Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogy tudtok kitartóak...

Ti hogy tudtok kitartóak lenni és hogyan ösztönzitek magatokat?

Figyelt kérdés

Ha csak pár kilótól szeretnétek megszabadulni, de voltaképp úgy is elfogadjátok és szeretitek magatokat, ahogy épp vagytok?


Én 170 cm vagyok, 62 kg, lány. Sokan csinosnak mondanak, egyenletesen oszlik el rajtam a súly (viszonylag szélesebbekk a vállaim, a csípőm, erősebb testfelépítésem van). Elfogadom így magam, ám sokszor úgy érzem, hogy azért csak lehetnék legalább néhány kilóval könnyebb, kecsesebb lenne az alkatom és talán nagyobb önbizalmam lenne. Már évek óta tartom ezt a 62 kg-t, se nem több, se nem kevesebb. Ám 3 hónap múlva lesz egy rendezvény, ahol szeretném a legjobb formámat hozni, addig tényleg jó lenne leadni néhány kilót. De hogy legyek igazán kitartó, ha közben így sincs nagy problémám magammal? Lehet, hogy ez így hülyén hangzik, de így van. :D Ha elhatározom, hogy elkezdek rendszeresen mozogni, akkor egy hétig csinálom, utána megunom, elfáradok, belenézek a tükörbe és elkönyvelem magamban, hogy végülis így is elvagyok én magammal. Nincs elég kitartás bennem, pedig tudom, ha pár kg lemenne, akkor sokkal elégedettebb lennék magammal.


2013. jún. 15. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bennem azért van motiváció, mert én nem csak egy eseményen/rendezvényen akarok jól kinézni, hanem egész hátralevő életemben!

Motivál, hogy most már szinte a boltok plus size részén kell keresgélnem, ami ruha fel is jön, az hülyén áll rajtam, feszengek benne.

Amikor elcsábulnék egy sütire, végiggondolom: a süti pillanatnyi örömöt okoz. Én olyan vagyok, hogyha már fogyókúra, csinálom rendesen, és jem csábulok el. Keményen csinálom, mert ha már megeszek egy szelet sütit, bedepizek, és felfalom az egész hűtőt... Ezt az elején még nem csinálom, mert még nem szoktam hozzá az új étrendemhez, könnyen visszaesnék, de kb. 1 hónap után már megengedek majd magamnak heti egy finomságot.

Engem az is motivál, hogy most kövéren tiszta szarul érzem magam, önbizalomhiányos vagyok, az utcán összegubózva közlekedek. A ruháim feszülnek, remeg a lábam, a hasam...

Meg hogy minden nyáron ki kell hagynom a strandolást, mert ilyen alakkal semmiképp nem mennék ki.

Rajtam is egyenletesen oszlanak el a kilók, e már ott tartok, hogy ez is látványosan meglátszik.

Nekem ez a 2. napom, és úgy érzem, most sikerülni fog! Nincs suli, bőven lesz időm sportolni is.

17L 170 cm, 75 kg

2013. jún. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én elkezdtem rendszeresen mozogni. Néha baromira kemény, és nincs hozzá kedvem, de utána meg hihetetlen jó érzés, hogy mégis megcsináltam. És úgy vagyok vele, ha már ennyit "szenvedtem" (amúgy szeretek sportolni, csak néha nem könnyű), akkor ne essek már vissza. Plusz a cél lebeg a szemem előtt, hogy még jobb is lehetek.
2013. jún. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Más kérdés, hogy elfogadod e magad, meg más hogy mennyire akarsz (saját magad számára) tökéletes lenni. Én mindig tudnék magamon vmit változtatni, jobbá tenni, ez motivál. A kis változások, a tökéletességre való törekvés. Ez persze nem létszükséglet, nekem hobbi.

167/53kg

2013. jún. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Személy szerint engem az motivál ami az első hozzászólót,ha arra kerül a sor hogy elcsábít az édesség akkor visszagondolok a kemény munkára amit beleöltem az eddigiek során abba hogy legyen egy "jó" alakom és akkor rájövök hogy az a "szenvedés" és fájdalom(izomláz,stb.) mind hiábavaló volt egy pillanatnyi kis örömért és ekkor már nem találom kívánatosnak az adott dolgot (csoki,süti,stb.)Ami meg a félbehagyott mozgást illeti gondolj arra hogy az az 1 hétnyi küzdelem a kilók ellen most mind kárba vész,és mivel azt mondtad hogy már évek óta tartasz egy fix testtömeget gondolj arra is hogy csak ezt az 1-2 hónapot kell kibírnod és utána már minden rendben lesz nem kell többet küzdened a kilók ellen.
2013. jún. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok. Olyan 5kg felesleg körül lehet rajtam, én is megállapítottam, hogy nem vagyok annyira kövér, csak egy pár plusz kiló van rajtam, nem halok bele, nincs rossz hatása az egészségemre.

Most nyáron komolyan belekezdtem, szerintem így könnyebb átállni egy új életmódra, amit ősszel, suli kezdéskor is lehet tartani. :) Edzés közben Rocky filmzenét hallgatok, engem az a halál-szélén is motivál... :D Ha pedig abba akarom hagyni, csokit-fagyit-sütit enni, akkor végiggondolom mennyit küzdöttem addig, és hogy mennyire nincs is szükségem rá, vagy pedig fent van youtube-on is, a Rocky 6ban van Stallonenak egy inspirácós beszéde a fiához, azt meghallgatom és onnantól kezdve nincs baj a motivációmmal. :)

2013. jún. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :)
2013. jún. 17. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!