Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek a fogyókúra...

Szerintetek a fogyókúra drágább vagy olcsóbb, mint a "rendes" étkezés?

Figyelt kérdés

Rendes alatt a megszokott kenyér, felvágott, sütemény, zsírdús ételeket értem.

Én úgy tapasztalom, ahogy most fogyókúrázom, hogy lényegesen olcsóbb. A zöldségesnél felvásárolunk mindenféle zöldségből, gyümölcsöt csak dinnyét vásárolunk, többi van a kertben. Talán a hús és a hal az, ami drága, de a többi (tojás, zab, joghurt, túró, abonett, tk. kenyér stb) nem olyan nagy összeg, legtöbbjük meg akár egy hétig is kitart, mert nem esszük meg az egészet egy nap alatt.

Amióta az egész család fogyózik, lassabban fogy a kaja, és ugyanannyiért vásárolunk egy alkalommal, mint amikor zsíros kajákat vettünk, de most kevesebbszer megyünk vásárolni.


2013. aug. 17. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az iparnak érdeke elhitetni velünk, hogy csak drága csodaszerekkel lehet fogyni. Ez hülyeség. Az egészséges étkezés drágább, mint a legolcsóbb, amivel életben lehet maradni, de szerintem nem drágább, mint egy szokásos étkezés.
2013. aug. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogyan s mennyit étkezik a fogyókúrázó s hogy tette korábban. Lehet drágább, olcsóbb, ugyanannyiba kerülő.

Úgy tűnik, nálunk az utóbbiról van szó (nem fogyókúrázunk, hanem életmódot váltottunk, bár én fogyok is, a páromnak nincs akkora szüksége rá). Eddig sem volt olcsó az étkezésünk, de vészesen drága se, most sem. Zöldséget eddig is sokat ettünk, olajos magvat mondjuk nem ennyit :D A húsfogyasztásunk nem számottevő. A xillit sem sokkal drágább a méznél, viszont töredék mennyiséget eszünk belőle. A méz persze sokkal finomabb, nem is hanyagoljuk el azt sem, de nem vágyunk gyakran édességre az életmódváltás óta. Bolti kész cuccokat még kevesebbet veszünk, mint eddig, étterembe ugyanannyit járunk. Kenyeret már nem sütünk, tejtermékből a sajt mennyisége ugyanaz, mint régen, a többi fajta (kivéve a vajat, ami szinte csak zsír és víz) kevésről lement nullára. A zsiradék drágult (kókuszzsírt használunk), viszont egyrészt a kenyér elhagyásával durván leesett a kókuszzsírnál sokkal drágább vaj fogyasztása, másrészt a kókuszzsír kalóriára vetítve sokkal olcsóbb, mint az ételeink átlaga, bár tény, hogy egy nála is sokkal olcsóbb jobban lehúzná az átlagot, viszont a nagy zsírfogyasztás segít, még egy ilyen viszonylag drága cuccal is olcsóbb kihozni a szükséges energiamennyiséget, mint pl. zöldséggel és csirkemellel és abonettel :D Azoknál nagyon nagy az ár/kalória arány, hozzájuk képest még a kesudióval jóllakás is olcsóbb, természetesen ez elég egysíkú nézőpont, különféle tápanyagokra van szükségünk s az arányuk csak bizonyos (bár elég tág) kereteken belül változtatható szabadon az egészséges táplálkozásban. Csak önkényesen kiemeltem egy értéket és eltűnődtem fölötte.

2013. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi is életmódváltásban vagyunk, és én is azt tapasztalom, hogy olcsóbbra jön ki a diétás, illetve egészséges étkezés. Egyrészt mert nem fogy annyi kaja, másrészt a feldolgozott élelmiszerek drágábbak (pl a fincsi péksütik, amiket imádtunk), a nasikról nem is beszélve, kekszek, csokik, üdítők, gyümölcslevek....hatalmas összegeket ott lehet hagyni a boltban ezekre is.

Most persze könnyebb, mint télen, mert olcsóbb a zöldség-gyümölcs. Húsból halból viszont több fogy, az viszont drága, szóval összességében én is azt tudnám mondani, hogy vagy olcsóbb, vagy kb annyi a költségvetés, mint a korábbi egészségtelen szokásaink mellett...semmiképp nem drágább.

Persze ha valaki update rajongó, meg hasonlók, akkor el tudom képzelni, hogy drágábbra jöjjön ki, mert azok drága cuccok..

2013. aug. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3: Én más eseteket is el tudok képzelni. Simán tudnám drágítani az étkezésemet, megemelném a kesudió fogyasztásomat (most szolid vagyok, főleg, hogy 2-3 napja bevágtam 20 dekát, pörkölt volt és hihetetlenül finom), a húsfogyasztásom lazac lenne (mert azt szeretem, ha nem túlsózott füstölt) és paleo sütiket sütnék rengeteg tojás, xillit és mandula felhasználásával... :D A kesunál drágább olajos magvakkal is lehet költeni, én olyat sosem használok.
2013. aug. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!