Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a genetika...

Miért mondják, hogy a genetika nem számít, mikor az számít a legtöbbet?

Figyelt kérdés

Általában csirkemellet, tojást, túrót eszem, próbálom mellőzni a kenyeret, amennyire csak tudom. Nem nassolok már 3 hónapja, bakerolls, chips, csoki csak elvétve jöhet szóba, és azt is azonnal igyekezek lemozogni. Rendszeresen étkezem, de nem eszem napi 1200 kalóriánál többet, nem is kívánok...


Már vagy 2 és fél hónapja minden nap biciklizek fél vagy 1 órát, heti 2-3-szor mást is sportolok(burpee, felülés, stb.) és rohadtul nem akarok fogyni. Az első két héten rendesen lement 2 kiló, de most már vagy 3-4 hete ugyanazt mutatja a mérleg...


Vékony, lapos hasú emberek meg vígan zabálják a csokit, sütit, fagyit, és mégse olyan dagadtak, mint én.


K*rvára nem akarok úgy élni tovább, hogy 169 cm-hez vagy 71.7 kg....


2013. júl. 9. 15:35
 1/8 A kérdező kommentje:

Jah tényleg, az étrendembe még a párolt vagy nyers zöldség és a gyümölcs is beletartozik.


Ásványvizet vagy teát fogyasztok,de könyörgöm, a teában tényleg ennyi cukor lenne, amitől nem bírok leadni egy dekát se? :(( Kólát egyáltalán nem is iszom... :(


Jah, és napi 3-szor egy kanál almaecet...kész vicc, hogy én nem fogyhatok...mindenki más meg igen

2013. júl. 9. 15:37
 2/8 anonim ***** válasza:

"Vékony, lapos hasú emberek meg vígan zabálják a csokit, sütit, fagyit, és mégse olyan dagadtak, mint én. "


Hú, de ismerős :D


Ha a tea cukros, az baj. Igyad natúrban vagy édeskével.


Legalább 3 liter folyadékot kéne meginnod (sima víz, cukrozatlan tea). Ha nagyon kívánod az édeset, vegyél Deit üdítőt(Spar, Tesco), sokféle gyümölcsös ízben van, cukormentes, egy deciben 2-3 kalória van csak és nagyon finom :)


Az étkezéseket oszd el 5 felé - reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora, estére fehérjét egyél zöldséggel.


A mérleg nem megbízható, nem mutatja a zsír-izom arányt. Én egy csomót fogytam zsírból,mégis alig vagyok kevesebb kilóban (talán 4-5), mert rendesen meg is izmosodtam. Lehet nálad is ez a helyzet. Dobd fel a bicajozást és csinálj intervallumos edzést, jól felpörgeti az anyagcserédet!

2013. júl. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2013. júl. 9. 15:50
 4/8 Simon0211 ***** válasza:
Az előző kommentelő nem írt hülyeségeket de azért összetettebb a dolog. Egyrészt izomépítés nem túl sűrűn fordul elő ha valaki diétán van, mivel a szervezetnek épp csak arra jut energiája h fenntartsa magát, nem hogy még izmot is felpakoljon ami fenntartása sok energiát igényel... Ez mindenki felejtse el h izomépítés és fogyás egyszerre megy... (itt azért külön kalap alá vesszük azokat akik a korábbi izomterhelésükhöz képest lényegesen angyobb terhelés alá teszik az izmaik, ehhez természetesen alkalmazkodni fog a szervezet. A napi sportolásod remek, í sport részébe nem nagyon kötök bele, csak megjegyzem, hogy a legjobb zsírégetést a heti súlyzós edzések végzésével lehet elérni kiegészítve aerob edzésformákkal minta biciklizés. A cukrok bár nem hangzanak sok kalóriának mégis problémát jelentenek! Az izmaink képtelenek felvenni (kivétel edzés után ,mikor az izmok úgynevezett anabolikus állapotba kerülnek) ezért a bevitt cukrok azonnal mennek a zsírraktárakhoz (itt azért a reggeli első étkezés kicsit speciálisabb helyzet, de erre most nem térek ki). A fehér kenyér fehér lisztet tartalmaz aminek amgas a glikémiás indexe és túl gyorsan szívódik fel magas inzulnreakciót kiváltva (az inzulin raktározásért is felelős horomon, a vércukor csökkentésével). De ez még nem az összes probléma amit már látok rövid leírásod alapján. Igazad van a genetika számít egy ponton túl, többek között nem mindenki teste reagál egyformán ugyan azon szénhidrátbevitelre (ezért van h bizonyos emberek inzulinérzékenysége elég remek így még a cukrokat is fel tudják használni elhízás nélkül). Viszont a kalóriabeviteled túl alacsony! Tudnod kel lh tl alacsony kalóriabevitel mellett a testünk raktározással reagál!!! Így mindenképpen változtatni kell a kalóriabeviteleden, úgy hogy azt a tested még ne raktározással hanem zsírégetéssel reagálja le. Másrészről tudnod kell h a testünk elsődleges energiaforrása a szénhidrát így a testtel azt az "érzetet kell kelteni" hogy a szénhidrátbevitel valójában ideális. Erre van több módszer, de mindegyik alapja hogy szénhidrát töltési és ürítési szakaszokra osztod fel a napod/napjaid (de erről itt nem kezdek el regényt írni ha személyesen írsz skypon többet mesélek). És bizony a gyümölcsök is nagy ellenségeink hisz fruktózt tartalmaznak ami haszontalan az izmainknak egyedül a májuk tudja hasznosítani de csak kis mennyiségben!!! Remélem sikerült több mindent helyreraknom a tudásodban. Sok sikert a diétához!
2013. júl. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Az az érdekes, hogy igazából nem is sanyargatom magam,egyszerűen nem bírok többet enni 1200 kalóriánál.


Kb. féléve többet ettem, de az csak a nulla tápértékű nasi miatt volt. Na, azt én már nem szoktam.

2013. júl. 9. 16:26
 6/8 anonim válasza:

Azt, hogy nem számít a genetika, maximum azok mondják, akik nem a 2 véglethez tartoznak...

Remek példa vagyok, én és unokatesóm, nagyjából egyforma magassággal, hasonló súllyal rendelkezünk, különbség csak annyi, hogy rajtam több izom és kevesebb zsír van, ennek ellenére ránk nézel csak annyit látsz, h fura módon, ki álló csontokkal, izmokkal is szélesebb vagyok nála valamennyivel... (nem nehéz annak lennem, egy másfélszer akkora térddel, csuklóval, és csontozattal...)

Családi étkezéseknél ő lesz az aki mindent a tányérjára tesz, én meg aki "sakkozom" miből mennyit is ehetek...


DE!! Abban viszont én is egyetértek, h a genetika ne legyen akadály abban, h kihozd magadból a maximumot, és amit az előző válaszoló írt, remek lesz erre :)

Pont azért amit írtál, egy normális diétának az a lényege, h egyél mindent a megfelelő mennyiségben, amennyire szükséged van, ezzel megmutatva a szervezetednek, hogy nincs szüksége raktárakra :)

2013. júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Életemben nem voltam sovány 100kg-rol fogytam le 56kg vok semmi nem lehetetlen nagyon nehéz sokan épp akkor szokták feladni mikor stagnál a súlyuk nem szabad legyél kitartó és bizti lesz eredménye :)
2013. júl. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7. Köszönöm...Jó neked. bár én is le tudnék fogyni...
2013. júl. 11. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!