Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Leszeretnék fogyni és a...

Leszeretnék fogyni és a tanácsotokat kérem, segtitenéte?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok 150 cm (tudom kicsi vagyok9 és kb 70-74 kg ha nem több,elszertnék kezdeni fogyókúrázni de annyira nincsen hozzá akaratom pedig van rajtam bőven :( Mivel a párommal élek és sajnos még nincs munkám igy pénz szűkében vagynk ezért ilyen extra szupi diétákat biztosan nem tudnám megvenni,csak annyit tudok tenni hogy mindent eszek de mértékkel,futni nem nagyon szeretnék mert nem birom,én kardio edzésre gondoltam,youtubon sok video fennt van és avval kb mennyi idő alatt lehetne lefogyni egy 50-55 kg-ra? azt tudni kell még rólam hogy körte tipus vagyok,nagyon csúnya a csipőm és a combom :( kérlek segitsetek :)

2013. jún. 19. 17:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Extra szupi diéták nincsenek :) Az egészséges táplálkozás többe kerül, mint egy egyioldalú, egészségtelen, olcsóságra kihegyezett, de egy átlagos modern rossz táplálkozást nem nagy ügy kicserélni egy egészségesebbre extra költség nélkül...

Azt nem lehet megmondani, mennyi idő alatt fogysz le, de heti fél-egy kilót szoktak mondani kifejezetten jól haladó fogyás esetén, ennél több nem extra nagy túlsúlynál nem is mehet zsírból, a test folyamatai miatt, egyszerűen nem képes gyorsabban felhasználni a tárolt zsírt. De teljesen természetes, ha az elején vagy közepén vagy bármikor egy ideig lassabban vagy sehogy sem megy a fogyás. A "mindent, de mértékkel" megközelítésnél azért van jobb is, de ha Te csak azt vagy képes tartani, akkor az is jobb, mintha semmit sem teszel... Azt azért megjegyzem, hogy a szénhidrát erőteljes lecsökkentése nem rossz ötlet (mit tudom én, mit tudsz, írok mindent, ami eszembe jut, hogy hasznos lehet :P).

Ne is fuss, jelentősebb túlsúly esetén elég megterhelő tud lenni a térdeknek, bár ez izomzattól is függ. A sok ugrándozást tartalmazó gyakorlatokat, táncokat sem ajánlom eleinte. De a mozgáshoz nem értek sokat, úgyhogy ezt most hagyom is. A teljes test megmozgatása, izmosítása jó dolog, jobban is nézel ki a végén, a testedben is tudatosítod, hogy Te bizony használod az izmaid, tartsa meg őket (persze ahhoz megfelelően is kell enni. különösebb izmosodást kalóriadeficittel nem lehet elérni, kezdőként eleinte picit igen, úgy tudom, de az izomtömeg növelése alapvetően plusz kalóriát igényel).

2013. jún. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!