Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Zabot lehet enni fogyókúra...

Zabot lehet enni fogyókúra alatt? Zabkását? (Ha igen) Hány dekát érdemes? Hogyan?

Figyelt kérdés
2013. jún. 18. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Igen, lehet, naponta 3x 50 deka ajánlott kanállal fogyasztva.
2013. jún. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehet. Én legalábbis ettem,és fogytam vele. (Persze mozogtam is mellette,és hallgattam Papa Roach-ot is!)

Én megfőztem tejbe meg vízbe(fele-fele arányban),oszt' kész.

2013. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Még csokitortával is lehet fogyni.

De nem ajánlott. Ugyan így van a zabbal is. Az ember rengeteg kaján 'elél'. De nem minden jó a hosszú távú egészséghez, márpedig a szálkás testhez nem árt az egészség is. Ehhez meg nem biztos hogy tömény szénhidrátot kell enni, nem azért mert tilos, hanem mert szimplán értelmetlen.

2013. jún. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szénhidrátot muszáj enni. És nem! Csokitortát nem szabad enni fogyókúra alatt, mivel a benne található szénhidrát egészen más, mint a zabban!

[link]

2013. jún. 18. 14:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért a csokitorta meg a zabpehelyben található szénhidrátok közt akad némi különbség!
2013. jún. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Milyen különbség akad?


Igen, láttam már az olcsó táplálkozási piramist, mindig elhízott és szívbeteg emberek mutogatták.


Az feltűnt, hogy az ember hús és zöldségevő, a zab meg legalább annyira hús/zöldség mint a csokitorta?


Amúgy a csokitorta is zabból (vagy más gabonából) készül. Tehát ugyan az! Csak ezt nem kellemes belátni. De ennyi erővel értelmesebb lenne zabot nem enni, tortát meg igen. Hiszen a torta legalább finom, amellett érdemes kardoskodni :)


Mi ez a szénhidrátot enni kell? Ez 50 évvel ezelőtti dogma, ezen már mindenki túllépett aki tudja értelmezni a tükörképét (tükörkép: látja hogy nem egy egysejtű aminek szénhidrátokra van szüksége. miért kellene enni? legfeljebb lehet, de nem kell)

2013. jún. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Te nem fogod fel, hogy még egy műveletlen ember is többet ért a táplálkozáshoz, mint te. Nem értem minek kommentelgeted mindenhova a kitalált fogyókúrádat. De te egyél csak napi 1 kg zsírt meg 2 kg húst és fogyjál. Ellentétben a táplálkozási piramis máig a biológiai könyvek bármelyik oldalán ott van. De te nyilván jobban tudod, mint az egyetemek professzorai... Meg megemeli a vércukorszintet... Kedvenc mondásod! Istenem. És akkor mi van??????????
2013. jún. 18. 14:49
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Hogyhogy és akkor mi van? Te akarsz fogyni vagy én?


Mégis mi ez a hangnem? Meg hogy valami egyetemi professzor jobban tudja mint én?


Had hívjam fel a figyelmedet: A biológia könyveid alapján még mindig egy több mint fele részt elhízott társadalom működik! Erre ne legyél már büszke!


Meg hogy neked hiteles egy olyan táplálék piramis, ami pont a legolcsóbb, gluténos keményítős táplálékokon nyugszik.. Jézusom! Ez hol logikus?


Megemelkedik a vércukorszinted -> az inzulin is megfog. Azaz zsírosodsz tovább. Ne csinálj úgy mintha ezt nem fognád fel, eddig is ezt a magas inzulinszintes hízókúrát csináltad.. vagy csak poénból írsz ki kérdést arról, hogy lehet-e zabot enni fogyókúra alatt.. persze..


Hát egyél. Meg kenyeret, mert valaki ezt találta ki. Ha az nem érdekel hogy így csak betegebb és betegebb leszel, hidd el engem legalább ennyire nem érdekel a te egészséged, fogyásod. Valójában annyit vártam volna hogy 'kösz'.

Ennyi. Látom ezt már nem divat belenevelni a gyerekekbe, hogy megköszönjék a segítséget. Hogy nem tetszik amit írok és inkább a szívbeteg disznók étkezését követed már nyilván nem érdekel engem.

2013. jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Már bocsánat. De zab igenis fogyasztható, és igenis másféle szénhidrátforrás, mint a kenyér.

Egyrészt, rostban gazdag táplálék, így a bevitele ajánlott, gyorsítja az emésztést, etc. Másrészt valóban szénhidrátban gazdag, de nem mindegy, hogy gyorsan vagy lassan felszívódó. (Glikémiás index!!!) A zab lassan felszívódó. Ergo kevesebb tápanyag alakul cukorrá, majd ragad meg zsír formájában.

A lényeg; eheted, csak lehetőleg a nap első felében.

2013. jún. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez fikció. A glikémiás index önmagában csak egy jól hangzó kifejezés.


Az feltűnik hogy semmi hasznos tápanyag nincs a zabban, csak ugyan az a keményítő mint a kenyérben, krumpliban, ez a keményítő pedig GYORSAN FELSZÍVÓDÓ SZÉNHIDRÁT. És glükózból áll, és glükózzá bomlik le a vékonybélben.


Szóval ez a glükózbomba ami jó? Komolyan, ezt ajánlják még fogyáskor? Miért nem tápanyagokat? Tudjátok, amiben fehérje van, zsír van.. vitaminok, ásványi anyagok.


A gabonák rostjairól mit tudtok? Azt ugye hogy elég rossz az emésztésnek. Kiviszik még azt a kevés ásványi anyagot is ami esetleg a növényben lenne, gátolják az emésztést..


Ez nektek az ideális táplálék? Nincs kissé alacsonyan az a bizonyos mérce? Hogy lehet ilyen kevéssel beérni? Háborúban nem válogat az ember, eszi ami van de most is ennyi a szint, együnk zabot jó dolgunkban? Ezt mennyire sikerült racionálisan átgondolni? Zöldség és hús helyett holmi zab.. gratulálok.

2013. jún. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!