Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani jó diétákat,...

Tudnátok mondani jó diétákat, illetve valamilyen edzést kóros elhízásra?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok.

Mérlegen utoljára 2012 márciusában álltam ekkor 126kg-t mutatott a mérleg.(kb 178cm magas voltam, most se sokkal több) Azóta ár rá se merek nézni a mérlegre, mert nem akarom látni, hogy mennyi ment fel 3/4 év alatt.

Itthon tornáztam 30 percet, illetve jártam edzésekre: spinning úszás, néha futottam egy kicsitazért csak kicsit mert az izületeimet nem akarom tönkretenni) kevesebbet is ettem. Eleinte fogytam néhány kilót, de ez egy idő után megállt, és visszahízta pedig mindent csináltam úgy ahogy addig. Emiatt szinte csak szenvedés volt minden edzés, diéta mert tudtam, hogy nem fogok fogyni és emiatt most hogy elkezdtem a 11.-et már nem is járok sehova, hétvégenként biciklizek, keveset eszek de a kilók ugyanúgy jönnek. Most kb 135-140kg lehetek. Emiatt idegenek közé nem szeretek menni, ismerősök között nincs baj az önbizalommal...még

Meg ugye 17 évesen már ha nem is akarjuk, ebben a korban már azért vannak lányok akiket szeretnénk közelebbről megismerni stb. De testsúlyom miatt nem is próbálkozok, mert tudom, hogy úgy se sikerülne. Jelenleg ez motivál, hogy lefogyjak, hogy sikerüljön összejönni, egy lánnyal, és tudom, hogy ő is érez irántam valamit, de én addig nem szeretnék próbálkozni se amíg ekkora vagyok, mert bevallom FÉLEK, hogy a súlyom miatt nemet mond.

Bocsánat a regényért, de én úgy érzem, hogy ez így nem mehet tovább, fogynom kell. Ha valaki tud segíteni, tanácsot adni annak nagyon örülnék.

egyébként voltam emiatt korházban is, ott annyit mondtak, hogy ilyen géneket örököltem, de minden más rendben (vérnyomás, vércukor)



2013. jan. 9. 21:58
 1/9 A kérdező kommentje:
helyesírási hibákért bocsánatot kérek. Egyrész próbálok mostmár mindent 10 ujjas vakírással gépelni. Kézzel szinte hiba nélkül írok :) (ezt csak arra az esetre mondom, ha valaki ilyen helyesírási szabályzatot linkelne válasznak )
2013. jan. 9. 22:02
 2/9 anonim ***** válasza:

néztek hormonszintet, pajzsmirigyet stb. is?


csak azért kérdezem, hogy nincs-e szervi akadálya a fogyásodnak. amennyiben minden rendben van, akkor az étkezésre kell nagyon rákoncentrálnod, 70%-ban az a sikeres zsírvesztés kulcsa. ehhez jön hozzá a mozgás, hogy az alakod is rendben legyen.

2013. jan. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát azt most így nem tudom megmondani, mert én nagyon ''félek'' a tűtől meg az ilyen orvosi dolgoktól és igazából szinte nem is emlékszek semmire annyira izgultam
2013. jan. 9. 22:28
 4/9 anonim ***** válasza:
és diétázol? milyen a napi étrended?
2013. jan. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Először nézesd meg magad orvossal. Állapotfelmérés, konzultáció után kezdj bele az életmódváltásba.


Ha több kalóriát égetsz el, mint amit beviszel, fogyni fogsz!


A fogyás ilyen egyszerű! Ha ehhez tartod magad akkor nincs olyan, hogy nem tudok lefogyni. Igen is letudsz! De ez nem 2-3 hónap, nem sétagalopp. Kőkemény akarat, elszántság!

Neked nem diétára van szükséged, hanem ÉLETMÓDVÁLTÁSra. Olyanra, amire egy életet be tudsz rendezni, hiszen a cél a fogyáson kívül az álomsúly megtartása. Ez diétákkal nem sikerül!


A fogyás 70%-ban a táplálkozástól függ, 30%-ban a mozgástól.

Kerüld a fehér lisztet, cukrot, zsíros ételeket, gyorskaját, péksütiket, nasikat, üdítőitalokat.

Fogyassz sovány húsokat, halat, tojást, tejtermékeket, gyümölcsöt, zöldséget. Teljes kiőrlésű pékárut, burgonyát, rizset ritkán, keveset. (Most jön majd a megkövezés, hogy miii krumpliiii? OMG! Senki sem heti 10-15dkg krumplitól hízott meg. Az életmódváltás meg nem arról szól hogy nincs egy laza nap sem, 1-2 finom falat.Érezze jól magát hosszú távon a választott életmóddal.)

Délelőtt egyél szénhidrát tartalmú ételt(pl reggelre zab, tk kenyér), estére fehérjét(pl hús, túró ).

A szénhidrátbevitelt csökkentsd a nap kezdetétől a végéig, vacsorára minimális legyen.

Alvás előtt 2 órával vacsorázz. Csap vagy szénsavmentes ásványvizet, édesítőszerrel ízesített teát igyál.

Napi min. 2l folyadékot fogyassz el.

www.kaloriabazis.hu oldalon kb. nyomon tudod követni a kalória beviteled.

itt pedig ki tudod számítani a kalóriaszükségleted: [link] (bár elsődlegesen az orvos, dietetikus által javasolt értékeket kellene mérvadónak tekinteni!)


Én a futást nagyon nem javasolom!!! Tönkreteszi az ízületeidet. Helyette sétálj sokat, gyalogolj, tömegközlekedés helyett válaszd a lábbuszt. Könnyed gyakorlat, amit nagy súllyal is lehet csinálni a Norbi duci tréning I(én anno ezt csináltam). Fél órás program, nem baj ha nem megy végig, eleinte szoktasd magad a mozgáshoz. De minden nap mozogj! Napról napra energikusabb leszel és többre leszel képes.


Annak külön örülhetsz, hogy a vérnyomásod, vércukrod rendben van. Szerencsés vagy! Tedd össze a kezed ezért és ezentúl tegyél a testedért!

Amikor kórházban voltál nem javasoltak étrendet, mozgást? Mindenképp keresd fel a háziorvosod, ő majd továbbküld kivizsgálásra.

Sok sikert! Szorítok!

2013. jan. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb emberre, a legtöbb elhízást okozó betegségre, táplálkozási problémára igaz az,


hogy alacsony szénhidrát tartalmú, tej és gabonamentes táplálkozással helyrehozható.


Tehát ha zöldségeket és húsokat kezdesz enni, elhagyod az édességeket, lisztes-tejes ételeket, burgonyát, rizst akkor hónapról hónapra jobban leszel.

Függetlenül attól hogy mikor, mennyi zöldséget és húst eszel, függetlenül az egyéb problémáidtól.

2013. jan. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ha jól tudsz angolul, akkor a myfitnesspal.com-ot is ajánlom.


ha pedig egy kis hidegzuhany kell az életmódváltás megkezdéséhez, olvasgasd az elejéről (!) a lifetilt.hu blogját!

2013. jan. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

5. válaszoló: a kórházban annyit mondtak kb mint te :)

2013. jan. 10. 14:50
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Nos.. a kórházakban az emberek visszajáró vendégek is.. Nem biztos, hogy kézpénznek kell venni az ott elhangzottakat..


"Délelőtt egyél szénhidrát tartalmú ételt(pl reggelre zab, tk kenyér), estére fehérjét(pl hús, túró ). "


Ugy ez olyan sebekből vérzik, minthogy a reggel megevett szénhidrát kiugróan magas inzulinszint emelkedést okoz, ami csak a cukorbetegséget, elhízást sietteti. Minek?

Este a túró (tejtermék) megint csak és kizárólag a vércukor szabályozásunkat teszi tönkre, nem vagyunk növendék tehenek hogy ilyeneket együnk.


De közben magyarázatot kapunk arra, hogy miért él ennyi elhízott és beteg ember: amíg ilyen nézetek uralkodnak, addig egyre több a Kérdezőhöz hasonló ember lesz.

2013. jan. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!