Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Két kérdésem van: 16 éves...

Két kérdésem van: 16 éves lány vagyok 178cm és 65kg szerintetek ez nem túl sok? A sprektumon megy egy sororzat az egészségünk tények és tévhitek és abban ment egy rész h mikor érdemes edzeni és már nem emlékszem h reggel vagy este, mi a tippetek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 10. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Tök mind1 mikor edzel! Az a lényeg, hogy előtte egyél ami adja az energiát. Reggel azért nehezebb mert még nem vagy betöltve kajával. Este ezért is megy jobban, van miből hajtanod magad!
2010. ápr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
178 centihez szerintem abszolút ideális a 65 kiló.
2010. ápr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A BMI szerint teljesen normális testsúlyú vagy.
2010. ápr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az életkor szinte mindegy :) Az ideális testsúly a könyvek szerint a MAGASSÁG (cm)-110. Ez a te esetedben 178-110=68 kilogramm lenne. Tehát a testsúlyod ideális! A könyvek szerint!!!

Én mindig azt szoktam mondani, hogy az az ideális amiben jól érzed magad és tetszel magadnak ha a tükörbe nézel. /na jó, azért mondjuk 150 kilósan ne érezd magad jól :) / Ez alól a kitétel alól a sportolók és a "beteg" emberek kivételek. Mindenki másra igaz.

Edzeni gyakorlatilag bármikor edzhetsz. Én mégis inkább a reggeli edzést ajánlom, egy igen egyszerű okból. Az esti edzés persze intenzitástól függően alvási gondokat okozhat. Ám ha ez nálad nem jelentkezik akkor edzetsz bátran este is!

Üdv : P. - Okl. Szakedző

2010. ápr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat főleg az utolsót. sprtnak a ftást választottam és az lenne a kérdésem h mennyit fussak reggel???
2010. ápr. 12. 16:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha fogyni szeretnél és a futást választottad 2 választásod van. Vagy folyamatosan futsz 40 percig az ébredési pulzusod 2,5*-vel (tehát ha ébredéskor mielőtt kimásznál az ágyból megszámolod a pulzusod és az 50/perc akkor 50*2,5=125) többel ne!! mert az ébredési pulzus 3 szorosa az már az úgynevezett szubfrekvencia, amit a szíved még elbír szóval azzal ne játssz!! A másik lehetőséged az intrevallum edzés. ez ráadásképp még időtakarékos is és nem annyira monoton, mint a 40 perces futás. Ez pár lépésben a következő:

1.

5-10 perc bemelegítés, pl. egy laza séta


2.

pörgesd fel a pulzusodat 30 másodpercig (gyors futás)


3.

60 másodperc pihenő, pl. laza séta, hogy a pulzusod visszaálljon


4.

Ebből a 30:60 másodperces változó intenzitású gyakorlatból végezz 10 kört


5.

5-10 perc levezetés, ami ismét lehet lassú séta


Ez hatásosabb és 10 perc bemelegítéssel és 10 perc levezetéssel is csak 35 perc. Maga a gyakorlatsor 15 perc!! Ezt szinte bármikor csinálhatod amikor van egy szabd félórád.


Üdv : P - Okl. Szakedző

2010. ápr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!