Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kellene fogyókúráznom?

Lpeter87 kérdése:

Hogyan kellene fogyókúráznom?

Figyelt kérdés
Az a gondom hogy szeretnék fogyókúrázni szeretnék de a koplalás nálam nem megoldás, edzeni már elkezdtem, A lényeg hogy nem szeretnék koplalni, mert ha már nagyon éhes vagyok, akkor nagyon rossz a közérzetem és ingerlékeny leszek és igen gyengének érzem magam olyankor sajnos. ( mellesleg nem cigizek,nem kávézok, nem iszok alkoholt egyáltalán) az étrendemet nem tudom megváltoztatni mert ilyen anyagi helyzetben mint amiben vagyok örülök, hogy "lyuk van a seggemen" nem hogy külön főzzön asszony nekem, meg egyébként is kell az energia dús étel mert elég stresszes a meló egész nap és a fogyókúrás kaják nem erről híresek. Napi 1-2 órát tudok edzeni mert ennyi fér bele a napi programba. Tudtommal olyan hatásos szer nincs ami csökkentené az étvágyamat? Az a típus vagyok aki még egy pohár víztől is képes hízni sajnos. Mit tehetnék vajon ilyen helyzetben. 173 centi vagyok és már 117 kiló tehát nagyon kéne fogynom mert ennek lesz még káros hatása a közel jövőben az biztos.

2013. aug. 16. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne fogyókúrában gondolkozz ,mert az csak ideiglenes lehet. A koplalásra ez hatványozottan igaz lenne.

Meg kell változtatnod a táplálkozási szokásaidat.

Nem a kalóriát kell ész nélkül megvonni, hanem megfelelő minőségben bevinni, ami az izomzatodat táplálja és nem a zsírt gyarapítja.

Jelenleg szénhidrátból sokkal többet viszel be mint kéne, fehérjéből pedig sokkal kevesebbet, pedig az utóbbi alapvető szükséglet ahhoz hogy a tested jól működjön.

Írtad hogy nincs pénz, de mégis mivel csak ez az egyetlen járható út, azon kéne gondolkozni hogy hogyan és milyen mértékben tudnád megvalósítani az egészségesebb táplálkozást. A szezonális zöldségeket viszonylag olcsón be lehet vezetni a táplálkozásba, ezzel már csökkenthetsz a kenyéren, krumplin, tésztán. Az lenne a jó ha minél gyakrabban tudnál tojást és húst enni. Normál esetben nem különfőzni kéne, hanem másoknak is rendes kaját kéne enniük nagyrészt.

2013. aug. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Járj ki a piacra, rengeteg finom zöldséget találsz, kezdj el friss zöldségeket fogyasztani a húsok mellé ne pedig burgonyát meg tésztát! Szerintem nem sokkal drágább illetve legalább annyi energiával tölt fel a nyers zöldség mint a krumpli, ha nem többel!:) Abból annyit egyél amennyi csak jól esik! Csinálj zöldség-pörkölteket, nagyon egyszerű, (és olcsó) egy kis olaj, hagyma rá egy kis pirospaprika, fűszerek, rá a zöldség (pl. cukkini, patiszon, karfiol), felöntöd egy kis vízzel és puhára főzöd:)) És máris sokkal jobb mintha hússal készítetted volna és legalább olyan finom!

Hagyd el a párizsikat, szalámikat meg egyéb feldolgozott termékeket, akármilyen olcsók is, sajnos nagyon károsak az egészségre, inkább válassz csirkemellsonkát és mellé extrudált kenyeret, esetlen sajtot, túrót, joghurtot, kefirt.. Ezek nem olyan drága ételek, de hatásosak egy diétában! Ha napi egy órát edzel, az remek! Intervallumos edzést ajánlok, ami azt jelenti hogy a súlyzós edzést felváltva végezd a kardió edzéssel.

és az is nagyon jó tud lenni, ha a pároddal együtt csináljátok, hidd el, fogyni nem csak salátával lehet, sok olcsó, zsírszegény receptre lehet rábukkani a neten, keresgéljetek és válasszatok olyat, amit mind a ketten szerettek! A hangsúly a sok zöldségen van, rostokon és a mértéktartáson van! Ne edd túl magad soha, mindig állj meg mikor még úgy érzed hogy férne beléd egy kicsi! A közérzeted is jobb lesz ettől!

2013. aug. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Az igazi fogyókúrás kaják adják a legtöbb energiát, mert nem hájba mennek hanem a testet táplálják.


A hús, zsír, zöldségek adják a legnagyobb energiaszintet. Valakinek nagyon bejönnek a gyümölcsök is. Ez olyan, ami elképzelhetetlen a hagyományos kenyérevőknek.


A zsír, zöldség, belsőség fogyasztás nem feltétlen jelent nagy anyagi ráfordítást az 'ELŐZŐ' életmódhoz képest.


Vannak kis tippek, amik kevesebb sikert hoznak de olcsók, és valamennyit segíthetnek. Mindenképpen több zöldséget kell enni és kevesebb keményítőt, cukrot. Ha valaki nem tudja elhagyni a hagyományos keményítőforrásokat (kenyér, tészta, rizs stb.) akkor ragaszkodjon a gluténmentes gabonákhoz -> rizs, kukorica, zab. Nem jók ám ezek sem.. de ha nagyon muszáj akkor ezek menjenek, adnak energiát (bár a keményítőevés mindig falásrohamhoz, gyors éhséghez és fáradtsághoz is vezet) mértékkel fogyasztva.. beleférhetnek, amíg meg nem tanulja elhagyni az ember.


Zsíros, tápláló kajákkal jól lehet lakni és nem drágák, erőt adnak edzéshez, munkához HOSSZÚ időre. Pl. csirkemáj pörkölt cukkinivel, tökkel.. akármivel.

Ha átáll erre a szervezet, megugrik az energiaszint, a fogyás pedig csak természetes zöldség-húsevés mellett.. nem is kérdéses.

2013. aug. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm a válaszokat és nagyon hasznosak. Annyit hozzá fűznék hogy igen sok zöldséget és gyümölcsöt eszek mert nagyszülőknél van egy nagy kert és állandóan tele van mindig és imádom is ezeket, húst is sokat eszek mert apósomék állatokat tartanak és tele van hússal a fagyasztóláda. (disznó, kacsa, baromfi, nyúl) Ráadásul halból is van rendesen mert egy hónapban legalább kétszer elmegyünk a haverokkal horgászni. Az viszont igaz, hogy rendszertelenül étkezem és elég sok fehérlisztből készült kenyeret és egyéb terméket eszek meg elég édesszájú vagyok sajnos. Hozzá tenném a párom ugyan azt eszi mint én de ő jól tartja magát 186 centi és 65 kiló. xD
2013. aug. 16. 20:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Párod.. egyelőre szerencsésebb. Minden ember más, de nem kell kivárni míg a szerencsésebb alkatok is elkezdenek hízni.
2013. aug. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sehogy!

A fogyokura egy nagy atveres. Teljesen rossz iranyba viszi el az embert es soha egyik verizojanak sincs egeszseges es tartos hatasa! Tudom, mert kiprobaltam en is sok cifrat...


Hidd el, mas megkozelitesbol kell hozzaallni a dologhoz.


Arra fokuszalj, amit szeretnel! Belefogyni egy regi farmerba, kepes lenni felszaladni egy hosszu lepcson, atuszni a Balcsit, lefutni a felmaratont, nem erezni cikinek a strandolast stb. barmi legyen az almod, arra koncentralj, es ne a fogyasra! Az majd jon magatol.


Az egeszseges etkezes es a sport a kulcs. DE! Hiaba mondjak, hogy az etkezes fontosabb mint a sport, en sajat boromon tapasztalom, hogy ez nalam nem igy van. Az alabbi drasztikus valtozast hoztam be az eletembe az elmult fel evben. Heti rendszeresseggel futok. Kb. heti 3x altalaban 6-8km-eket, es probalok heti minimum 1x erositeni. Reggelire bagelt meg croissant meg egyeb "szemetet" eszek es hetvegen lecsuszik a pizza meg a fagyi es megis pozitiv iranyba valtoztam. A parom a legboldogabb ettol, mert allitasa szerint sosem volt ilyen kemeny a popsim mint mostanaban. A regi farmert is elovettem mert siman feljon.


Ha a kajara nem tudsz odafigyelni, akkor a sportot kell nyomatni. Formald az alakod erositessel (fekvotamasz, guggolas, huzodzkodas stb) es csinalj intenziv dolgokat (futas, evezes, strandlabda stb.) es az erositestol szerzett uj izmaid megjobban fogjak egetni neked a zsirt es csak azt veszed eszre h kevesebbet mutat a merleg, nem feszul a gatya stb.

2013. aug. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát nekem az egészségem megőrzése lenne a cél, mert hiába most még makk egészséges vagyok de ez nem lesz mindig így, ott van a keresztanyám jelenlegi férje és 43-évesen már két infarktusa volt meg egy agyvérzése és 3x műtötték a gerincét ráadásul súlyos cukorbeteg. Meg azért jó lenne ha az emberek nem megvetően és elitélően tekintenének rám, ne értsétek félre nekem a külsőmmel semmi bajom nem lenne csak hát ilyen világot élünk sajnos. Pl.: hiába tudok normálisan mozogni meg ugyanúgy végezni a dolgom mint mások de mondjuk ha munkára jelentkezek én hátránnyal indulok mint a soványabb jelentkezők. Nincs mese változtatni kell ez a lényeg amíg fiatal vagyok addig.
2013. aug. 17. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!