Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kérdés csak elméleti! Mi...

A kérdés csak elméleti! Mi történik a szervezettel, hogy reagálna erre?

Figyelt kérdés
Ha valaki alacsony szénhidráttartalmú diétát csinál,értem ezalatt,hogy 110 g szénhidrátot visz be maximum,és 2-3 hét szénhidrátszegény étrend után hirtelen a szénhidrátmennyiséget ötszörözi,vagy tízszerezi(mondjuk megeszik 2 tábla csokit és egy nagy doboz fagylaltot,vagy valami olyant,amiben egyszerű szénhidrátok vannak töménytelen mennyiségben)...Nem töltésre gondolok,hanem mértéktelen szénhidrátzabálásra. Mi fog történni? Összezavarja a szervezetet,és úgy fog működni,mint a töltőnap ennek a hatása is,vagy épp ellenkezőleg? Rendben,a cukorszint az egekbe ugrik,és ha volt ketózis,annak enyhén szólva vége. Hosszútávon hízni kezdene ettől,de egy napról (vagy egy étkezésről) van most szó. Esetleg más mi fog lezajlani a szervezetben,ami hatással lesz a fogyásra/hízásra? Nehezebben lehet újra elérni a ketózist/lipolízist? Csak kíváncsiságból kérdeztem,nem tervezek ilyesmit csinálni.:)
2013. jún. 29. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

Lerövidítve: bezabáltál, mi? :)


1-2 testépítő(!) szokott ilyen ún. böjtölési kúrát csinálni. Ezt úgy értem, hogy 1-másfél napig semmit nem esznek, csak vizet isznak(+ az edzés utáni fehérje, ami szintén folyékony halmazállapotú), majd egy ugrásra megemelik a kalóriaszintet. Állítólag jobb a fejlődésük tőle, és az anyagcserét is helyredobja, de én ebből inkább kimaradok. Asszem a tesztoszteron magazin oldalán van szó erről a témáról, ha érdekel, bötyögd be a googléba.

2013. jún. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 poiu ***** válasza:
110 g Ch túl sok, 50-80 kell a ketózishoz. Egy nap szénhidrát emeléstől szerintem semmi drámai nem történik, de ha ez kalóriában is plusz, akkor persze meg is marad. Pár nap - akár egy hét is - kell, hogy visszaálljon a szervezet a ketózisra. A csoki, fagylalt egyébként nem csak cukor, de rengeteg zsír is, szóval inkább keményítővel lehet megtörni (kenyér, rizs, krumpli).
2013. jún. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!