ki a szabad levegőre, sétálj este, ha van kutyád vidd el napközbe, vagy csinálj olyan dolgokat ami megnyugtat és nem hallod/látod az otthoni zűrzavart.

Kezdj el sportolni ha van lehetőséged akkor jógázz, De ha nincs akkor menj el este kocogni vagy sétálni. Engem ezek mindig megnyugtattak.

2013. jún. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!