Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van alapja annak hogy valaki...

Van alapja annak hogy valaki genetikailag hajlamos az elhízásra?

Figyelt kérdés

Csak érdekel, hiszen a családunkban mindenki elhízott. A legtávolabbi rokon is.

Egyébként onnan jutott eszembe, hogy kb. 5 hónapja váltottam életmódot, és mivel "csak" 13 kg-ot fogytam, a hétvégén e kapcsán 2 ember is mondta, hogy nekem el kell magam fogadnom, mert ez genetika. Hozzátenném, hogy a fogyásom nem látványos, a nagy kezdősúly miatt.

Ezt honnan veszik az emberek ? Nem tudom hogy magukat akarják nyugtatni, vagy van e olyan aki tényleg nem tud lefogyni a genetika miatt.


2013. jún. 25. 01:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Genetikai hajlam testalkatra van. És ez nem öröklődik egy az egyben tehát endomorf szülőnek lehet ektomorf gyereke.. és fordítva ('_')


A családodban azért elhízott mindenki, mert mindenki lisztet eszik.


Hogy honnan veszik az emberek ezt a genetika dolgot.. nos, én nyugodtabban aludnék ha nem sok fogalmuk lenne az embereknek a génekről. Semmi GMO miatt, egyszerűen csak az átlagember úgyis hülye (már elnézést) mi a francot foglalkozna genetikával? Úgysem tud ilyen szavakat értelmesen használni, akkor meg?


Azért fogják genetikára, mert látták valami filmben hogy van ilyen, aztán most ez bekerült a valóságelméletükbe. Ne foglalkozz vele, össze-vissza beszélnek, sokszor nem is tudják miről. De ez nem baj, hát emberek istenem..

2013. jún. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

A családon belül nyilván hasonlóak a táplálkozási szokások.


Mindenki le tud fogyni.

Ha szükséges, a betegségeket ki kell zárni, pl. pajzsmirigy alulműködést.

2013. jún. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Második!

Nyilván NEM véletlen írtam, hogy távoli rokon. Olyan, akivel nem tartjuk a kapcsolatot( kb a 90%), csak tudjuk, hogy van, és nagyon kövér. Miért lenne hasonló az étkezési szokásunk az övéikhez ? Baromság. Nekem PM alulműködésem van, de a családban másnak nincs.

2013. jún. 25. 01:56
 4/13 A kérdező kommentje:

Első!


Nem foglalkozom vele, csak jól felhúztak ezzel a hülyeséggel.

Amúgy minden ember eszik lisztet, az emberek 80% legalábbis biztos, még se kövér mindenki. Azért, hogy a családban mindenki 40 kilóval több mint kéne, nem hiszem hogy véletlen. Mint már írtam, nem élünk együtt, nem tartjuk a kapcsolatot.

2013. jún. 25. 01:58
 5/13 anonim ***** válasza:
14%

"emberek 80% legalábbis biztos, még se kövér mindenki."


Persze, mert az ektomorfok fiatal korban nagyon nehezen híznak el, és sokan csak belül zsírosak (viszcerális zsírosodás) és meghalnak mire látványos úszógumit, izomvédőréteget növesztenének.


Valójában a lakosság több mint 50%-a elhízott, de ez csak BMI alapján számított elhízás, ha a maradékot megvizsgálnák azok is aránylag sok zsírral élnek csak mellette kis izomtömeggel, ezért formálisan nem elhízottak. Mindez pont azért, mert az emberek többsége, valószínűleg több mint 80% ugyan azt a keményítő alapú táplálkozásmódot folytatja.


Ha nálatok több az elhízott: igazából örülhettek is, ez azt is jelenetheti hogy takarékosabb a szervezetetek. Ez pech akkor, ha sok keményítőt, cukrot akartok enni de szerencsés lesz éhezéskor.


Autoimmun PM alulműködés sok esetben nagyon szépen reagál gluténmentes táplálkozásra. Csak hát úgy fél év mire a glutén és a hatásai kiürülnek a testből és a betegség elkezd észrevehetően javulni.

2013. jún. 25. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
A genetikával az akaratgyenge hisztipandák szoktak dobálózni, jellemzően a lányok. Ahhoz lusták hogy futni vigyék a seggüket, egyszerűbb a genetikát szidni két Big Mac betolása között, na meg a pasikat, hogy nem fogadják el őket...legjobb esetben valami 90 napos kreténséget vagy más alibidiétát csinálnak, ami használni nem használ,de arra pont elég hogy megnyugodjon a lelkiismeretük...
2013. jún. 25. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a musort ajanlom megtekintesre azoknak, akik a genetikara akarjak fogni a dolgokat:

http://www.youtube.com/watch?v=E_PhCo285fY


Aki nem ert angolul: egy kover csaladot megvizsgaltak genetikailag, hogy miert elhizottak, es valoban talaltak olyan geneket, melyek segithettek az elhizasban: jobban szeretik a zsiros etelek izet, nehezebben erzik a telitettseg erzeset es a derekuk kore szedik fel a tobbletet. De ennyi. Egyszeruen csak sokkal szarabb kajakat ettek es tobbet, mint mas emberek es elhiztak. Csak nezzetek meg 17:20-nal azt a kajamennyiseget es minoseget, amit egy het alatt megesznek.


Ennel a kerdesnel is is megmondtam, hogy nincs olyan, hogy genetikailag elhizott, aztan kaptam a fejemre. http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__42..

2013. jún. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nyilván van genetikai különbség, de csak arra nem lehet fogni az elhízást :) S az is le tud fogyni, legfeljebb kicsit nagyobb erőfeszítéssel. De ez a lelki alkatról, a megszokásról, a körülményekről is elmondható, az is sokat tud befolyásolni. Sok tényező van, de kevés az, ami miatt nem lehet lefogyni.


13 kiló 5 hónap alatt... Ez nagyjából az én fogyási sebességem is, nem valami gyors, de határozottan van, s mivel közben mindig finomakat eszem, s jóllakom, nem vagyok vele elégedetlen :) Gondolom, hosszú ideig tervezel élni, belefér, hogy ne hipphopp fogyj le, ami nem is olyan egészséges, a bőrödnek is nehezebb...

Az emberek nyilván beszélnek hülyeségeket s különösen a mai elhízott társadalomban szeretik lebeszélni az embereket a normális, egészséges szintű fogyásról is, ne törődj velük.

2013. jún. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Nincs!
2013. jún. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%
Kösz a 0% hasznos választ, amikor ugyan azt írtam mint a többiek. Én azért nyomkodtam a zöld pacsikat, márcsak a poén kedvéért.
2013. jún. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!