Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akkor most ne is kezdjek...

Akkor most ne is kezdjek diétázni mert úgysem fogyok?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom hogy mozgás nélkül nem nagyon lehet fogyni. Na de én ha kevesebbet eszem mint eddig akkor sem? Egyébként csak kb 2 hét múlva tudok kezdeni edzeni terembe,mert akkor kapok fizetést. Akkor várjak 2 hétig még vagy így is lemegy 1-2 kiló?

Futni nem megyek el,mert a térdeim nem bírják. Itthon pedig nem tudok nekiállni aerobikozni, mert megunom,halogatom későbbre és semmi sem lesz belőle.

Egyébként csak +5 kilóról lenne szó.


2013. jún. 26. 23:51
 1/7 anonim válasza:
egyèl kevesebbet! semmi édességet ne egyèl..ès sok vizet igyál!! ès esténkènt ha tudsz menyèl el sétálni!
2013. jún. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gyalogolni sem tudsz?


Természetesen le lehet fogyni mozgás nélkül is,

csak ezzel az a baj, hogy ha nem mozogsz, akkor olyan jelentős mértékben kellene csökkentened a napi kalóriabeviteled, amit nem bírnál ki ép ésszel!


Mondok egy példát.


158 centis 50 kilós nő, mindössze 2 kilót akar fogyni mozgás nélkül.

Az ő alapanyagcsere-igénye 1200 kcal körül van, ennél sokkal kevesebbet NEM vihet be, mert akkor koplal, ami ugyebár nem a legjobb.

Ha 1200 kcal-os diétát tart és nem mozog, akkor ezt a 2 kilót kb. 2 (!), igen kettő hónap alatt adná le.

(És arra nincs garancia mozgás nélkül, hogy ez mind zsírból megy le.)


Ha gyorsabban akarja, akkor 1000 kcal alá kell mennie (viszonyításképpen egy Magnum majdnem 300 kcal), de így azon túl, hogy végigkoplal egy hónapot, biztos visszahízza egy nagyobb kajálással.


Míg ha ugyanez a nő mozogna, akár 1500 kcal-os diétát is tarthatna és sokkal gyorsabban olvadnának le róla a kilók.

2013. jún. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam,hogy nem fogok sportolni ,hanem 2 hétig nem tudok!

Akkor koplalok 2 hétig, köszi a választ!:)

2013. jún. 27. 00:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne koplalj, mert az visszajön. Nem akarlak megbántani, de ne keress kifogásokat. Nem tudsz futni? Akkor sétálj gyorsabb tempóban, sétáltass kutyát, biciklizz, ússz, intenzíven végezz házimunkát, lépcsőzz, túrázz. Aki mozogni akarja megoldja, nem kell ehhez a drága kondibérlet.
2013. jún. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha értelmesen eszel akkor fogyhatsz.

Egyébként miért nem edzel otthon?


Miért nem mégy el önvédelmet tanulni? Legalább elvben, elmész karatéjozni valami rádragad, és edzel is. (persze elvben még értelmes dolgot is tanulhatsz, a karate csak egy ötlet de nem a komoly tanácsom)

2013. jún. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én sem értem, miért nem tudsz otthon tornázni vagy elmenni gyalogolni vagy akar csak gyalog járni a boltba (ne a szomszéd házban lévőbe ;)) ...
2013. jún. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%
Azt is mondják 'nemakarásnak nyögés a vége'. Ezt sosem értettem mert szerintem akkor van nyögés ha két ember is akarja... DE lehet ez a mondás arra utal, hogy ha eleve nem akar otthon mondjuk aerobikozni.. meg úgy egyáltalán, lusta hozzá hogy eddzen akkor addig úgysem lesz semmi. Nem azért lesznek edzettek az izmok mert megveszi az ember a kondibérletet mert fizetést kap.. hanem mert EDZ. Halál mindegy hogy otthon, teremben vagy egy lakatlan szigeten. Aki akar, az edz.
2013. jún. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!