Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudna ajánlani valaki egy...

Tudna ajánlani valaki egy olyan könyvet vagy oldalt neten ahol egy táblázat összefoglalja melyik étel milyen mértékű inzulin termelést okoz?

Figyelt kérdés
Lehet én nem látok a szememtől, de google barátom nem sokat segített. Köszönöm előre is. :)

2013. jún. 25. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Írd be, hogy "glikémiás index táblázat".

Minél közelebb van a 0-hoz, annál jobb.

2013. jún. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Glikémiás index táblázatot könnyen találtam, ami hasonló, de sajnos nem ugyanaz, persze jobb mint a semmi. Pl a joghurt glikémiás index alapján egy tök jó étel de inzulin termelés szempontjából már felejtős. :)

2013. jún. 25. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Inzulin akkor termelődik, ha a vérben lévő glükóz mennyisége nagyobb lesz. Ha egy étel glikémiás indexe kicsi, akkor nem emeli fel a vércukor szintet hirtelen, ezáltal a hasnyálmirigy nem kezd el minél gyorsabban inzulint előállítani.

...vagy van még a glikémiás terhelés, ami megintcsak mást jelent. Nem erre gondoltál? (lehet tévedek, de azért megkérdezem, szeretnék segíteni) :)

2013. jún. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Nem szabad linkelni mert reklámnak minősül. Beírni a google-ba hogy inzulin index és az első találatra rákattanni.. ami egyébként az inzulinrezisztenciás oldal..

2013. jún. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3.: Ó, értem, köszönöm szépen a magyarázatot. :)


Előző, köszönöm a linket!


Sokat segítettetek. :)

2013. jún. 26. 09:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Inzulin egyébként nem csak a vércukorszint emelkedésére termelődik. Lásd tej és magas inzulinválasz.
2013. jún. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!