Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A hollandok miert nincsenek...

A hollandok miert nincsenek elhizva?

Figyelt kérdés

A legfontosabb alapveto elelmiszereik kozott talalhato a kenyer, a tej es a sult krumpli, ebbol a tejet literszamra isszak naponta, de kenyeret is joval tobbet esznek az atlagnal. Meg sincsenek elhizva.


Ezen a grafikonon is latszik, hogy az europai elhizasi lista vegen kullognak.


[link]


Ha a szenhidratok annyira hizlaloak, akkor miert nem elhizottak a hollandok?



2013. júl. 16. 09:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

NA erre keresik sok ezren a választ rajtad kívül is:)

A japánok sem elhízottak, pedig kg számra esik a rizst.

A finnek sem elhízottak, pedig rengeteg gumicukrot és csokit esznek, vodkával kiegészítve.

Özön népcsoport van, akik rengeteg szénhidrátot fogyasztanak, mégsem híznak el, és nem tudják az okát. Egyszerűbb rámondani a minden rossz okozója a cukor, pedig ettől összetettebb problémával állunk szemben.

2013. júl. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bicajjal közlekednek. Egyébként a legkevésbé sem esznek túl sok CH-t. Májusban töltöttem néhány napot Hollandiában, tanúsíthatom. Sőt! Éppen ott volt gond a kenyérrel egyik este egy étteremben. Ugyanis nem volt nekik, holott előételnek májpástétomot szolgáltak fel, amit a magyarok kenyérre szerettek volna kenni.
2013. júl. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2 - En Hollandiaban elek es minden nap latom, mit esznek. Ebedre egy jo nagy pohar tej (viz helyett), meg jo nehany szelet kenyer, szendvicsnek elkeszitve.


Az egyik baratnom nadszal vekony, es a kedvenc etele a kenyer, fel is van haborodva, amikor nekunk mar kicsit sok a szeddvicsbol. Ugyhogy igenis, sok szenhidratot esznek :)

2013. júl. 16. 11:11
 4/13 anonim ***** válasza:
Ülj te is bringára és tekerje le naponta néhány kilométert:)
2013. júl. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hidd el, megteszem, napi 10km a minimum, a tomegkozlekedest nem is hasznalom :) Ez volt az egyik oka, hogy ide jottem, imadok biciklizni. Teszem hozza, en sem vagyok elhizva, bar en joval kevesebb tejermeket (ohh azok a sajtok) es kenyeret eszem, mint a helyiek. Ha annyit ennek, mint ok, en tuti ketszer akkora lennek, mint most :)
2013. júl. 16. 11:27
 6/13 anonim ***** válasza:

Az életmódjukban van valami.


A japánokat mindenki tudja: sok halat esznek és elég aktívak, jó gyógyászati és egészségmegőrzési rendszerük van. Amúgy ők is elhízhatnak a sok rizstől de ugye a rizs mégis jobb mint a búza.. apróságok.


A hollandokat kevesebben ismerjük szerintem, nem túl érdekesek. Lehet több zöldséget esznek mint kenyeret csak ezt jól titkolják.

2013. júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szervusz Tapi, mar vartalak :)


Igen, sok halat esznek (akar nyers heringet is), meg talan a zoldsegbeviteluk merteke is rendben van, de nem pont te hangoztatod, hogy semmi gabona, semmi tejtermek? Vagy ha fogyasztasz elegendo feherjet-zoldseget, akkor megis csak belefer a szenhidrat?

2013. júl. 16. 11:36
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem értelmetlen a keményítő, tehát: továbbra sem fér bele. Ha nagyobbat tudnék ütni a szénhidráttól vagy tovább élnék, akkor beleférne. Viszont ilyen előnnyel nem jár, akkor hús-zöldség.


Az anomáliákat meg szórakozásból meg lehet magyarázni, kutatni.


Szerintem az fontos, hogy ne a kövér emberek kezdjék kutatni miért karcsúak a kenyérevő hollandok.

És a karcsú emberek se kövessék a kenyérevést, mert azon túl hogy keményítő így vagy úgy, nem gondolom hogy bármelyik holland is immunis lenne pl. a gluténra. Hogyan állnak cukorbetegséggel és lisztérzékenységgel, elhízáson kívüli krónikus betegségekkel? Van ezekről is statisztika gondolom, én legfeljebb este néznék utána.

2013. júl. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Egyik legegészségesebb népcsoport a finnekkel és az északi népekkel együtt, pedig azok is rengeteg ch-t esznek, ezen belül is csokit. Csokit esznek gumicukorral, imádják, meghalnak érte, még sem alakul ki náluk semmi. Ebből könnyen arra lehet következtetni, hogy ezek a fantasztikus autoimmun folyamatok csak akkor indulnak be (erre sincs egyértelmű bizonyíték, de ha mégis így van...), ha nem egészséges környezetben élünk és az immunrendszerünket nem köti le a rengeteg levegőben lévő káros anyag...

Ha ez így van, nem a táplálkozás megváltoztatása kellene, hogy legyen a fő cél, hanem az, hogy egy egészségesebb környezetben éljünk, hosszabb távon az fenntartható, a gabonák és tej elhagyása nem.

Az egyetlen különbség, ami megfigyelhető a népek között, a környezet változása, mert rengeteg ch-t visznek be.

2013. júl. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A sok halnak nagy szerepe van az étrendjükben.
2013. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!